Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemiecka policja zatrzymuje skrajnie prawicowe grupy zbrojne na polskiej granicy | Niemcy

Niemiecka policja poinformowała, że ​​aresztowała ponad 50 członków skrajnej prawicy uzbrojonych w gaz pieprzowy, włócznię, maczetę i pałki, którzy próbowali patrolować polską granicę, aby uniemożliwić migrantom wjazd do kraju.

Strażnicy słuchali wezwania Partii Trzeciej Drogi, skrajnie prawicowej partii mającej prawdopodobnie powiązania z grupami neonazistowskimi, aby jej członkowie zatrzymali nielegalne przekraczanie granic w pobliżu miasta Gubin.

Rzecznik policji powiedział, że policja skonfiskowała broń i zmusiła podejrzanych do opuszczenia obszaru późno w sobotę i we wczesnych godzinach porannych w niedzielę. Jechali z drugiej strony do polskiej granicy Niemcy.

Dziesiątki ludzi zorganizowało w sobotę czuwanie w Jubinie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec planowanych patroli skrajnej prawicy.

Niemcy umieściły dodatkowych 800 policjantów na polskiej granicy, aby kontrolować przepływ migrantów próbujących dostać się do Unii Europejskiej z… BiałoruśCytowano wypowiedź ministra spraw wewnętrznych w niedzielę.

Setki funkcjonariuszy pełni obecnie dyżur w dzień iw nocy. W razie potrzeby jestem gotów ją jeszcze wzmocnić” – powiedział Horst Seehofer gazecie Bild am Sonntag.

Seehofer powiedział, że było już 6162 nieautoryzowanych wjazdów do Niemiec z Białorusi i Polska W tym roku.

Powiedział w zeszłym tygodniu, że Niemcy nie planują zamknięcia granicy z Polską, ale powiedział w niedzielę, że kraj może być zmuszony do rozważenia przywrócenia kontroli.

„Jeżeli sytuacja na granicy niemiecko-polskiej nie ulegnie poprawie, będziemy też musieli zastanowić się, czy ten krok powinien być podejmowany w koordynacji z Polską i Brandenburgią. Decyzja ta trafi do następnego rządu.

Trzy niemieckie partie tworzące koalicyjny rząd deklarują, że zamierzają zakończyć rozmowy do końca listopada, aw grudniu wybrać na kanclerza Olafa Schulza, socjaldemokratę.

Kilka krajów UE oskarża Mińsk o wysyłanie nielegalnych migrantów przez granicę do UE w celu wywarcia presji na unię, która nałożyła sankcje na Białoruś po spornej reelekcji prezydenta Aleksandra Łukaszenki w sierpniu 2020 roku.

READ  Łódź wywraca się u wybrzeży Libii, pozostawiając 35 ofiar śmiertelnych lub przypuszczalnie martwych | imigracja

Łukaszenka temu zaprzecza i obwinia Zachód za to, co według niego jest zbliżającą się katastrofą humanitarną tej zimy po tym, jak migranci zostali utknięci na granicy białorusko-polskiej.