Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obywatele Rosji mogą ubiegać się o wizy imigracyjne do USA w Polsce – Ambasada USA w Moskwie

Obywatele Rosji mogą ubiegać się o wizy imigracyjne do USA w Polsce – Ambasada USA w Moskwie

MOSKWA (UrduPoint News / Sputnik – 15 września 2022 r.) Pomimo działań Warszawy zakazujących wydawania wiz turystycznych Rosjanom, obywatele Rosji mogą ubiegać się o wizy imigracyjne do USA w Polsce. Wnioski o wizy nieimigracyjne do USA można składać w dowolnej ambasadzie lub konsulacie USA na świecie, powiedziała RIA Novosti Jennifer Palmer, rzeczniczka ambasady USA w Moskwie.

„W tej chwili nie mamy żadnych zmian w przetwarzaniu wiz imigracyjnych dla obywateli rosyjskich” – powiedział Palmer, zapytany o to, czy proces składania wniosków zmienił się od czasu, gdy polskie władze zdecydowały się nie przyjmować wniosków o wizę turystyczną od Rosjan.

Osoby ubiegające się o wizę powinny udać się do najbliższego konsulatu, gdzie mogą umówić się na wizytę w celu ubiegania się o wizę i wyjaśnił: „Polski rząd podejmuje decyzje dotyczące wjazdu cudzoziemców do kraju.

„Proszę kierować dodatkowe pytania do polskiego MSZ lub najbliższej polskiej ambasady lub konsulatu” – poradził Palmer.

„Obywatele rosyjscy mogą nadal ubiegać się o wizy nieimigracyjne w dowolnej ambasadzie lub konsulacie USA, gdzie mogą zostać umówione. Ubolewamy, że działania rządu rosyjskiego mające na celu zmniejszenie liczby personelu ambasady oznaczają, że nie jesteśmy w stanie nadal świadczyć niedyplomatycznych usług wizowych w Rosja – powiedział Palmer.

Zauważył, że USA nie wierzą w pociąganie „wszystkich Rosjan do odpowiedzialności” za działania rządu, dodając, że „jak powtarzamy od początku konfliktu (na Ukrainie), Rosjanie nie są naszymi wrogami”.

READ  Desperacja, by pojechać do Polski