Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa wersja DBX Astona Martina to „najmocniejszy luksusowy SUV na świecie”

Aston Martin przygotowuje się do zaprezentowania imponującej nowej wersji swojego DBX, który, jak mówi, będzie „najmocniejszym luksusowym SUV-em na świecie”.

Premiera nowego modelu zaplanowana jest na 1 lutego, nowy model będzie gamą, która zajmie pierwsze miejsce Wersja wydajności DBX obiecał w zeszłym roku dyrektor generalny Aston Martin Tobias Morse.

Firma nie ujawniła jeszcze, o ile więcej mocy będzie miał niż w przypadku standardowego DBX, ale oczekuje się ponad 600 koni mechanicznych, biorąc pod uwagę obecne pakiety 542 koni mechanicznych.

Jednym z możliwych scenariuszy jest to, że DBX „S” – jak można go nazwać, zgodnie z tradycyjną nomenklaturą Aston Martina – pobierałby około 630 koni mechanicznych z 4,0-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, działającego w tej samej melodii, co w Mercedes-AMG GT 63 S Super salon.

Wcześniej sądzono, że DBX może obsługiwać 5,2-litrowy silnik V12 braci DB11 i DBS, ale ostatnio zauważone prototypy wskazują na mniej subtelny remont techniczny, a oficjalny zwiastun wskazuje na wyraźny dźwięk V8.

Model zostanie wprowadzony w ramach dążenia do stworzenia wszechstronnej rodziny modeli DBX, podobnie jak jego konkurencja z Porsche z Cayenne. Pojawia się po niedawnym wprowadzeniu na rynek chiński sześciosilnikowego modelu lekkiej hybrydy i oczekuje się, że pojawią się kolejne warianty – być może w tym siedmiomiejscowy i coupe.

Oprócz znacznego zwiększenia mocy, nowy DBX będzie odróżniał się od standardowego samochodu poprzez remont podwozia w celu poprawy jego dynamicznego zachowania; Większe hamulce, sztywniejsze zawieszenie i bardziej lepka guma to jedne z najbardziej prawdopodobnych ulepszeń.

Bez wątpienia będzie również niskoprofilowy i będzie wyposażony w bardziej agresywny zestaw nadwozia niż obecny DBX, który jest bardziej otwarcie skoncentrowany na doskonaleniu na długich dystansach.

READ  Mario Golf: Super Rush kończy pobyt Ratcheta i Clanka na szczycie | Brytyjskie wykresy pudełkowe

Chociaż jest mało prawdopodobne, że DBX otrzyma silnik V12 od Astona, silnik ten zostanie zastosowany w nowej wersji Vantage Coupe – ostatnim modelu do noszenia Vantage V12 Tabliczka znamionowa – która również ma zostać wprowadzona w nadchodzących miesiącach.