Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Miliony napotykają irytujące usterki w telewizji Freeview, ale możesz to naprawić za darmo

Popularność Freeview wciąż rośnie i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Ta usługa oferuje szeroki zakres treści bez płacenia wygórowanych miesięcznych opłat abonamentowych firmom takim jak Sky czy Virgin. Jednak pomimo uroku oglądania telewizji za darmo, istnieje problem z Freeview, w którym niektórzy użytkownicy usługi są narażeni na irytujące usterki, które sieją spustoszenie w jakości obrazu i dźwięku.

Problemy te wynikają ze sposobu, w jaki Freeview jest odbierany przez anteny podłączone do milionów domów w Wielkiej Brytanii.

Częstotliwości używane w niektórych usługach mobilnych są zbliżone do częstotliwości używanych wcześniej do bezpłatnego oglądania telewizji. W rezultacie istnieje niewielka szansa, że ​​anteny, telewizory lub odbiorniki będą miały trudności z odbiorem dobrego sygnału, gdy w pobliżu zostaną aktywowane nowe wieże telefonii komórkowej.

Sieci komórkowe stale modernizują swój sprzęt, a kiedy to się dzieje, niektóre domy zaczynają cierpieć.

Według najnowszych doniesień, Edynburg jest następny na liście poważnej aktualizacji mobilnej, a użytkownicy ostrzegają, że ich sygnał telewizyjny może zacząć cierpieć z powodu problemów z dźwiękiem i pełnego obrazu podczas pracy.

Przeczytaj więcej: Klienci Virgin Media O2 otrzymują istotny bezpłatny wzrost prędkości, który rywalizuje z EE

Brzmi to bardzo frustrująco, ale jeśli Twój telewizor cierpi z powodu tych irytujących problemów, istnieje proste rozwiązanie.

Przywróć telewizor, który w rzeczywistości jest częścią niektórych z największych sieci komórkowych w Wielkiej Brytanii, oferuje bezpłatny, samoinstalujący się filtr, który powinien pomóc zilustrować obraz i dźwięk na telewizorach.

Restore TV mówi, że wyśle ​​filtr do osoby odpowiedzialnej za ich antenę.

Pełna instrukcja jest dołączona do firmy, więc dalsze porady są udzielane online lub przez telefon.

W większości przypadków zainstalowanie filtra rozwiąże wszelkie zakłócenia telewizyjne. Jeśli jednak tak nie jest, a Ty się do tego kwalifikujesz, Restore TV może zorganizować wizytę inżyniera w Twoim domu bez żadnych kosztów.

READ  Szef PlayStation Jim Ryan wezwał firmę do ożywienia zainteresowania Indiami

Mówiąc o problemie, rzecznik Freeview powiedział Express.co.uk: „Ponieważ niektóre częstotliwości wykorzystywane przez usługi mobilne są zbliżone do częstotliwości używanych w telewizji, mobilne usługi szerokopasmowe mogą zakłócać sygnały telewizyjne, zwłaszcza jeśli telefon Operatorzy komórkowi robią aktualizacje w okolicy.

„Jeśli po wykonaniu tej pracy widzowie doświadczają nowych zakłóceń telewizyjnych, Przywróć TV to samodzielny program stworzony, aby pomóc usunąć zakłócenia w telewizji odbieranej przez antenę, taką jak Freeview.

„Odzyskiwanie telewizji może wysyłać filtry, które całkowicie za darmo zapobiegają zakłócaniu sygnału telefonu komórkowego z nadawanym sygnałem telewizyjnym”.

Ben Romm, dyrektor generalny Restore TV, dodał: „Wiemy, jak ważna jest telewizja dla mediów i rozrywki oraz zapewniamy przyjazny biznes. Restore TV jest wdrożony, aby zapewnić wszystkim dalszy bezpłatny dostęp do oglądania telewizji w miarę ulepszania usług mobilnych w całym Wielka Brytania.”

„W większości przypadków zainstalowanie filtra rozwiąże wszelkie problemy, ale jeśli nie, możemy również zorganizować bezpłatną wizytę kontrolną inżyniera odrestaurowania telewizora, w zależności od uprawnień”.