Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eksperyment mający na celu zbadanie starzenia się mięśni zmierza w kosmos

Eksperyment mający na celu zbadanie starzenia się mięśni zmierza w kosmos

Naukowcy z Liverpoolu wykorzystają Międzynarodową Stację Kosmiczną do przeprowadzenia eksperymentów, które mają na celu lepsze zrozumienie procesu starzenia się mięśni, dzięki dofinansowaniu z Brytyjskiej Agencji Kosmicznej.

Eksperymenty, które mają być gotowe do wystrzelenia w 2025 r., będą nadzorowane przez astronautów na pokładzie przez okres do sześciu miesięcy przed powrotem na Ziemię w celu przeanalizowania wyników.

MicroAge II, kierowany przez Uniwersytet w Liverpoolu, zapewnił 1,4 miliona funtów na drugą część swojego projektu, badającego, w jaki sposób środowisko mikrograwitacji może osłabiać mięśnie astronautów w kosmosie, w przyspieszony sposób, w jaki sposób mięśnie słabną wraz z wiekiem Ziemia. .

Eksperyment MicroAge II Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykorzysta wyhodowane w laboratorium ludzkie mięśnie do obserwacji skutków mikrograwitacji, sprawdzenia, czy mitochondria odgrywają znaczącą rolę w utracie mięśni w kosmosie i ustalenia, czy zastosowanie napięcia może spowolnić proces degeneracji, co może pomóc naukowcom przyspieszyć rozwoju.Zabiegi zmniejszające utratę mięśni wraz z wiekiem.

Brytyjska agencja kosmiczna wsparła MicroAge I, który poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną w grudniu 2021 r., aby przetestować wyhodowane w laboratorium konstrukty mięśniowe, każdy wielkości ziarenka ryżu.

profesora Malcolma Jacksona Od zespołu MicroAge II Powiedział: „Cieszymy się, że otrzymaliśmy tak hojne fundusze od Brytyjskiej Agencji Kosmicznej na rozwój naszych badań nad wpływem mikrograwitacji na utratę mięśni szkieletowych jako model, dzięki któremu możemy zrozumieć utratę mięśni podczas starzenia.

Za pomocą nowo opracowanych technik będziemy badać rolę zmian w mitochondriach, delikatnych strukturach odpowiedzialnych za dostarczanie energii do komórek, w napędzaniu utraty masy mięśniowej, która zachodzi w warunkach mikrograwitacji.

„Rola, jaką utrata napięcia mięśniowego odgrywa w tych zmianach mitochondrialnych, zostanie zbadana za pomocą innowacyjnych urządzeń, które opracowujemy wraz z Kayser Space Ltd, które będą modulować napięcie, jakiego doświadczają mięśnie w warunkach mikrograwitacji.

„Posłuży to do sprawdzenia, czy zmiana napięcia mięśni reguluje utratę mięśni w mikrograwitacji i do poinformowania nas o procesie utraty mięśni podczas starzenia się na Ziemi”.

D(MG)2, kierowany przez Institute of Cancer Research, również otrzymał 1,2 miliona funtów na badania nad glejakiem mezenchymalnym z przerzutami. Drugi najczęściej występujący typ „pierwotnego guza mózgu o wysokim stopniu złośliwości” u dzieci, którego do tej pory nie można było wyleczyć ze względu na ilość różnych typów komórek, które zawiera.

READ  Jakie jest „inne” miejsce w pamięci mojego iPhone'a, dlaczego zajmuje tak dużo miejsca i jak je wyczyścić?

Sekretarz Stanu ds. Nauki, Innowacji i Technologii George Freeman. Powiedział: Kosmos to ostateczny test laboratoryjny, w którym brytyjscy naukowcy i astronauci wykorzystują Międzynarodową Stację Kosmiczną do najnowszych badań w dziedzinie żywienia, energii i biomedycyny.

Finansowanie projektu o wartości 2,6 miliona funtów pomoże brytyjskim naukowcom badać, jak zapobiegać guzom mózgu u dzieci i zrozumieć biomedyczne procesy starzenia: badania przynoszące ogromne korzyści ludzkości i systemom opieki zdrowotnej na całym świecie.

„Kolejny przykład silnej pozycji Wielkiej Brytanii w różnych sektorach, od kosmosu po nauki przyrodnicze i czystą technologię, która napędza wiodącą pozycję w dziedzinie technologii”.

David Zolce, dyrektor zarządzający Kayser Space Ltd, Powiedział: „Cieszymy się, że bierzemy udział w tych dwóch nowych programach finansowanych przez brytyjską Agencję Kosmiczną i wspieramy naukowców w badaniu tych nowatorskich obszarów badań.

„Naszą rolą, jako ekspertów w projektowaniu i dostarczaniu instrumentów i systemów używanych w przestrzeni kosmicznej, a zwłaszcza w załogowych lotach kosmicznych, jest zapewnienie publicznym i prywatnym grupom badawczym narzędzi do prowadzenia badań i uzyskiwania niezwykłych wyników z korzyścią i całej ludzkości”.

Dr Paul Butt, dyrektor generalny Brytyjskiej Agencji Kosmicznej, Powiedział: „Te przełomowe badania podkreślają moc przestrzeni kosmicznej w przełamywaniu barier, rewolucjonizowaniu nauki i poprawie naszego życia.

„Dzięki połączeniu finansowania krajowego i naszej kluczowej roli w Europejskiej Agencji Kosmicznej zapewniamy brytyjskim naukowcom dostęp do unikalnego środowiska Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na potrzeby ich badań, co przyniesie korzyści nam wszystkim”.

Dowiedz się więcej o Microage tutaj: www.liverpool.ac.uk/microage