Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Modder zamienia Dark Souls w pikselowy i retro koszmar

Modder zamienia Dark Souls w pikselowy i retro koszmar

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak by to było wrócić do roku 1999, uruchom konsolę PSX i włącz płytę z Dark Souls, sprawdź The Greatgramcracker na Modyfikacja Nexusa Pixel Souls: Demastered zapewni Ci wsparcie.

Mod wykorzystuje grę Dark Souls Remastered i zastępuje tekstury pikselową grafiką opartą na teksturach oryginalnej gry, obniża jakość modelu oraz jakość muzyki i efektów dźwiękowych, nadając „zabawny, nieco przeklęty,„ vintage ”” – mówi wielki gramcracker.

Demake i demastery przeżyły rozkwit w ciągu ostatnich kilku lat, a Dark Souls teraz dołącza do innych gier FromSoftware, w tym Bloodborne i Elden Ring, aby otrzymać traktowanie lo-fi.

Pixel Souls: Zdemasterowany zwiastun

Wiele pracy włożono w stworzenie wszystkich zasobów zawartych w Pixel Souls: Demastered. Thegreatgramcracker wykorzystał swój własny, niestandardowy algorytm do konwersji tekstur gry na grafikę pikselową, co polega na zmniejszaniu, a następnie zmianie rozmiaru każdego obrazu w celu umieszczenia właściwych modeli. Dźwięk wyodrębniony i przebudowany przy użyciu projektów Dark Souls FMOD autorstwa innego moddera HotPocketRemix. Do stworzenia tego moda nie użyto sztucznej inteligencji, dodano także wielkiego crackera.
Pierwsi gracze zbierają się na mod do Dark Souls Pixel Souls: Demastered

Obrazy z Pixel Souls: Demastered | Źródło obrazu: com.thegreatgramcracker

Sam zwiastun jest przerażający, zwłaszcza gdy zaczyna pojawiać się słaba jakość dźwięku. Niestety Pixel Souls jest kompatybilny tylko z Dark Souls Remastered, a nie z edycją Przygotowanie To Die, którą mam w swojej bibliotece Steam. Tak, myślę o zakupie gry, aby wypróbować ten mod.

Jeśli, podobnie jak ja, poczułeś nostalgię, ale nie posiadasz Dark Souls Remastered na PC, istnieje wiele innych wersji, którymi możesz się cieszyć. Oprócz wspomnianych wcześniej Bloodborne i Elden Ring, w ofercie znajdują się także remakei Resident Evil 0, Resident Evil 4 i Dead Space. W przyszłym roku ukaże się doskonała gra Bloodborne Kart i jestem podekscytowany tym projektem, odkąd zobaczyliśmy Jermaina dryfującego na swoim zmotoryzowanym wózku inwalidzkim.

READ  Pierwsza gra Birdo nadchodzi na Nintendo Switch Online