Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mija ważny termin dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii

Kevin Foster, zastępca sekretarza spraw wewnętrznych odpowiedzialny za imigrację i stabilny status, wyjaśnił, że odroczenie spowoduje niepewność, ale podkreślił, że każdy, kto złoży wniosek przed 30 czerwca, nawet jeśli jego wniosek nie zostanie do tego czasu rozpatrzony, zachowa go. . Istniejące prawa.

Stwierdził również, że osoby, które nie złożyły wniosku w terminie i podały uzasadniony powód, nadal będą miały taką możliwość.

Szacuje się, że 70 000 obywateli UE otrzymujących świadczenia brytyjskie nie złożyło jeszcze wniosku.

Zobacz też: Zamiast szaleć, zaciśnij pasek. ZUS opublikował najnowszą prognozę emerytalną

Jeśli nie są osiedleni lub wstępnie osiedlili się, nie tylko stracą świadczenia, ale także będą pracować i mieszkać w Wielkiej Brytanii.

Foster powiedział, że przedłużenie terminu nie wchodzi w rachubę, ponieważ nie rozwiąże problemu.

bEuBLBXN

– System został otwarty w marcu 2019 r. Uważamy, że dało to ludziom mnóstwo czasu na zgłoszenie się. Świadczy o tym fakt, że do końca ubiegłego miesiąca złożono ponad 5,6 mln wniosków. „Chcę jasno powiedzieć – nie będziemy przedłużać terminu” – powiedział brytyjski wiceminister.

Mówiąc prościej, sprawl sam w sobie nie jest rozwiązaniem, aby dotrzeć do tych osób, które jeszcze się nie zgłosiły i po prostu znajdziemy się w sytuacji, w której po pewnym czasie zostaniemy ponownie zapytani, co może wywołać jeszcze większą niepewność. – jest dodany.

Ambasada RP w Londynie apeluje również o jak najszybsze złożenie wniosku, zauważając, że wraz ze zbliżającym się w ostatnich tygodniach terminem, godziny pracy wszystkich konsulatów generalnych i wydziału konsularnego ambasady zostały wydłużone, a okres przedłużono pracę biurową. Otwarte w soboty, aby zapewnić obywatelom polskim możliwość uzyskania paszportu niezbędnego do ubiegania się o status osoby osiedlonej.

READ  Rekrutacja przedłużona na Pitching i Warsztaty ANIMARKT Stop Motion

W sobotę zaplanowano również obowiązek paszportów w urzędach konsularnych. Ambasada przypomina, że ​​istnieje możliwość umówienia wizyty za pośrednictwem strony internetowej e-konsulat.

bEuBLBXO
bEuBLBYi