Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mówi się, że Valve pracuje nad laptopem do gier podobnym do przełącznika • Eurogamer.net

Prawdopodobnie zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Mówi się, że Valve przygotowuje się do ponownego wejścia na rynek sprzętowy, tym razem z nowym laptopem do gier, podobnym do przełącznika, który ma pojawić się pod koniec roku.

To jest zgodne z Raport autorstwa Ars Technica, Który rozwija się po niedawnym odkryciu nowego kodu związanego ze sprzętem – odnoszącego się do tajemniczego urządzenia znanego jako „SteamPal” – w najnowszej wersji Steam. Powołując się na „wiele źródeł zaznajomionych z tematem”, Ars Technica twierdzi, że to urządzenie (którego ostateczna nazwa pozostaje niepotwierdzona) jest nowym laptopem do gier opracowanym przez Valve, wyposażonym w kontrolery gamepada i ekran dotykowy w kształcie podobnym do Nintendo. Przełącznik, aczkolwiek bez odłączanego kontrolerów.

SteamPal, czy jakkolwiek to się nazywa (najwyraźniej nie nazywanie go Gabe Boy byłoby niebezpieczną straconą szansą), jest zaprojektowany do uruchamiania dużej liczby gier na platformie Steam PC przez Linuksa i może „zadokować” do monitora za pomocą zastrzeżonego Port USB typu C. Wyjście.

Biuletyn Eurogamer, 21 maja 2021 r.

Ars Technica twierdzi, że przenośne urządzenie Valve wciąż znajduje się w fazie prototypu, ze zmiennymi funkcjami. Jednak prawdopodobnie będzie zawierał system na chipie Intela lub AMD, co najmniej jeden prototyp, o którym mówi się, że jest „bardzo szeroki” w porównaniu do Switcha i ma „standardowy zestaw przycisków i wyzwalaczy gamepada, a także para joysticków i jeden touchpad. „Przynajmniej wielkości kciuka”.

Nie ma jeszcze informacji na temat potencjalnej ceny – i nie ma wskazania, czy Valve zamierza pozycjonować swoje rzekome urządzenie podręczne jako konkurenta dla Switcha, czy też jako droższą, ale potężniejszą przenośną alternatywę – i Ars Technica mówi, że promowana premiera na koniec roku przez jego źródła może nadal być, jeśli pojawią się problemy w łańcuchu dostaw.

READ  Szef CD Projekt mówi, że Cyberpunk 2077 „spełni to, co obiecaliśmy”

Co ciekawe, jak zauważa Ars Technica, Gabe Newell z Valve odpowiedział niedawno na pytanie dotyczące gier firmy trafiających na konsole podczas czatu grupowego w szkole w Nowej Zelandii, w tajemniczy sposób mówiąc uczestnikom: „Uzyskasz lepsze wyobrażenie o tym pod koniec w tym roku… „To nie będzie odpowiedź, której się spodziewałeś”.

Czy to może być pierwsza oficjalna złośliwość Valvendo Gabe Boya? Czas pokaże (a zawór też).