Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obsada 2 sezonu Wiedźmina: Kto zagra w dramacie fantasy na Netflix z Henrym Cavillem, Anyą Chalotrą i Freyą Allan

Anna Shaffer, Eamonn Farren i Joey Patty to trzy inne nazwiska z obsady samej sagi o Wiedźminie.

Udział W newsletterze „Co obejrzeć”

wiadomości Przebij się przez hałas

Sam Superman, Henry Cavill, powrócił do tytułowej roli w drugim sezonie.

Ale kto jeszcze pojawia się na ekranie obok niego?

Oto wszystko, co chcesz wiedzieć.

Henry Cavill to Geralt z Rivii

(Zdjęcie: Charley Gallay/Getty Images dla Netflix)

Poza Wiedźminem brytyjski Cavill jest najbardziej znany z roli Charlesa Brandona w The Tudors w latach 2007-2010, Supermana z DC Comics w DC Extended Universe oraz Sherlocka Holmesa w filmie Netflix z 2020 roku, Enola Holmes.

Cavill rozpoczął swoją karierę od ról w głównych adaptacjach Hrabiego Monte Christo i I Capture the Castle, a później nakręcił drugoplanowe role w kilku serialach telewizyjnych, w tym The Inspector Lynley Mysteries i ITV Midsomer Murders.

Freya Alan to księżniczka Cirilla „Ciri” z Sintry

(Zdjęcie: Jeff Spicer/Getty Images)

W wieku zaledwie 20 lat, drugoplanowa rola Freyi Allan w Wiedźminie była jednym z jej pierwszych głównych osiągnięć.

Angielska aktorka pojawiła się również jako młoda Sam w filmie Gunpowder Milkshake z 2021 roku i odegrała niewielką rolę w pierwszym odcinku dramatu BBC z 2019 roku The War of the Worlds w jej karierze.

Anya Chalotra to Yennefer z Vengerberg

(Zdjęcie: Andreas Rentz/Getty Images dla Netflix)

Stosunkowo nowy aktor, 25-letni Chalotra – ze Staffordshire – zagrał w kilku produkcjach teatralnych, poza Wiedźminem, w tym Wiele hałasu o nic.

joey baty jest jaskerem

(Zdjęcie: Andreas Rentz/Getty Images dla Netflix)

Aktor, muzyk, piosenkarz i autor tekstów Joey Batty, jako wędrujący poeta serialu, wykonał w serialu „Toss a Coin to Your Witcher”, „The Fishmonger’s Daughter” i „Her Sweet Kiss”, a także „Burn Butcher Burn” i „Whoreson” Prison Blues i „Złota” na drugi sezon serialu.

MyAnna Buring to Tessaya de Vries

(Zdjęcie: Ian Gavan/Getty Images)

Poza Wiedźminem, urodzona w Szwecji aktorka MyAnna Buring jest najbardziej znana ze swoich ról w Saga Zmierzch i Ripper Street, a także pojawiła się w Midsomer Murders and Casualty.

W 2012 roku Buring dołączył do obsady Downton Abbey, grając służącą Ednę Braithwaite w specjalnym świątecznym odcinku i czwartym sezonie.

Udzieliła również swojego głosu w grze wideo Wiedźmin, chociaż grała inną postać niż ta, którą grała w serialu Netflix.

Mimi M Khesa to Fringila Vigo

(Zdjęcie: Eamonn M. McCormack/Getty Images)

Zimbabwe-brytyjska aktorka Mimi M. Khaisa pojawiła się również jako Tili Procles w serialu Mr. Selfridge, a także pojawiła się w Gwiezdnych wojnach: Skywalker narodziny, Kopciuszku i Legendzie Tarzana.

Eamonn Farren to Kahr Maor Differin Abe Selach

(Zdjęcie: Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Australijski aktor Farren zyskał rozgłos dzięki roli Richarda Horna w odrodzeniu Twin Peaks z 2017 roku, ale karierę rozpoczął w filmie telewizyjnym z 2001 roku The Outsider, w którym wystąpiła Naomi Watts.

Od tego czasu zagrał w wielu australijskich serialach telewizyjnych, a w 2015 roku Farren zdobył nagrodę Australijskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (AACTA) dla najlepszego gościa lub aktora drugoplanowego w dramacie telewizyjnym.

Anna Schafer to Triss Merigold

(Zdjęcie: Tim B Whitby/Getty Images)

Angielska aktorka Anna Shaffer znana jest również z ról jako Robbie Patton w nastoletniej operze mydlanej Hollyoaks i Romilda Fane – uczennica czwartego roku, która próbowała użyć mikstury miłosnej na Harrym – w serii filmów o Harrym Potterze.

Royce Bryson to Istredd

(Zdjęcie: Eamonn M. McCormack/Getty Images)

Cornwalls Royce Pearson jest prawdopodobnie najbardziej znany z roli Reese w serialu BBC Three Murdered by My Boyfriend.

Mahesh Gado to Vilgefortz lub Rogevin

(Zdjęcie: Brad Barkett/Getty Images)

Australijski Mahesh Jadu jest najbardziej znany z roli Dr. Douga Harrisa w serialu Sąsiedzi oraz z roli Ahmeda w oryginalnym serialu Netflix Marco Polo.

Kim Bodnya jest mądrym

(Zdjęcie: John Kopaloff/Getty Images)

Duński aktor, pisarz i reżyser Kim Bodnia stał się powszechnie znany dzięki roli detektywa policyjnego Martina Ruddy’ego w skandynawskim serialu kryminalnym The Bridge.

Stał się znany na całym świecie dzięki głównej roli w pierwszym Popychaczu Nicholasa Windinga Refna w 1996 roku, ale dziś prawdopodobnie najbardziej znany jest jako Konstantin w thrillerze szpiegowskim Phoebe Waller-Bridge, Killing Eve.

Kto jeszcze w obsadzie?

Obsada Wiedźmina jest tak samo epicka jak sam serial.

Powyżej są tylko główni bohaterowie, ale można powiedzieć, że role drugoplanowe są nie mniej ważne w świecie Wiedźmina.

Gdzie indziej w obsadzie Jodi May (ostatnia z Mohikanin) gra Królową Calanthe, Adam Levy (Zanim śpię) gra Myszowora, a Lars Mikkelsen (Borgen) jest Stregoborem.

Terica Wilson-Reed (Young Wallander) gra Sabrina Gleevesig, Terrence Maynard (Edge of Tomorrow) to Artorius Figo, Paul Polion (Peaky Blinders) gra Lamberta, a Yassin Athor (Robin Hood) to Quinn

Następnie jest Anya Marson (Emma) jako Folith Meir, Graham McTavish (Hobbit: Nieoczekiwana podróż) jako Zygmunt Dykstra, Ed Birch (koktajl w proszku) jako Vesemir, Chris Fulton (The Outlaw King) jako Raines, Aisha Fabian Ross (duński) Dziewczyna jako Lydia van Bredevoor i Ken Zagas (Our Girl) jako Gage.

Wiadomość od redaktora:

Dziękuję za przeczytanie. NationalWorld to nowa krajowa marka wiadomości, stworzona przez zespół dziennikarzy, redaktorów, producentów wideo i projektantów, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się więcej o kto jest z W zespole mamy wartości redakcyjne. Chcemy założyć społeczność wśród naszych czytelników, więc śledźcie nas Portal społecznościowy Facebooki Świergot i InstagramI kontynuuj rozmowę. Również możesz Zapisz się do naszych biuletynów I codziennie otrzymuj wyselekcjonowany wybór naszych najlepszych lektur w swojej skrzynce odbiorczej.