Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nurek z homarami przeżywa połknięcie i wyplucie przez humbaka

Doświadczony homar nurek Przeżył złapanie go w paszczę humbaka w pobliżu Provincetown w stanie Massachusetts w piątek rano.

Michael Packard szukał homarów na dnie oceanu podczas swojego drugiego nurkowania tego dnia, około 45 stóp pod powierzchnią, kiedy powiedział, że poczuł wstrząs, a potem było w całkowitej ciemności.

„Nagle poczułem ten ogromny cios, a następną rzeczą, o której wiedziałem, była całkowicie czarna”, powiedział Packard WBZ-TV po tym, jak został wypisany ze szpitala Cape Cod.

Początkowo 45-latek myślał, że jest w ustach Wielki biały rekinTo jest powszechne w okolicy. Ale kiedy zdał sobie sprawę, że nie doznał żadnych wyraźnych skaleczeń od ostrych zębów, uznał, że to w pysku wieloryba.

„Zdałem sobie sprawę – o mój Boże, jestem w pysku wieloryba i próbuje mnie połknąć.”

„I powiedziałem sobie: Cóż, to znaczy, że umrę”.

Pan Packard powiedział, że jego myśli powędrowały do ​​żony i dzieci, których obawiał się, że nigdy więcej ich nie zobaczą.

Szacuje się, że przebywał w pysku wieloryba od 30 do 40 sekund. Pan Packard był w stanie wstrzymać oddech z regulatorem w ustach, ale przez cały czas czuł, jak wieloryb „ściska mięśniami ust”.

Packard powiedział CBSN w Bostonie: „To działo się naprawdę szybko, a moją jedyną myślą było, jak wydostać się z tych ust, i wiedziałem, że nie ma zamiaru pokonać tak wielkiego potwora. Zrobiłby ze mną to, czego chciał do zrobienia.”

Na szczęście los był po stronie pana Packarda. Powiedział, że może powiedzieć, że wieloryb nie lubi mieć go w pysku.

„Nagle wyszedł na powierzchnię. Po prostu wybuchł i zaczął kręcić głową, po prostu zostałem wyrzucony w powietrze i wylądowałem w wodzie i byłem wolny.”

Dodał: „Po prostu tam unosiłem się. Nie mogłem uwierzyć, że się z tego wydostałem”.

READ  Liz Truss obiecuje pokonać Władimira Putina na Ukrainie

Josiah Mayo, członek załogi łodzi pana Packarda, zobaczył wieloryba eksplodującego na powierzchni i splunął pana Packarda. Pan Mayo wydobył pana Packarda z wody, po czym wywołał radio na ląd i szybko wrócił na molo w Provincetown.

Karetka pogotowia spotkała pana Packarda na molo i zabrała go tam Dorsz Przylądkowy szpital; Został zwolniony w piątek po południu, po tym, jak w pysku wieloryba doznał kilku siniaków i uszkodzenia tkanek miękkich na nogach.

„” powiedział Jock Robbins, dyrektor ds. badań humbaków w Center for Coastal Studies w Provincetown Cape Dorsz Czasy To, co stało się z panem Packardem, było najprawdopodobniej wypadkiem, spowodowanym przez raczej niezdarnego małego wieloryba.

powiedziała to jako Humbaki Karmiąc, ich usta otwierają się i puchną jak parasol, co utrudnia im widzenie, co prawdopodobnie spowodowało, że pan Packard został uwięziony w pysku wieloryba. Dodała, że ​​humbaki nie są szczególnie agresywne wobec ludzi.

Robbins powiedział, że incydenty uderzeń humbaków w pływaków i nurków są niezwykle rzadkie, jeśli w ogóle nie istnieją. „Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby coś się działo” – dodał.