Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania bojkotuje Mistrzostwa Świata IAA w obliczu olimpijskiego kryzysu bokserskiego |  Wiadomości bokserskie

Wielka Brytania bojkotuje Mistrzostwa Świata IAA w obliczu olimpijskiego kryzysu bokserskiego | Wiadomości bokserskie

Decyzja GB wynika z obaw o przyszłość boksu olimpijskiego, który jest obecnie wykluczony z igrzysk w 2028 roku, oraz decyzji IBA o zezwoleniu rosyjskim i białoruskim bokserom na rywalizację pod ich flagami narodowymi pomimo trwającej wojny na Ukrainie.

przez John Dineen, dziennikarz sportowy


10:00, Wielka Brytania, środa 05 kwietnia 2023 r

GB Boxing nie wystawi drużyny na Mistrzostwach Świata IBA Mężczyzn, które rozpoczną się w Uzbekistanie jeszcze w tym miesiącu.

Decyzja podjęta jest w związku z ciągłymi obawami o przyszłość boksu jako dyscypliny olimpijskiej oraz o udział Rosji i Białorusi w mistrzostwach świata.

Stany Zjednoczone i Irlandia należą do krajów, które nie wezmą udziału w turnieju mężczyzn, który odbędzie się w Taszkencie od 30 kwietnia do 14 maja.


zdjęcie:
Delicious Orie w wadze superciężkiej to jedna z bokserskich nadziei GB. (fot. IBA)

Wielka Brytania zbojkotowała również mistrzostwa świata kobiet.

Rzecznik GB Boxing wyjaśnił: „Decyzja odzwierciedla ciągłe obawy dotyczące przyszłości miejsca boksu w programie olimpijskim oraz niedawną decyzję Międzynarodowego Związku Bokserskiego o zezwoleniu drużynom bokserów z Rosji i Białorusi na rywalizację pod ich flagami narodowymi, co jest niezgodne z Międzynarodowych Igrzyskach Olimpijskich”. Udział sportowców z tych krajów.

„Zwiększyło to dystans między FIFA a Ruchem Olimpijskim, a także ważne, długotrwałe kwestie uczciwości sportowej, zarządzania, przejrzystości i zarządzania finansami, o które MKOl poprosił FIFA, aby zająć się ochroną miejsca boksu w programie olimpijskim.

GB Boxing potępia rosyjską inwazję na Ukrainę i solidaryzuje się z narodem, bokserami, trenerami i działaczami Ukrainy.

Kierowana przez Rosję IBA, która jest międzynarodową federacją, została pozbawiona udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 z powodu problemów z zarządzaniem, finansami i zarządzaniem. Międzynarodowe Stowarzyszenie Zawodowe jest nadal zawieszone w zarządzaniu imprezą bokserską podczas nadchodzących Igrzysk Olimpijskich, a także turniejami kwalifikacyjnymi do Paryża 2024.

Boks został usunięty z początkowego programu igrzysk w Los Angeles w 2028 r. w oczekiwaniu na reformy, o które prosił Międzynarodowy Komitet Olimpijski.


zdjęcie:
Brytyjscy bokserzy będą mieli inne możliwości rywalizacji przed kwalifikacjami olimpijskimi

„MKOl może zaakceptować tylko sport, w którym odbył się pełny i uczciwy proces kwalifikacyjny” – powiedział rzecznik MKOl Mark Adams na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu.

READ  Zapowiedź: Polska vs Niemcy - przewidywania, informacje o drużynach, składy

„Aby było absolutnie jasne: MKOl nie ma problemu ze sportem boksu lub bokserów, ale są problemy z zawieszoną federacją”.

GB weźmie udział w Igrzyskach Europejskich, pierwszej olimpijskiej imprezie kwalifikacyjnej do Paryża 2024, która rozpocznie się w Krakowie jeszcze w tym roku.

Aby przygotować swój zespół, GB bierze udział w innych zawodach wysokiego szczebla na arenie międzynarodowej.

Niedawno ich męska drużyna zdobyła sześć medali na Mistrzostwach Socikasu na Litwie. Godnymi uwagi wykonawcami byli Ciaran MacDonald z Anglii w wadze muszej i Walijczyk w wadze lekkiej Taylor Bevan, obaj zdobyli złote medale.

Następnym wydarzeniem ich zespołu będą Mistrzostwa Gee Bee w Finlandii, które rozpoczną się 13 kwietnia.

Ich rzecznik powiedział: „GB Boxing dokłada wszelkich starań, aby zapewnić naszym bokserom jak najlepsze przygotowanie w przygotowaniach do Paryża 2024 i będzie nadal współpracować z federacjami krajowymi i organizatorami turniejów, aby zapewnić możliwości treningów i zawodów przed kwalifikacjami olimpijskimi. rozpoczną się w czerwcu 2023 roku Igrzyskami Europejskimi w Polsce.”