Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mironek był zszokowany i zły pogardą dla Pucharu Euro Rydera

Mironek był zszokowany i zły pogardą dla Pucharu Euro Rydera

Adrian Meronec siedział obok swojej dziewczyny w pociągu ze Szwajcarii, gdy na jego identyfikatorze rozmówcy pojawiło się nazwisko Luke’a Donalda. Mironek czekał na telefon. Jako jeden z faworytów do zdobycia Pucharu Rydera, powiedziano mu, że tak czy inaczej skontaktujemy się z nim, aby przekazać dobre lub złe wieści.

Mironek oczywiście spodziewał się tego pierwszego. Przecież w ciągu ostatniego półtora roku wygrał trzy mecze otwierające krajowe mecze, trudno było mu automatycznie zakwalifikować się do swojej pierwszej europejskiej drużyny w Ryder Cup, a na początku tego roku pokonał Marco Simona, który był gospodarzem meczów pod koniec tego miesiąca . . Właśnie zdobył 66 punktów na European Masters i po raz kolejny znalazł się w pierwszej piętnastce w pełnym ich sezonie. Stwierdził, że jest w „bardzo dobrym nastroju”.

Następnie Donald przekazał tę wiadomość.

Ktoś musiał być tym dziwnym człowiekiem i tym razem był to 30-letni Polak.

„Szczerze mówiąc, byłem w szoku” – powiedział Mironc reporterom przed Irish Open, gdzie będzie bronił tytułu. „Spodziewałem się, że dostanę dobrą okazję do dołączenia do zespołu, ale to była bardzo szokująca wiadomość, tak”.

Zapytany, czy Donald podał powód, dla którego nie dostał żadnego z sześciu typów kapitańskich, Mironek odpowiedział, że nie jest pewien.

„Kiedy powiedział, że nie pojadę, w pewnym sensie przestałem go słuchać” – powiedział Mironek. „To był szok i po tym nie mogłem się skupić”.

I tak przez ostatnie 48 godzin Mironek mówił, że jego uczucia były wszędzie. Przeszedł od „szoku przez smutek do złości”. Ożywienie wsparcia, zwłaszcza wśród rówieśników, którzy wierzyli, że zasługuje na wybór, dodało mu otuchy. Powiedział, że teraz próbuje wykorzystać tę afront jako paliwo i motywację do zakończenia najlepszego roku w swojej karierze, w którym zagroził czołowej 50-tce światowych rankingów.

READ  Federer poprosi o czas na swoją fantastyczną karierę po Laver Cup w przyszłym tygodniu

Ze względu na swój rosnący status w grze Meronk zdecydował się wziąć udział w siedmiu turniejach w ramach PGA Tour w tym sezonie. Przełożyło się to na trzy miejsca w czołowej 25-tce, ale czas spędzony poza domem kosztował go szansę na zdobycie punktów do kwalifikacji Ryder Cup. Robert McIntyre w tym sezonie występował niemal wyłącznie w European Tour i automatycznie zajmuje trzecie i ostatnie miejsce w europejskiej punktacji (183 punkty za Mironkiem).

„Szczerze mówiąc, nie żałuję” – powiedział Mironek o swojej decyzji o występowaniu w większej liczbie turniejów PGA Tour. „Jestem bardzo zadowolony z mojego tegorocznego harmonogramu. Chciałem się poprawić i chciałem czuć się komfortowo grając w USA i myślę, że te starty bardzo mi pomogły w przyszłości.

Jednak Mironc powiedział, że do 2025 r. prawdopodobnie skupi się bardziej na obliczaniu wydarzeń w ramach European Tour, aby spróbować zapewnić sobie automatyczną kwalifikację, zamiast polegać na kapitanie, który wybierze dziką kartę.

„Oczywiście jest to trudna rzecz do przełknięcia” – powiedział Mironek. „Myślałem, że zrobiłem wystarczająco dużo, aby znaleźć się w zespole, ale tak właśnie jest. Życzę im wszystkiego najlepszego. Skupię się na swojej grze i pójdę do przodu.

Po zignorowaniu Mironka ponownie skupiono się na ostatniej grze Shane’a Lowry’ego, mistrza Open 2019, który od lutego nie znalazł się w pierwszej dziesiątce świata. Laurie nadal wybiera Donald, który powołuje się na ducha walki i wcześniejsze doświadczenia Irlandczyka. Lowry zdobył 1:2 w Ryder Cup 2021, jego jedyny występ, po historycznej porażce europejskiej drużyny.

„Być może nie byłem w najlepszej formie, ale podczas niektórych najważniejszych wydarzeń rozegrałem kilka swoich najlepszych meczów w golfa” – powiedział Lowry. „Nie ma nic większego niż Puchar Rydera i mam nadzieję, że uda mi się pojechać do Rzymu i pokazać ludziom, kim jestem”.

READ  Słowacja oszałamia Polskę, Szwecja remisuje z Hiszpanią

W tym tygodniu Donald bronił także swojego wyboru Laurie. „Jest bardzo emocjonalny. Uwielbia atmosferę w zespole. Ma dobrą energię, dobre emocje. A jeśli chodzi o golfa, udowodnił to przy wielu ważnych okazjach – zwycięzca Mistrzostw Wentworth, zwycięzca WGC. Najwspanialsze chwile, jakie przeżył w stanie dostarczyć.”

„Częścią procesu dokonywania sześciu wyborów jest dokonanie niektórych z nich, gdy już wiesz, że ta osoba tam była i że była w takich sytuacjach. Shane zdecydowanie należy do tej kategorii. „

Lowry powiedział, że według niego Donald wybrał „12 najlepszych graczy”.

A co z obserwatorami, którzy uważają, że Mironc powinien znaleźć się w pierwszej dwunastce?

„Adrian miał fantastyczny rok i oczywiście szkoda, że ​​opuszcza turniej, ale ktoś musi odpaść” – powiedział Lowry. „Nie mam zamiaru tu siedzieć i nie zgadzać się z Lukiem Donaldem. Ostatecznie to była jego decyzja, czy uznał, że ktoś inny będzie lepszy dla tego zespołu”.