Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Brighter Tomorrow” Naniego Morettiego otwiera się mocno we Włoszech przed Cannes, gdy reżyser łapie Netflix

„Brighter Tomorrow” Naniego Morettiego otwiera się mocno we Włoszech przed Cannes, gdy reżyser łapie Netflix

Nowy film włoskiego reżysera Nanniego Morettiego „Il sol dell’avvenire” („Jaśniejsze jutro”), wielowarstwowy list miłosny do kręcenia filmów w dobie gigantów transmisji strumieniowej, robi szybki interes w głównej kasie przed premierą w Cannes . Międzynarodowa premiera festiwalowa.

Najnowszy film Morettiego – który zwykle dostaje specjalne pozwolenie z Cannes na lokalną publikację swoich dzieł przed wypuszczeniem ich z Croisette – zarobił już prawie 3 miliony euro (3,3 miliona dolarów) na 500 ekranach we Włoszech za pośrednictwem 01 Distribution od czasu premiery 20 kwietnia. Brighter Tomorrow ustępowało tylko filmowi Super Mario Bros. Miniony weekend, który był męczący ze względu na święto Międzynarodowego Dnia Pracy 1 maja.

Więcej z Variety

Wynik kasowy Morettiego z Brighter Tomorrow został okrzyknięty hitem w czasie, gdy Włochy pozostają w tyle za większością Europy pod względem ożywienia kasowego po pandemii. W 2022 r. kraj odnotował 44,5 mln widzów, co oznacza spadek o 48% w porównaniu ze średnim poziomem sprzed pandemii i wskaźnik ożywienia kinowego niższy niż we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

„Zarobienie prawie trzech milionów euro na około 500 ekranach z autorskim filmem to w dzisiejszych czasach nie lada wyczyn” – skomentował wystawca Domenico De Noya, który stoi na czele krajowej federacji kina artystycznego o nazwie FICE. „Dla kin studyjnych to powiew świeżego powietrza”.

W Brighter Tomorrow Moretti, który często występuje w swoich filmach, występuje jako rumuński reżyser, który kręci film historyczny, którego akcja toczy się w Rzymie w 1956 roku, roku rewolucji węgierskiej, kiedy miliony obywateli zbuntowały się przeciwko sowieckiej dominacji. W tym filmie w filmie węgierski cyrk w stylu Felliniego przybywa do stolicy Włoch, gdy radzieckie czołgi brutalnie tłumią powstanie w Budapeszcie, a Włoska Partia Komunistyczna przyłącza się do interwencji, co prowadzi włoskich intelektualistów do rozczarowania ideologią komunistyczną . .

READ  Jak lider recyklingu spędza niedziele?

W „Brighter Tomorrow” występuje francuski aktor i reżyser Mathieu Amalric (na zdjęciu powyżej z Morettim) jako producent sztuki z epoki, który bankrutuje. Aby uratować projekt, próbuje umówić się z Netflix, gdzie reżyser (Moretti) dowiaduje się podczas przezabawnego spotkania, że ​​scenariusz to „wolny płomień, który nie gaśnie”. W polskiej obsadzie wielogłosowej znaleźli się także Jerzy Stor, regularna Margarita Bay Moretti, Silvio Orlando i Barbora Populova.

„Rozmawiam tutaj z każdym z was osobiście, bez zamiaru wydawania tego w 190 krajach” – powiedział Moretti, łapiąc szczere ujęcie w Netflix kilka dni temu, prezentując swoją najnowszą pracę na Bologna Art Galeria.

69-letni Moretti nazwał Tomorrow Bright „aktem miłości i zaufania do potencjalnej publiczności teatralnej”, zauważając, że pomimo pandemii „magia oglądania filmu w kinie pozostaje nienaruszona”.

Brighter Tomorrow jest produkowany przez Fandango Domenico Procacciego wraz z panelem Moretti Sacher i RAI Cinema, a francuska Kinology zarządza międzynarodową sprzedażą.

Najlepszy skład

Zapisz się do Biuletyn jest różnorodny. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.