Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pierwsza załogowa misja kosmiczna Boeinga Starlinera została ponownie opóźniona

Urzędnik NASA powiedział, że pierwsza misja Boeinga polegająca na wyniesieniu astronautów w kosmos na pokładzie kapsuły Starliner została opóźniona co najmniej do lata.

Kathy Luders, szef operacji kosmicznych NASA, ogłosiła w tweecie z 23 marca, że ​​misja Starliner, zaplanowana wcześniej na koniec kwietnia, została opóźniona „ponieważ zespoły ponownie oceniają gotowość i kończą prace sprawdzające”.

Oznacza to kolejne opóźnienie misji, którą Boeing początkowo planował na grudzień 2022 r.

Rakieta zostanie teraz wystrzelona po tym, jak misja Axiom Space Ax-2 została wystrzelona na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na początku maja.

„Test załogi w locie (CFT) rozpocznie się teraz po misji Axiom 2 w celu ulepszenia operacji stacji”, powiedział Luders. Docelowe daty premiery Ax-2, nadal planowane na początek maja, Starliner zostaną udostępnione wkrótce.

Nie było jasne, co spowodowało ogłoszenie NASA i nie podano dalszych szczegółów na temat przyczyny opóźnienia.

Źródła branżowe poinformowały Space News, że procedury kontroli przed lotem i inne prace, takie jak testowanie oprogramowania, trwały dłużej niż planowano, ale nie były świadome żadnych konkretnych wydarzeń prowadzących do ogłoszenia.

Pierwsza misja załogi Starlinera będzie kluczowa dla jednostki kosmicznej Boeinga w obliczu konkurencji ze strony rywali, takich jak SpaceX.

Skontaktuj się z autorem pod adresem [email protected]

Śledź ją na Twitterze @emilyjjarvie

READ  Kosmos: jedyne całkowite zaćmienie Słońca w 2021 roku nastąpi jutro – nad częściami Antarktydy