Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy tablet Amazona z Androidem pokazuje „przyszłość komputerów” Google.

Nowy tablet Amazona z Androidem pokazuje „przyszłość komputerów” Google.

Dział elektroniki użytkowej firmy Amazon produkuje bardzo urządzeń. Jestem pewien, że strategia to coś więcej niż próbowanie wszystkiego i sprawdzanie, co się trzyma, ale czasami tak to wygląda z zewnątrz. Produkty łatwo zgubić w walce, ale nie powinno Ogień Maks 11.


9to5Google ma plik Uruchom ponownie biuletyn która podkreśla największe historie Google z dodanymi komentarzami i innymi ciekawostkami. Zarejestruj się, aby otrzymać go wcześniej w swojej skrzynce odbiorczej lub kontynuuj czytanie poniższego formularza płatności 9to5Google:


Jest to tablet z Androidem za 229,99 USD z 11-calowym (2000 x 1200, 213 ppi) wyświetlaczem, wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek (2x ARM Cortex-A78 do 2,2 GHz, 6 x A55 do 2 GHz) z pamięcią RAM. o pojemności 4 GB i 64 GB. Żywotność baterii jest szacowana na 14 godzin i jest gniazdo kart microSD.

Za 100 dolarów więcej, masz Klawiatura z tylną obudową/podstawką i rysikiem. Strona produktu reklamuje użycie poprzedniej wersji z pakietem aplikacji Microsoft 365 (Office – to wciąż głupi branding), z wyraźnym naciskiem na produktywność w modelu 329,99 USD. Nie możemy jeszcze mówić o jakości i wydajności, ale na papierze jest to przekonujący produkt.

W rzeczywistości było to wszystko, czego chciał Google, nazywając tablety z Androidem „przyszłością komputerów”. Firma powiedziała:

Wierzymy, że przyszłość informatyki zmierza w kierunku mocniejszych i bardziej wydajnych tabletów. Pracujemy nad udostępnieniem kolejnego rozdziału w przetwarzaniu danych i wprowadzaniu danych, odblokowując bezproblemowe wsparcie na naszych platformach hero i doświadczeniach, które otwierają nowe i lepsze ścieżki produktywności i kreatywności.

Google chce najpierw zobaczyć aplikacje na pióro, ale uważa, że ​​duże (dotykowe) ekrany, które nie są „fizycznie połączone z klawiaturą”, doprowadzą do nieoczekiwanych przypadków użycia. Otwarcie wspomniał o możliwości wyprzedzenia sprzedaży laptopów przez tablety, przy czym bez wątpienia głównym czynnikiem była cena.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Google ulepsza Androida od 12 litrów, a prace wciąż trwają nad wersjami 13 i 14. Ponad 50 własnych aplikacji zostało zaktualizowanych, aby obsługiwały duże ekrany, w tym składane, a dzień i noc różnią się od kilku lat temu. .

READ  Noszę zegarek Garmin GPS, ponieważ już nigdy nie będę musiał go ponownie konfigurować

Jeśli chodzi o sprzęt, Pixel Tablet zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym miesiącu i będzie zawierał wszystko, co najlepsze w ofercie Google (z wyłączeniem aparatu) w jednym pakiecie. Minęło dużo czasu, ale nie sądzę, że to firma miała na myśli z tabletami z Androidem jako przyszłością komputerów.

Alternatywnie, Fire Max 11 bez Sklepu Google Play bardziej pasuje do tej wizji, ponieważ jest niewiarygodnie przystępny cenowo i ze względu na charakter Amazon ma największą obecność sprzedawców detalicznych. Fizyczna klawiatura jest nadal złotym standardem produktywności biurowej, a Pixel Tablet nie oferuje własnego odpowiednika. Tymczasem wciąż jestem zdumiony, że Google nie ogłosiło oficjalnego rysika, zamiast tego polegając na ogólnej obsłudze USI 2.0.

To wszystko dlatego, że Google uważa tablet Pixel za produkt inteligentnego domu i następcę Nest Hub. W związku z tym pozostawia szansę na inny model. Pixel Tablet Pro pasuje do tego rachunku, ale jeszcze bardziej interesujący jest Pixel Tablet z serii A, który oferuje tylko tak dobre wrażenia z korzystania z multimediów, że może zapewnić równie dobre wrażenia produktywności z akcesorium klawiatury. Uzyskanie przystępnej ceny, a nie premium, to sposób, w jaki Google spełnia ambicje tabletów z Androidem, walcząc w tym procesie z Chromebookami i własnym systemem operacyjnym, następcą netbooków.

Pixel Tablet kosztuje 499 USD. Tablet z serii A o wartości 349 USD z wbudowaną klawiaturą byłby najlepszym rozwiązaniem.

Dzięki ulepszonym aplikacjom obszaru roboczego nasz tablet Google, który wkrótce stanie się naszą własnością, jest tylko o 49% bardziej skoncentrowany na produktywności (i o 51% dzięki urządzeniu do korzystania z multimediów Nest Hub+). Nie widzieliśmy, żeby firma próbowała kupić tani, duży ekran, który tak dobrze obsługuje Dokumenty Google. Linia telefonów Pixel z serii A jest tak dobra, że ​​​​myślę, że Google może po prostu wyrzucić ją z parku za pomocą tabletów, jeśli naprawdę spróbuje.

READ  Wyprzedaż Sony Play Days już obowiązuje: oszczędzaj na grach na PlayStation dzięki tym ofertom

Z 9to5Google

Recenzja TicWatch Pro 5: Szybki, ale rozdęty zegarek Wear OS 3, który działa przez wiele dni

Rozpoczyna się wdrażanie Messages Magic Compose Beta: tylko RCS, pierwszeństwo w przypadku subskrypcji Google One

W praktyce: inteligentna wtyczka TP-Link zgodna z Matter to dosłownie plug and play

Google rozpoczyna wdrażanie generatywnego doświadczenia wyszukiwania (SGE) w wersji zapoznawczej

Oto tablet Google Pixel w niezapowiedzianej czerni


Pulpit zdalny Chrome na Androida jest przełączany na aplikację internetową, na dobre i na złe

Wprowadzono Google Home 3.1 z nowymi elementami sterującymi oświetleniem i ulepszeniami interfejsu użytkownika tabletu

Powiadomienia z kamery ruchu Google Home zostaną wprowadzone w Wear OS w czerwcu

Wyciekła reklama Motoroli Razr Ultra potwierdza wszystko, co już wiemy [Video]

Pixel At a Glance wyświetli status wspólnych podróży

Google aktualizuje rejestrator o dwukolumnowy Pixel Tablet i składany interfejs użytkownika

Android 14 Beta 2.1 jest wprowadzany z kilkoma poprawkami błędów Pixela

Google publikuje obrazy fabryczne Pixel Watch i obrazy OTA i wymaga adaptera debugowania tylko dla zaproszonych

Od reszty 9 do 5

9to5Mac: Final Cut na iPada to krok we właściwym kierunku, ale podkreśla ograniczenia iPadOS

Elektryczny: Ford doda wtyczkę Tesli do swoich samochodów elektrycznych w niespodziewanym posunięciu

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.