Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa wersja DBX Astona Martina to „najmocniejszy luksusowy SUV na świecie”

Aston Martin przygotowuje się do zaprezentowania imponującej nowej wersji swojego DBX, który, jak mówi, będzie „najmocniejszym luksusowym SUV-em na świecie”.

Premiera nowego modelu zaplanowana jest na 1 lutego, nowy model będzie gamą, która zajmie pierwsze miejsce Wersja wydajności DBX obiecał w zeszłym roku dyrektor generalny Aston Martin Tobias Morse.

Firma nie ujawniła jeszcze, o ile więcej mocy będzie miał niż w przypadku standardowego DBX, ale oczekuje się ponad 600 koni mechanicznych, biorąc pod uwagę obecne pakiety 542 koni mechanicznych.

Jednym z możliwych scenariuszy jest to, że DBX „S” – jak można go nazwać, zgodnie z tradycyjną nomenklaturą Aston Martina – pobierałby około 630 koni mechanicznych z 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, działającego w tej samej melodii, co w Mercedes-AMG GT 63 S Super salon.

Wcześniej sądzono, że DBX może obsługiwać 5,2-litrowy silnik V12 braci DB11 i DBS, ale ostatnio zauważone prototypy wskazują na mniej subtelny remont techniczny, a oficjalny zwiastun wskazuje na wyraźny dźwięk V8.

Model zostanie wprowadzony w ramach dążenia do stworzenia wszechstronnej rodziny modeli DBX, podobnie jak jego konkurencja z Porsche z Cayenne. Pojawia się po niedawnym wprowadzeniu na rynek chiński sześciosilnikowego modelu lekkiej hybrydy i oczekuje się, że pojawią się kolejne warianty – być może w tym siedmiomiejscowy i coupe.

Oprócz znacznego zwiększenia mocy, nowy DBX będzie odróżniał się od standardowego samochodu poprzez remont podwozia w celu poprawy jego dynamicznego zachowania; Większe hamulce, sztywniejsze zawieszenie i bardziej lepka guma to jedne z najbardziej prawdopodobnych ulepszeń.

Bez wątpienia będzie również niskoprofilowy i będzie wyposażony w bardziej agresywny zestaw nadwozia niż obecny DBX, który jest bardziej otwarcie skoncentrowany na doskonaleniu na długich dystansach.

READ  Miałem niezwykły efekt uboczny Covid, który trwał tygodnie po pozytywnym teście

Chociaż jest mało prawdopodobne, że DBX otrzyma silnik V12 od Astona, silnik ten zostanie zastosowany w nowej wersji Vantage Coupe – ostatnim modelu do noszenia Vantage V12 Tabliczka znamionowa – która również ma zostać wprowadzona w nadchodzących miesiącach.