Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Michael J Starr |  Wiadomości, sport, praca

Michael J Starr | Wiadomości, sport, praca

Michael J. Gwiazda

1926-2023

96-letni Michael J. Starr udał się do Pana w czwartek, 27 kwietnia 2023 r., do wioski Wniebowzięcie, na północ od Limy.

Michael był pierwszym z dziewięciorga dzieci urodzonych 18 lipca 1926 roku w Campbell w stanie Ohio. Był synem Michaela Hvizdosa i Josephine Heldt.

Michael i Irene Fadock pobrali się przez wielebnego Petera Olexio w kościele Świętej Trójcy w Youngstown w dniu 7 lutego 1948 r. Jest członkiem kościoła rzymskokatolickiego św. Judy w Columbiana i byłym członkiem kościoła katolickiego św. Jerzego w Lizbonie.

W 1930 przeniósł się do Polski i uczył się w szkołach polskich.

Michael zaciągnął się do US Navy w 1944 roku i stacjonował w Pearl Harbor na Hawajach w Base Barge. Służył również cztery lata w rezerwach podczas II wojny światowej i konfliktu koreańskiego. Był dożywotnim członkiem VFW Post 3307, Youngstown, Ohio.

Ukończył Industrial Trade Institute jako inżynier mechanik i pracował jako rysownik, pracując dla kilku lokalnych firm inżynieryjnych, w tym RJ Shaffer & Assoc. Odlewnia Youngstown, D. Turner Engineering, EW Bliss Co. Fairfield Machine, Riise Engineering, Simomers Inc. i produkcji 4D.

Przez lata z dumą posiadał i utrzymywał wiele wypożyczalni zarówno lokalnie, jak i na Florydzie. Był także właścicielem i operatorem ich farmy, dawniej na południowy wschód od Lizbony, gdzie hodował bydło mięsne, kukurydzę i soję.

Michael lubił krótkie wycieczki, grę w golfa, grę w karty oraz wyścigi konne i psy. Ciesz się wieloletnimi podróżami do wielu różnych miejsc, a także utrzymuj swoje czynsze. Lubił też mieszkać na ich farmie, co spełniło jego życiowe marzenie.

Michael był świetnym facetem i świetnym rozmówcą z dużym poczuciem humoru i bystrym dowcipem, który zawsze cię rozśmieszał. Miał tak wiele wspomnień, którymi chciał się podzielić w swoim życiu. Jego miłe wspomnienia z dorastania na farmie z dużą rodziną. Naprawdę kochał swoją rodzinę i cieszył się wszystkimi.

READ  Sebastian Coe mówi, że sport powinien walczyć o utrzymanie zakazu w Rosji

Michael będzie z miłością wspominany przez swoją żonę, Erin, od 75 lat; Ich pięcioro dzieci, Michalyn (Lynn) Weiser z Polski, Veronica Cochran z Południowej Karoliny, Stephanie (Ron) Crombacher z Dayton, Pamela Roberts z Columbiana i Michael Starr ze wschodniego Liverpoolu.

Przeżyło go również jego rodzeństwo, brat John (Joyce) Hvizdos oraz siostry Marie Hvizdos i Helen Bousack; szwagierki Susie Hankinson i Jerry Hvizdos; Zięć Joe Obsitnika; dziewięcioro wnucząt, Tiffany (Jim) Skowronski, Daniel (Amy) Evans, Jennifer (Mike) Smith, Clifford (Carrie) Cochran, Mark (Morgan) Crombacher, Kristin Crombacher, Jamie (Lee) Roberts, Caitlin i Anna Starr; dziewięcioro prawnuków, Ethan, Ryan Skowroński, Elliott John Evans, Sophia i Clayton Smith, Jack i Claire Crombacher, Alisha Roberts i Isaiah May; I wielu siostrzenic, siostrzeńców i przyjaciół.

Jego rodzice poprzedzili go śmiercią; siostra Bernice Mihalko; siostry Josie Obsitnik i Annie Molnar; bracia Frank Hvizdos, Joe Hankinson i Paul Hankinson; szwagrowie, Tom Bosack, John Rossi i John Mihalko; Szwagierki Ruthan Hvizdos i Dorothy Rossi.

Rodzina powita przyjaciół we wtorek 2 maja 2023 r. w godzinach 10-11 w rzymskokatolickim kościele św. Judy w Columbiana.

Msza odbędzie się we wtorek, 2 maja 2023 r. o godzinie 11:00 w kościele katolickim St. Jude w Columbiana, której przewodniczyć będzie ksiądz David Misbrenner.

Odznaczenia wojskowe będą przyznawane przez Gwardię Honorową Legionu Amerykańskiego Benjamina Firestone Post # 290.

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Columbiana.

Trwają przygotowania do pogrzebu Warricka Comera w Rettig, Columbiana.

Znajomi mogą przeglądać te nekrologi i przesyłać kondolencje na stronie www.familycareservices.com.

29.04.23