Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix rozszerza swoją obecność w Polsce

Netflix rozszerza swoją obecność w Polsce

Netflix ogłosił, że jego centrum inżynieryjne w Polsce już działa.

Z siedzibą w Warszawie pracuje na globalnych rozwiązaniach i odpowiada za tworzenie narzędzi wykorzystywanych przez wewnętrzne zespoły Netflix oraz zewnętrznych partnerów kreatywnych w całym procesie produkcji takich hitów jak Dziwne rzeczy, Środa I Cebule szklane.

Centrum Inżynierskim kieruje Łukasz Romaniuk, menadżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwijaniu zespołów inżynierskich. Przed dołączeniem do Netflix pracował w Amazon Web Services, a wcześniej przez 10 lat rozwijał struktury centrum inżynieryjnego GE Aviation w Polsce.

Zdaniem Romaniuka zbudowanie i rozwój zespołu inżynierów pracujących nad rozwiązaniami, które pozwolą ludziom na całym świecie doświadczyć rozrywki na najwyższym poziomie, to ekscytujące wyzwanie. Pracownicy IT w Polsce cieszą się opinią nie tylko dobrze wykształconych, ale także zdolnych do pionierskich innowacji – i taki właśnie zespół zamierzamy zbudować w warszawskim biurze Netflix”.

Netflix planuje dalszy rozwój zespołu inżynierów w swoim warszawskim hubie, a aktualne oferty pracy można znaleźć w serwisie Netflix Jobs.

O budowie centrum inżynieryjnego w Warszawie ogłoszono w styczniu tego roku. Stanowi kolejną inwestycję Netfliksa w Polsce po otwarciu w 2022 roku biura regionalnego odpowiedzialnego za obecność firmy na kilku rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Tymczasem Netflix wyprodukował do tej pory blisko 40 oryginalnych polskich produkcji, w tym hitowe seriale, takie jak wielokrotnie nagradzany Wilka Wooda A film HOch, kochałem tego gangstera.

W tym roku Netflix zapowiedział już premiery 12 kolejnych oryginalnych produkcji z Polski.

READ  6 złych nawyków w dziedzinie makijażu i urody, które musisz porzucić