Mistrzyni piłki nożnej dziewcząt kwalifikuje się do finału wojewódzkiego  Wiadomości, sport, praca

Mistrzyni piłki nożnej dziewcząt kwalifikuje się do finału wojewódzkiego Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu/Milee Nadaud mistrzów Neila Madhavana (po lewej) i Taylora Kuhna świętują razem podczas zwycięstwa drużyny Flashes 6:1 nad Lakeview w półfinale okręgowym. Nadoad strzelił hat-tricka, a Kone strzelił gola.

Champion – 24 sierpnia Champion i Lakeview zmierzyli się na początku sezonu, a Golden Flashes odnieśli niewielkie zwycięstwo.

Od tego czasu atak mistrza i jego umiejętność strzelania bramek znacznie się poprawiły. W 19 meczach w tym sezonie Flashes strzelili już 129 goli, średnio 6,8 gola na mecz.

Po strzeleniu zaledwie jednego gola w pierwszym spotkaniu mistrz strzelił go w poniedziałkowy wieczór w półfinale okręgowym, strzelając sześć goli obok Bulldogs w wygranym 6:1 meczu i pozostając niepokonanym w sezonie z bilansem 19:0.

„Każdy czuje się komfortowo na swoich pozycjach” – powiedziała trenerka mistrzyni Emily Metheny. „Naprawdę odnajdują swoje pozycje i budują zespół. Ufają sobie nawzajem, zaczynają od linii obrony i posuwają się do przodu, a każdy wychodzi na boisko i jest w stanie połączyć siły i oddać strzał, kiedy zajdzie taka potrzeba”.

Lakeview widział na własne oczy, jakie opcje ofensywne ma Flash, gdyż w tym sezonie mierzył się z nimi już dwukrotnie.

Bulldogs od początku byli agresywni. Próbując przepchnąć piłkę do przodu, w pierwszej minucie meczu oddali dwa strzały. Kiedy jednak Champion był w posiadaniu piłki, Flashes szybko przebili się i wykorzystali przewagę, a Grayson Knoske otworzył wynik dla Championa w drugiej minucie po kontrataku.

Zespół Lakeview był jednak w stanie wyrównać sytuację w siódmej minucie, a Annabelle Humphrey po rzucie rożnym wyrównała na 1:1. Ale stamtąd śluzy otworzyły się na błyski.

„Mistrzowie rozegrali dziś wspaniały mecz i życzę im powodzenia w dalszej części turnieju” – powiedziała trenerka Bulldogs Anna Paolucci.

Miley Nadaoud wyprowadził Champions na dobre na prowadzenie w 10. minucie, po rzucie rożnym odbijając piłkę od kibiców przed bramką. Nadaoud strzelił swojego drugiego gola w meczu zaledwie sześć minut później i dał Flashes prowadzenie 3-1.

READ  Mario Balotelli: Włochy wzywają napastnika po raz pierwszy od 2018 roku

W 24. minucie Taylor Cone podwyższył wynik mistrza, odbijając błędne podanie od obrony Lakeview. Następnie, trzy minuty przed przerwą, Nahoud skompletował hat-tricka, wykorzystując rzut karny po faulu Bulldoga w polu karnym.

„Tak się dzieje, gdy wszyscy awansują, niezależnie od tego, w której klasie są” – powiedział Metheny. „Nikt nie chce, żeby to był jego ostatni mecz”.

W drugiej połowie Knoski strzeliła drugiego gola w meczu po kolejnym rzucie karnym i dopełniła wynik dla drużyny Flash.

Przed rozpoczęciem sezonu mistrzowie postawili sobie za cel powrót do finału okręgowego po raz pierwszy od 2020 roku, kiedy obecną klasę seniorów tworzyli sami pierwszoklasiści.

Dzięki zwycięstwu Flashes osiągnęli swój cel i w czwartek awansowali do turnieju okręgowego, w którym zmierzyli się z Polską, która w poniedziałek w drugim półfinale pokonała Springfield 4:1. Ale teraz, gdy mistrzowie już tu są, Flashowie pragną tytułu regionalnego.

„Dziewczyny (w poniedziałek) przyszły z niedokończonymi sprawami z zeszłego roku” – powiedział Metheny. „Wszyscy wyszli i wykonali swoją pracę. Zagrali jako zespół i jako rodzina i wygrali (poniedziałek). Byli spokojni, nie mieli nerwów i wiedzieli, że mają pewność siebie, aby wyjść (poniedziałek) i zdobyć pracę zrobione. I właśnie to muszą zrobić (ponownie) w przyszły czwartek.”.

Dla Lakeview sezon dobiega końca, a Bulldogs zakończyli sezon 12-5-1, zajmując trzecie miejsce w konferencji Northeast-8.

„Myślę, że moje dziewczyny miały świetny sezon” – powiedział Paolucci. „Przez cały rok mieliśmy tylko 15 dziewcząt i zaszliśmy tak daleko bez żadnych kontuzji itp. Ale mając tylko 15 dziewcząt, musisz mieć na boisku tych samych 11 zawodniczek każdego dnia, więc się męczą .