Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA poszukuje wolontariuszy do wzięcia udziału w płatnej, rocznej misji symulacyjnej na Marsa

NASA poszukuje wolontariuszy do wzięcia udziału w płatnej, rocznej misji symulacyjnej na Marsa

Pierwsza załoga ochotnicza przybyła do siedliska w czerwcu 2023 r., dzieląc się swoimi doświadczeniami za pomocą zdjęć na analogowej powierzchni Marsa.

Artystyczna koncepcja astronautów i siedlisk ludzkich na Marsie. — JPL/NASA/plik

Jeśli chcesz wpaść w pułapkę symulowania środowiska marsjańskiego przez rok, lepiej skontaktuj się z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA).

według GizmodoAmerykańska agencja kosmiczna przyjmuje obecnie zgłoszenia wolontariuszy do Crew Health and Performance Exploration Analog (CHAPEA) w wersji 2 i jest gotowa zapłacić im za misję zaplanowaną na wiosnę 2025 roku.

CHAPEA ma za zadanie monitorować pracę załogi przez cały rok, aby pomóc zrozumieć fizyczne i psychiczne wyzwania, przed którymi staną prawdziwi astronauci na Marsie.

Badanie jest częścią przygotowań NASA do eksploracji Marsa przez człowieka poprzez budowę wydrukowanego w 3D siedliska o powierzchni 1700 stóp kwadratowych zwanego Mars Dune Alpha w Johnson Space Center w Houston w Teksasie.

Rezydencja obejmuje kuchnię, dwie łazienki, prywatne sypialnie, miejsce do pracy i część rozrywkową i pomieści czteroosobową załogę.

Pomieszczenia mieszkalne w rezydencji CHAPEA obejmują część konferencyjną, telewizor i przybory kuchenne. –NASA/plik

Do programu może kwalifikować się zdrowy, zmotywowany, niepalący obywatel USA lub stały rezydent w wieku od 30 do 55 lat.

Muszą posiadać tytuł magistra w dziedzinie STEM, dwa lata doświadczenia zawodowego lub 1000 godzin doświadczenia.

Jeśli planujesz aplikować do programu, spiesz się, termin składania wniosków upływa 2 kwietnia.

Pamiętaj, że to nie wakacje, ponieważ czterej ochotnicy będą wykonywać zadania podobne do misji na Marsa, w tym symulowane spacery kosmiczne, operacje robotyczne, konserwację siedlisk, higienę osobistą, ćwiczenia i uprawę roślin.

Doświadczą także realistycznego opóźnienia w komunikacji z Marsem, wynoszącego do 22 minut w przypadku kontroli naziemnej.

Pierwsza załoga ochotnicza przybyła do siedliska w czerwcu 2023 r., dzieląc się swoimi doświadczeniami za pomocą zdjęć wykonanych na marsjańskim odpowiedniku.

Celem badaczy jest ustalenie długoterminowej obecności człowieka na Marsie, biorąc pod uwagę potencjalny wpływ tej obecności na zdrowie fizyczne i psychiczne. Niedawne badania sugerują, że do utrzymania kolonii mogą być potrzebne aż 22 osoby, a mieszkańcy muszą mieć sympatyczne osobowości, aby jak najlepiej przetrwać.

READ  Beacon of Light otwiera swoje podwoje jako „ciepłe miejsce”, aby pomóc mieszkańcom tej zimy

NASA chce przeprowadzić w sumie trzy analogowe misje na Marsa i Ziemię. Jeśli więc nie jesteś jeszcze gotowy na zabawę z trzema nieznajomymi na innej planecie, zawsze jest czas na następny raz.