Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Analiza: problem Durhama w otwartej przestrzeni

Analiza: problem Durhama w otwartej przestrzeni

Pomimo położenia w sercu Norfolk, Dereham ma problem z dostępnością otwartej przestrzeni.

Członek Rady Harry Clark zauważył, że „jedną z ironii jest to, że chociaż jesteśmy w wiejskiej części kraju, brakuje nie tylko terenów sportowych i zabaw… ale także formalnych parków” Wtorkowe posiedzenie Komisji Wypoczynkowej Rady Miejskiej.


Członek Rady Harry Clark zauważył: „Brakuje nie tylko terenów sportowych i zabaw… ale także parków formalnych”.
– Kredyt: Archant

Duża część problemu polega na tym, że deweloperzy nie zawsze zapewniają całą otwartą przestrzeń, jaką mogą, budując nową partię domów – zamiast tego dają społeczności pewną sumę pieniędzy do wykorzystania na lokalną edukację, służbę zdrowia, biblioteki, poprawę istniejących otwartych przestrzenie lub pozyskiwanie nowych.

Chociaż te pieniądze zawsze przynoszą miastu korzyści, zazwyczaj są mniej efektywną alternatywą, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu otwartych przestrzeni, które nie nadążają za wzrostem populacji.

Oprócz ogólnego braku otwartej przestrzeni, Durham cierpi z powodu podziału północ-południe pod względem przestrzeni zabaw dla dzieci, co pogarsza fakt, że autostrada A47 Toftwood jest odcięta od reszty miasta.

Jeśli było Zakupiono ziemię między Neatherd Moor i Etling Green, ta dysproporcja będzie się tylko pogłębiać.

Niedawna ocena zlecona przez radę miasta wykazała, że ​​głównie dzięki Neatherd północno-wschodnia część miasta ma około 60 razy więcej terenów zewnętrznych niż południowo-wschodnia część miasta.

Urzędnik miejski w Deraham, Tony Needham, powiedział, że klucze do kluczy kosztują około 1000 funtów.  Zdjęcie: Matthew Usher.

„W latach 2007-2015 deficyt przestrzeni do zabawy na świeżym powietrzu w Durham wzrastał o ponad jeden hektar rocznie” – powiedział urzędnik miejski Tony Needham na marcowym posiedzeniu Komitetu Planowania Rady Hrabstwa Brickland.


Możesz także obejrzeć:


Urzędnik miejski Tony Needham zauważył wcześniej, że „Derham ma największy deficyt przestrzeni do zabawy na świeżym powietrzu ze wszystkich parafii w Brickland… ponad 31 hektarów. Stanowi to 23% całkowitego deficytu w Brickland”.

READ  10 miejsc, które musisz zobaczyć w kosmosie, które zmienią Twój sposób myślenia o wszechświecie

„Pomiędzy 2007 a 2015 rokiem deficyt miejsc do zabawy na świeżym powietrzu w dirham wzrastał o ponad jeden hektar rocznie” – dodał.

Rada miejska podejmuje kroki w celu zaradzenia niedoborom i faktycznej poprawy oferty miejskiej. W maju , Rada przeznaczyła 200 000 funtów szterlingów Poprawić pięć miejsc do gry w mieście.

Zgodzili się również na zaadoptowanie w swoich domach otwartej przestrzeni zapewnionej przez Persimmon Houses Kolejny rozwój Foxley Park ParkNa wschód od Westfield Road powstanie 100 domów.