Miedwiediew omal nie wysadził go przeciwko polskiemu Hurkaczowi

Treść artykułu

W piątek był punkt, w którym Daniil Miedwiediew nie był zainteresowany wygraniem meczu.

Jego gra była całkowicie poza grą. Spojrzał na swoich trenerów, zdziwiony swoimi błędami. Ale drugi gracz na świecie użył swojego potężnego serwisu, aby wywalczyć sobie drogę powrotną i zdobyć miejsce w półfinale National Bank Open.

Rosjanin pokonał Polaka Huberta Hurkacza 2-6, 7-6 (8-6), 7-6 (7-5) w Aviva Center. Ale na początku siódme rozstawienie w turnieju zdominowało grę i skorzystało z kilku niewymuszonych błędów popełnionych przez rosyjskiego gracza. Miedwiediew dwukrotnie popełnił błąd na breakpointach, dając Hurkaczowi seta.

Miedwiediew wykorzystał swoją mocną grę serwowania w drugim secie, aby zyskać czas na naprawienie swoich wczesnych problemów. Obaj zawodnicy serwowali dogrywkę, ale Hurkacz chybił rzutu łatwego, a następnie zmarnował kilka kolejnych strzałów, by doprowadzić mecz do dogrywki.

W ostatnim secie dwójka graczy kontynuowała serwowanie do tiebreaka. Miedwiediew uzyskał przewagę, gdy strzał Hurkacza wpadł do siatki, a następnie strzelił głową 23.

Miedwiediew czekał na dzisiejszy finałowy mecz pomiędzy Francuzem Gaelem Monfilsem (11) i Amerykaninem Johnem Isnerem, aby poznać swojego przeciwnika w sobotnim półfinale.

Wcześniej dzisiaj Stefanos Tsitsipas dominował w wygranym 6-1, 6-4 nad Norwegiem Casperem Ruudem. Światowy numer trzy zdominował sprawy od samego początku, podczas gdy Rudd, który zajmuje 12. miejsce w rankingu ATP, potrzebował trochę czasu na rozpoczęcie, przegrywając pierwsze dwa mecze serwisowe.

Pierwsza grecka rozbiórka trwała tylko 23 minuty.

READ  Wielka Brytania bojkotuje Mistrzostwa Świata IAA w obliczu olimpijskiego kryzysu bokserskiego | Wiadomości bokserskie

Drugi set zaczął się lepiej dla Rudda, który uniknął szansy na przerwę dla Tsitsipasa na prowadzenie 2-1. Ale z remisem 4-4, Rudd popełnił podwójny błąd i spudłował kolejny strzał, zanim zwycięstwo Tsitsipasa skutecznie zakończyło jego dzień.

„Byłem blisko linii podstawowej” – powiedział Tsitsipas. „Próbowałem dostać się jak najdalej i wcześnie podejść do moich zdjęć”.

Moje intencje były jasne od samego początku. Nie wątpiłem w siebie w żaden sposób. Utrzymywałem prostotę i grałem w czysty i agresywny tenis”.

Tsitsipas zakończył z ośmioma asami i wydajnością 79 procent podczas serwowania. Czuje, że w tym roku przyjmuje odważniejsze podejście do swojej wysyłki.

Powiedział: „Nauczyłem się z moich spotkań i poprzednich meczów, które miałem z graczami w moim wieku”. „Są pewne rzeczy, przez które musisz przejść, aby stać się lepszym, jeśli chodzi o serwowanie i powracanie. Wszystko to wiąże się z doświadczeniem i coraz częstszym graniem w Tour”.

W półfinale zmierzy się teraz z Rileyem Opelką. 23-latek z Michigan pokonał 10. rozstawionego Roberto Bautistę Aguta 6-4, 7-6.

Amerykanin o długości sześciu stóp i 11 cali miał ograniczone możliwości przełamania Hiszpana, ale dobrze służył do utrzymania kontroli nad meczem. W trzecim secie objął prowadzenie, przełamując Bautistę Aguta i awansując 3-1.

Obaj gracze zdominowali serwis w drugim secie, tworząc głównie szybkie partie. Zanim remis został zerwany, lekki deszcz spowodował 10-minutowe opóźnienie. Następnie Bautista Agut zamrugał pierwszy, oddając jeden strzał w siatkę, a drugim daleko, dając Opelce zwycięstwo w play-off 7-1.

„Mój forhend, mój serwis, wszystko powinno być świetne, aby pokonać tego gościa, szczególnie w setach prostych” – powiedział Opelka. „On jest jednym z najsilniejszych graczy tutaj, szczególnie dla mnie do grania.”

READ  Trener baseballa roku: Reed Olmsted, Summerfield

Opelka miał ciężki start do 2021 roku, ale niedawno odnalazł swoją grę.

„To wiele mówi o ulepszeniach, które wprowadziłem io rzeczach, nad którymi pracowałem z moim trenerem” – powiedział.

„Byłem w stanie zająć się sprawami, którymi muszę się zająć”.

Drugie zaburzenie nasienia
Wszystkie cztery ćwierćfinały w grze podwójnej wymagały dogrywki, w której trzy z czterech najlepszych rozstawionych kobiet zakwalifikowały się do sobotniego półfinału.

Rumun Horia Tekau i Niemiec Kevin Krawetz (4) wygrali trzeciego seta w dogrywce 10:3, pokonując Serba Dusana Lajovicia i Rosjanina Aslana Karatseva. Nikola Mektic i Matt Pavic z Chorwacji (1) pokonali w dogrywce Holendra Matoya Middelkoopa i Australijczyka Luke’a Savile’a 10-7. Brytyjczyk Joe Salisbury i Amerykanin Rajiv Ram (3) pokonali Chorwata Ivana Dodiga i indyjskiego Rohana Bubanę (8) 10-4. Jedynymi rozstawionymi drużynami, które nie zakwalifikowały się, byli Juan Sebastian Cabal i Robert Farah z Kolumbii (2). W trzecim secie przegrali 10-8 z nierozstawionymi Belgami Sanderem Gillesem i Goranem Vlijnem.