Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkrywają kontynent, którego nie było od 375 lat

Naukowcy odkrywają kontynent, którego nie było od 375 lat

Geolodzy odkryli kontynent, który ukrywał się na widoku przez prawie 375 lat.

Historycznie spekulowano, czy w języku maoryskim istniał kontynent znany jako Zelandia lub Te Rio a Maui.

według Wiadomości TNI ZelandiaMa powierzchnię 1,89 miliona mil kwadratowych. Była częścią superkontynentu zwanego Gondwana, który obejmował większość zachodniej Antarktydy i wschodniej Australii, ponad 500 milionów lat temu.

Po raz pierwszy mówi się, że został odkryty w 1642 roku przez holenderskiego biznesmena i żeglarza Abla Tasmana, który desperacko pragnął odkryć „wielki południowy kontynent”.

Chociaż nie udało mu się znaleźć nowej ziemi, spotkał miejscowych Maorysów, którzy początkowo byli zdenerwowani jego przybyciem. Niemniej jednak nadal dostarczają cennych informacji o okolicznych terenach, w tym o obecności dużego obszaru ziemi na wschodzie.

Subskrypcja Do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Indy100

Dopiero w 2017 roku geolodzy odkryli, że kontynent ukrywa się na widoku.

Naukowcy zgodzili się, że istnieje Zelandia, która zaczęła „odsuwać się” od Gondwany z powodów, które naukowcy wciąż próbują zrozumieć.

Większość nowo odkrytego kontynentu jest zanurzona w wodzie, a geologowie z instytutu badawczego GNS Science w Crown Zeeland pytają, jak może zająć trochę czasu odkrycie czegoś „bardzo oczywistego”.

„[It’s] I jest to proces, którego jeszcze nie do końca rozumiemy, że Zelandia zaczyna podupadać” – wyjaśnił Tulloch.

Jego kolega Nick Mortimer, który prowadził badania, zażartował, że to „trochę fajne”, zanim wyjaśnił: „Jeśli się nad tym zastanowić, każdy kontynent na planecie ma różne kraje, [but] W Zelandii są tylko trzy terytoria”.

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.