Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mówi się, że polityka Apple dotycząca śledzenia aplikacji kosztowała platformy mediów społecznościowych prawie 10 miliardów dolarów

dochodzenie przez Czasy finansowe Okazało się, że Snapchat, Facebook, Twitter i YouTube straciły około 9,85 miliarda dolarów przychodów po zmianach Apple w ich praktykach dotyczących prywatności. ostatni rok, Apple ogłasza zasady przejrzystości śledzenia aplikacji (ATT) Wymaga, aby aplikacje prosiły o pozwolenie na śledzenie danych użytkowników. ten Polityka weszła w życie w kwietniuZablokuj aplikacjom śledzenie użytkowników, jeśli zrezygnują.

Facebook szczególnie skrytykował ten ruch za pomocą całostronicowej reklamy w gazecieDziękuję Ci FZ jego raportu wiemy teraz, dlaczego liderzy firmy są tak sfrustrowani. Według raportu, Facebook stracił najwięcej pieniędzy „w wartościach bezwzględnych” w porównaniu z innymi platformami społecznościowymi ze względu na swój rozmiar. Tymczasem Snap osiągnął „najgorsze wyniki w procentach swojej działalności”, ponieważ jego reklamy dotyczą głównie smartfonów, co ma sens w przypadku produktu, który nie ma wersji na komputery stacjonarne.

„Niektóre z najbardziej dotkniętych platform – zwłaszcza Facebook – muszą odbudować swój sprzęt od podstaw w wyniku ATT” – powiedział Eric Seufert, konsultant IT w Adtech. F. „Myślę, że zbudowanie nowej infrastruktury zajmuje co najmniej rok. Nowe narzędzia i frameworki muszą zostać opracowane od zera i gruntownie przetestowane, zanim zostaną udostępnione dużej liczbie użytkowników.”

Nowa polityka Apple zmusi platformy społecznościowe i inne aplikacje do większej kreatywności w swoich reklamach. Niezależnie od tego, czy oznacza to skupienie się na urządzeniach z Androidem, czy inwestowanie w działalność reklamową Apple – To prawie złamało ich własne zasady Po cichu zbierając dane użytkowników w taki sam sposób, jak robiły to aplikacje innych firm – będą musieli odkryć inne źródło przychodów, które nie wiąże się ze śledzeniem ludzi na ich iPhone’ach.

READ  „Niestandardowy” SoC Tensor firmy Google może być po prostu niewydanym Exynos