Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraina jest głęboko zaniepokojona atakiem rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy

Ukraina jest głęboko zaniepokojona atakiem rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy

Wraz z eskalacją wojny w Europie Wschodniej, Ukraina wyraziła poważne zaniepokojenie w niedzielę atakiem rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy. Burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj, który przyjął telegram, powiedział, że cztery pociski uderzyły w obiekt wojskowy w obwodzie jaworowskim. Dodał, że obiekt został całkowicie zniszczony, ale nie zgłoszono żadnych ofiar. „Dwa rakiety zostały zestrzelone przez ukraińskie siły obrony powietrznej”. Dziękuję za zapewnienie nam bezpieczeństwa! „Napisał w Telegramie.

Satovi dodał, że tym razem rakieta była wycelowana na odległość 15 km od polskiej granicy, a zasięg pocisku wynosił około 1,5 tys. km. – Przed nami dużo pracy, a głównym celem jest wygranie wojny – dodał. Uderzenia rakietowe zmusiły przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michaela Odessę do szukania schronienia podczas jego wizyty. Według Wolność Kijowa, Premier Ukrainy Denis Schmidt powiedział w telegramie, że jego spotkanie z Michaelem zostało przerwane przez atak rakietowy. Jednak obaj przywódcy nie ucierpieli w tym incydencie.

Rosja wysyła do Biełgorodu 19 batalionowych zespołów taktycznych: Ukraina

Tymczasem ukraińskie wojsko twierdzi, że Rosja wysłała co najmniej 19 batalionowych zespołów taktycznych (BTG) do Biełgorod w celu złamania ukraińskiego bezpieczeństwa w Doniecku. Według urzędników ukraińskich sił zbrojnych zespoły mogą mieć około 15 200 żołnierzy z czołgami, bateriami rakietowymi i inną bronią, a rosyjskie siły zbrojne są bardzo aktywne w obwodach słobodańskim i donieckim.

Przywódca NATO Stoltenberg popiera zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją

Warto zauważyć, że Ukraina nadal zdecydowanie sprzeciwia się rosyjskim atakom, gdy wojna w niedzielę wejdzie w 81. dzień. Tymczasem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Ukraina może pokonać Rosję w toczącej się wojnie i wezwał koalicję do dalszego dostarczania Kijowowi sprzętu wojskowego. Powiedział, że Ukraina może wygrać tę wojnę i że powinna nadal zwiększać pomoc dla Ukrainy i ją rozszerzać. Lider NATO wyraził także nadzieję, że obawy Turcji dotyczące zbliżających się starań Szwecji i Finlandii o członkostwo zostaną rozwiązane.

READ  Amerykańscy zapaśnicy zdobywają dwa złote medale freestyle podczas wieczoru otwarcia UWW Polish Open

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej