Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obywatele Rosji mogą ubiegać się o wizy imigracyjne do USA w Polsce – Ambasada USA w Moskwie

MOSKWA (UrduPoint News / Sputnik – 15 września 2022 r.) Pomimo działań Warszawy zakazujących wydawania wiz turystycznych Rosjanom, obywatele Rosji mogą ubiegać się o wizy imigracyjne do USA w Polsce. Wnioski o wizy nieimigracyjne do USA można składać w dowolnej ambasadzie lub konsulacie USA na świecie, powiedziała RIA Novosti Jennifer Palmer, rzeczniczka ambasady USA w Moskwie.

„W tej chwili nie mamy żadnych zmian w przetwarzaniu wiz imigracyjnych dla obywateli rosyjskich” – powiedział Palmer, zapytany o to, czy proces składania wniosków zmienił się od czasu, gdy polskie władze zdecydowały się nie przyjmować wniosków o wizę turystyczną od Rosjan.

Osoby ubiegające się o wizę powinny udać się do najbliższego konsulatu, gdzie mogą umówić się na wizytę w celu ubiegania się o wizę i wyjaśnił: „Polski rząd podejmuje decyzje dotyczące wjazdu cudzoziemców do kraju.

„Proszę kierować dodatkowe pytania do polskiego MSZ lub najbliższej polskiej ambasady lub konsulatu” – poradził Palmer.

„Obywatele rosyjscy mogą nadal ubiegać się o wizy nieimigracyjne w dowolnej ambasadzie lub konsulacie USA, gdzie mogą zostać umówione. Ubolewamy, że działania rządu rosyjskiego mające na celu zmniejszenie liczby personelu ambasady oznaczają, że nie jesteśmy w stanie nadal świadczyć niedyplomatycznych usług wizowych w Rosja – powiedział Palmer.

Zauważył, że USA nie wierzą w pociąganie „wszystkich Rosjan do odpowiedzialności” za działania rządu, dodając, że „jak powtarzamy od początku konfliktu (na Ukrainie), Rosjanie nie są naszymi wrogami”.

READ  Polska Iga Świdek zajęła pierwsze miejsce na świecie po Partii Jesionowej