Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mężczyzna z Filadelfii, który spędził 25 lat w celi śmierci, zanim został uniewinniony, został zamordowany dwa lata po zwolnieniu warunkowym

Mężczyzna z Filadelfii, który spędził 25 lat w celi śmierci, zanim został uniewinniony, został zamordowany dwa lata po zwolnieniu warunkowym

Były więzień z celi śmierci został zastrzelony niecałe dwa lata po wyjściu na wolność.

62-letni Christopher Williams został śmiertelnie postrzelony w głowę około godziny 14:20 16 grudnia na cmentarzu Mount Peace w północnej Filadelfii. NBC wspomniany.

Williams uczestniczył w pogrzebie w czasie ataku. Został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie później stwierdzono zgon.

Nie aresztowano żadnych podejrzanych.

Williams został uniewinniony i uniewinniony od wielu zarzutów morderstwa i został zwolniony w 2020 roku po odbyciu 29 lat więzienia – z czego 25 w celi śmierci.

Oddzielne sprawy o morderstwo z 1989 roku zostały oddalone dziesiątki lat później po tym, jak Jednostka ds. Integralności stwierdziła, że ​​skazanie Williamsa było w dużej mierze oparte na fałszywych informatorach i niewłaściwym postępowaniu prokuratury.

Jednostka ds. integralności przekonań prokuratorów okręgowych w Filadelfii (CIU) również stwierdziła, że ​​​​dowody przemawiające na korzyść Williamsa zostały wstrzymane podczas procesu w 1993 roku.

Więźniom, którzy zeznawali przeciwko Williamsowi, obiecano również łagodniejsze wyroki w zamian za ich zeznania.

W 2021 roku Williams złożył trwający pozew cywilny przeciwko miastu, byłemu prokuratorowi okręgowemu Lynnowi Abrahamowi, prokuratorowi procesowemu Davidowi Desiderio i kilkunastu śledczym policji.

Po zwolnieniu Williams starał się odbudować swoje życie i był na najlepszej drodze do założenia własnej firmy budowlanej, przewidując zatrudnianie byłych skazańców.

„To takie tragiczne. Ten człowiek spędził dziesięciolecia w więzieniu, 25 lat w celi śmierci za zbrodnie, których nie popełnił, ponieważ system zawiódł” – powiedział NBC adwokat Williamsa, Stewart Leaf.

„Walczył i nie zamierzał się poddawać. Po prostu upierał się, że wciąż próbuje różnych sposobów walki… Czy to po to, by zachować nadzieję, czy po prostu jego determinacja i wytrwałość, to właśnie zrobił Bardzo ciężko pracował ze swoimi prawnikami, aby upewnić się, że jego prawnicy nadal robią to, co robią”. To też.

READ  Duński rząd zamierza odwołać święto bankowe, aby zwiększyć wydatki na obronę | Dania

Williams pozostawił żonę, pięcioro dzieci i wielu wnuków, W.J Pytający z Filadelfii wspomniany.