N’Guessan ma prawie Double-Double w kwalifikacjach wstępnych FIBA

Stambuł, Turcja Gra dla rodzimej Holandii, seniorów Dawid Njesan Prawie osiągnął double-double, zdobywając 17 punktów i 9 zbiórek, przegrywając 91-89 po dogrywce ze Szwecją w pierwszym meczu eliminacji FIBA ​​​​Olympic Tournament w Turcji na Sinan Erdem Arena w niedzielę (13 sierpnia). ). ).

N’Guessan, pochodzący z De Lier w Holandii, zakończył mecz z najlepszą zespołową oceną skuteczności +24, zdobywając 17 punktów w rzutach 6 z 9, w tym 1 z 1 z dystansu za 3 punkty, i strzał 4 z 6 z linii rzutów wolnych do końca. Z najlepszymi zespołami w zbiórkach (9) i blokach (3) w prawie 35 minutach akcji.

Holendrzy prowadzili 89-87 na 1:31 przed końcem dogrywki, zanim Szwedzi dali im trzypunktowe prowadzenie na nieco ponad minutę przed końcem. N’Guesane zablokował strzał na 34 sekundy przed końcem, ale nie byli w stanie odzyskać prowadzenia.

Ngesane został oficjalnie powołany do reprezentacji Holandii w sobotę (12 sierpnia), dołączając do 12 innych graczy w turnieju FIBA ​​​​Olympic Games, który potrwa do niedzieli 20 sierpnia w Stambule w Turcji. Jest jednym z czterech obecnych kolegów z drużyny, w tym West Virginia Jessego EdwardsaStan Cleveland Tristana Enarony i Nebraski Maszt lodowiska.

N’Guessan i Orange Lions kontynuują walkę w poniedziałek (14 sierpnia) o godzinie 1:00 czasu lokalnego (CT/9:00) z Belgią, a następnie w środę (16 sierpnia) o godzinie 1:00 czasu lokalnego (CT/9:00) zagrają z Chorwacją.

Dwie najlepsze drużyny z grupy D awansują do półfinałów turnieju w piątek (18 sierpnia), gdzie zmierzą się z drużynami z drugiego miejsca w grupie C (gospodarze Turcja, Islandia, Bułgaria i Ukraina). . Finały zaplanowano na niedzielę, 20 sierpnia.

Holandia zajmuje obecnie 45. miejsce w światowych rankingach FIBA ​​​​po zaledwie drugim wyjeździe na mistrzostwa FIBA ​​​​EuroBasket w ciągu ostatnich 30 sezonów w lutym 2023 r.

Przedolimpijski Turniej Kwalifikacyjny w Stambule jest jednym z pięciu takich turniejów na całym świecie, w tym w Tallinie w Estonii i Gliwicach w Polsce; Damaszek, Syria; Lagos w Nigerii i Buenos Aires w Argentynie.

READ  Gwiazda rzucania strzałami, Sarah Mitton, widzi, jak pewność siebie rośnie dzięki najnowszym kanadyjskim wydarzeniom rekordowym

Zwycięzcy pięciu turniejów kwalifikacyjnych dołączą do 19 krajów biorących udział w Mistrzostwach Świata FIBA ​​​​w koszykówce 2023 (w tym Drużyna USA), aby stworzyć 24-narodowe boisko do Olimpijskich Turniejów Kwalifikacyjnych FIBA, które mają się odbyć miejsce w czerwcu-lipcu 2024. W sumie 40 krajów zakwalifikuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

Njesan cieszył się solidnym pierwszym sezonem jako Wildcat w latach 2022-23, prowadząc zespół pod względem odsetka rzutów z gry z 70,6 procentami, jednocześnie zdobywając średnio 6,4 punktu, 3,5 zbiórki i 0,5 bloku w 19,5 minuty na mecz jako junior. Transfer Virginia Tech rozpoczął 11 z pierwszych 12 meczów, zanim przegrał pierwsze 6 meczów Big 12 z powodu kontuzji. Wrócił do gry w 17 z ostatnich 18 meczów, w tym 4 w turnieju NCAA, z 7 startami. Wśród jego siedmiu dwucyfrowych występów była para w turnieju NCAA wyróżniona 11-punktowym wysiłkiem przeciwko Michigan State, aby awansować K-State do Elite Eight.

Reszta żbików jest w trakcie historycznej 10-dniowej podróży do Izraela i Abu Zabi. Zespół odwiedził Morze Martwe w niedzielę rano (13 sierpnia) przed przybyciem do Tel Awiwu po południu. We wtorek (15 sierpnia) rozegrają swój pierwszy mecz w ramach trasy przeciwko Israel All-Stars o godzinie 11:00 CT (19:00 czasu lokalnego).

Jak śledzić koty: Aby uzyskać pełne informacje na temat męskiej koszykówki K-State, odwiedź stronę www.kstatesports.com i śledź kanały społecznościowe zespołu pod adresem X (dawniej Twitter)nici, Instagram I Facebook.