Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odnowione Muzeum Chopina otwiera swoje podwoje w Warszawie z nowymi eksponatami

Odnowione Muzeum Chopina otwiera swoje podwoje w Warszawie z nowymi eksponatami

Muzeum polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina zostało ponownie otwarte w tym tygodniu w Warszawie po wielomiesięcznym remoncie mającym na celu poprawę ekspozycji eksponatów.

W muzeum, w którym znajduje się ostatni fortepian Chopina, Pleyel, i rękopisy jego muzyki, zostaną również wystawione nowe przedmioty, w tym listy, które napisał do innej pisarki, Georges Sand, satyryczny rysunek, który go sporządziła, a także obraz olejny. Portret Chopina autorstwa jego przyjaciela Teofila Kwiatkowskiego.

Przedstawiciele muzeum powiedzieli w czwartek, że odnowiona wystawa koncentruje się na oryginalnych rękopisach, które zastępują wcześniejsze wersje, oraz na odtworzeniu nastroju i stylu czasów, do których należą.

Dużym elementem renowacji było stworzenie odpowiednich warunków technicznych, wentylacyjnych i oświetleniowych do eksponowania oryginalnych pism i przedmiotów z XIX wieku.

Cieszące się dużą popularnością wśród Polaków i zagranicznych turystów Muzeum Najwybitniejszego Muzyku Polskiego XIX wieku zostało zamknięte jesienią 2022 roku z powodu remontu i przebudowy.

Urzędnicy muzeum powiedzieli, że robi się miejsce na więcej przedmiotów, które były własnością kompozytora epoki romantyzmu, który spędził połowę życia w Paryżu lub z nim związany.

Chopin urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli pod Warszawą, z matki Polki i ojca Francuza. Pragnąc rozwijać swój talent, wyjechał w 1830 do Wiednia, a następnie do Paryża, gdzie pozostał aż do śmierci w 1849.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).

READ  Powtórz historię w Handshouse Studio i przynieś katolickie relikwie do Prudential Center