Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Astronauta Tim Peake wzywa brytyjskie siły kosmiczne do ochrony krytycznej infrastruktury narodowej

Astronauta Tim Peake wzywa brytyjskie siły kosmiczne do ochrony krytycznej infrastruktury narodowej

Światowej sławy astronauta Tim Peake kształcił i dopingował młodych ludzi na tegorocznym Royal International Air Tattoo, udzielając wielu rad, jak zaangażować się w naukę, a nawet zostać towarzyszem podróży kosmicznych. Ale guru naukowy miał również wyraźne ostrzeżenie, mówiąc, że kraj „absolutnie” potrzebuje sił kosmicznych zajmujących się ochroną „krytycznej infrastruktury” przed bankowością po prognozowanie pogody.

Zarówno Francuzi, jak i Amerykanie stworzyli już siły kosmiczne w ramach swoich konwencjonalnych sił powietrznych i postrzegali przestrzeń kosmiczną, ostateczną granicę, jako potencjalny następny teatr międzynarodowego konfliktu. Wielka Brytania ma jednak Dowództwo Kosmiczne RAF W dużej mierze podąża za Stanami Zjednoczonymi w sprawach obronnych.

W rozmowie z Gloucestershire Live Tim Peake był podekscytowany możliwością rozmowy na temat potencjalnego wpływu młodych ludzi na współczesny wyścig w kosmos, ale było jasne, że trzeba zrobić więcej. Zapytany, czy Wielka Brytania potrzebuje aktywnych sił kosmicznych, były pilot helikoptera Sił Powietrznych Sił Powietrznych odpowiedział jasno: „Oczywiście, że potrzebujemy”.

Czytaj więcej: Ruch drogowy, pogoda i najnowsze informacje z RAF Fairford Air Show

Beck kontynuował: „Powodem jest to, że przestrzeń kosmiczna stała się dla nas tak ważna, dla naszej gospodarki, dla naszego codziennego życia. Mamy w kosmosie przedmioty, które są częścią naszej krytycznej infrastruktury krajowej”.

„Jeśli je stracimy, jeśli stracimy nasze aktywa kosmiczne, stracimy informacje o prognozie pogody dotyczące zmian klimatu, zdolności bankowych, systemów nawigacyjnych, systemów komunikacyjnych. Będzie to miało ogromny wpływ na naszą gospodarkę.”

„Musimy więc chronić te aktywa i bardzo trudno jest chronić twoje aktywa w kosmosie, dlatego musimy przyjrzeć się, jak chronimy nasze aktywa”.

READ  NASA InSight zarejestrowała trzęsienie ziemi pięć razy silniejsze niż poprzedni rekord