Oglądaj: Daniil Miedwiediew krzyczy na swojego trenera, który schodzi z boiska

Po zdobyciu seta i przerwie rosyjska gwiazda tenisa Daniił Miedwiediew skrytykował swojego trenera, który w odpowiedzi opuścił kort. Nagranie z incydentu stało się popularne, gdy trener Gil Servera wstał ze swojego miejsca i zszedł z boiska po tym, jak Miedwiediew nakrzyczał na niego podczas finału w Halle.

Miedwiediew był wyraźnie sfrustrowany i zły po tym, jak Polak Hubert Hurkacz zdominował Miedwiediewa w finale Halle, gdzie przegrał Rosję 6:1, 6:4. Po zdominowaniu pierwszego seta Hurkacz przebił Miedwiediewa w pierwszej połowie drugiego seta.

Wybuch Miedwiediewa rozwścieczył wielu w terenie, a później w mediach społecznościowych. Po obejrzeniu reakcji gwiazdy tenisa w ten sposób, komentator na antenie powiedział: „Jill Cervara widziała wystarczająco dużo. Nie jestem pewien, czy coś tam zostało powiedziane, czy też taka była natura tego punktu, ale opuszcza tor OWL-ów. Nie mogę uwierzyć w to, co tam zobaczyłem”.

Dla rosyjskiego tenisisty to nie pierwsza porażka w finale, odkąd wygrał US Open w zeszłym roku. Wcześniej przegrał z Novakiem Djokoviciem, którego pokonał w finale Grand Slam 2021, w finale Paris Masters, Alexandrem Zverevem w finale ATP Tour, Rafaelem Nadalem w finale Australian Open i Timem van Reethovenem w finale Lipima Open.

Nie był to też pierwszy wybuch Miedwiediewa na korcie tenisowym. 26-latek stracił panowanie nad sobą na początku tego roku podczas Australian Open, nazywając sędziego „głupcem” podczas półfinałowego meczu ze Stefanosem Tsitsipasem.

Miedwiediew wystartuje następnie w Mallorca Open, gdzie zajął pierwsze miejsce. Nie weźmie udziału w Wimbledonie 2022 ze względu na zakaz dla rosyjskich graczy.