Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Trump News Today: Donald Trump Jr. skrytykował komentarze Ukrainy w raporcie z 6 stycznia, który zostanie opublikowany dzisiaj

Trump News Today: Donald Trump Jr. skrytykował komentarze Ukrainy w raporcie z 6 stycznia, który zostanie opublikowany dzisiaj

Przewodniczący komisji 6 stycznia mówi, że Trump „naruszył wiarę” w wybory w USA na ostatniej sesji

Komisja Izby Reprezentantów, której zadaniem jest zbadanie zamieszek z 6 stycznia na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, opublikuje dziś swój raport końcowy, wyjaśniający, dlaczego zaleca się, aby Donald Trump i inne osoby zostały postawione w stan oskarżenia w związku z powstaniem.

Przed publikacją panel opublikował zbiór transkryptów od 34 zwolenników i sojuszników Trumpa – w tym Rogera Stone’a, Alexa Jonesa i przywódców skrajnie prawicowych grup Proud Boys i Oath Keepers – którzy apelowali do V przez cały lub przynajmniej część swoich wywiadów.

Pełny raport miał zostać opublikowany w środę, ale został opóźniony do czwartku z powodu niespodziewanej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.

Gdy rozeszła się wiadomość, że Zełenski jedzie do USA, Donald Trump Jr. został skrytykowany na Twitterze za nazwanie ukraińskiego przywódcy „królową międzynarodowego dobrobytu”.

W międzyczasie, oprócz raportu z 6 stycznia, zeznania podatkowe Trumpa zostały opublikowane po tym, jak komisja House Ways and Means przegłosowała we wtorek ujawnienie rekordów z sześciu lat. Okazuje się, że Urząd Skarbowy nie dokonał przeglądu Trumpa podczas jego pierwszych dwóch lat w Białym Domu.

1671709239

Protokół 34. wywiadu wydany przez Komisję 6 stycznia:

W środę Komisja Specjalna Izby Reprezentantów opublikowała stenogramy z 34 wywiadów zebranych podczas dochodzenia 6 stycznia.

Oto 34 świadków:

Rachel Sharp22 grudnia 2022 11:40

1671708039

Komisja 6 stycznia opublikowała stenogramy od 34 zwolenników Trumpa, którzy błagali V

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów do zbadania zamieszek z 6 stycznia na Kapitolu USA opublikowała kompilację transkrypcji wywiadów z kilkoma zwolennikami i sojusznikami Donalda Trumpa.

W środę komisja opublikowała zeznania 34 świadków wezwanych do złożenia zeznań w ramach trwającego kilka miesięcy śledztwa w sprawie brutalnego powstania, którego kulminacją była śmierć pięciu osób i obrażenia dziesiątek funkcjonariuszy organów ścigania.

Wszyscy 34 świadkowie przedstawili swoją sprawę V podczas wszystkich lub przynajmniej części przesłuchań przed Komisją Izby.

Transkrypcje te są pierwszymi z setek wywiadów zebranych podczas trwającego miesiące śledztwa, które zostaną upublicznione przed publikacją pełnego raportu w czwartek.

Raport miał zostać opublikowany w środę, ale został opóźniony o jeden dzień z powodu niespodziewanej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.

Komisja odbyła ostatnie przesłuchanie publiczne na początku tego tygodnia, podczas którego ogłosiła, że ​​jest w trakcie kierowania spraw karnych do Departamentu Sprawiedliwości.

Wśród skierowań komisja stwierdziła, że ​​Donaldowi Trumpowi mogą potencjalnie zostać postawione cztery zarzuty karne za jego rzekomą rolę w powstaniu.

W raporcie wyjaśnione zostaną przyczyny zaleceń.

Rachel Sharp22 grudnia 2022 11:20

1671706839

6 stycznia Sprawozdanie Komisji ma zostać opublikowane dzisiaj

Ostateczny raport z dochodzenia Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów w sprawie ataku na Kapitol z 6 stycznia zostanie opublikowany dzisiaj.

Raport miał zostać opublikowany w środę, ale został opóźniony o jeden dzień z powodu niespodziewanej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.

Komisja odbyła ostatnie przesłuchanie publiczne na początku tego tygodnia, podczas którego ogłosiła, że ​​jest w trakcie kierowania spraw karnych do Departamentu Sprawiedliwości.

Wśród skierowań komisja stwierdziła, że ​​Donaldowi Trumpowi mogą potencjalnie zostać postawione cztery zarzuty karne za jego rzekomą rolę w powstaniu.

W raporcie wyjaśnione zostaną przyczyny zaleceń.

Rachel Ostra22 grudnia 2022 11:00

1671705639

Donald Trump Jr. i MTG pod ostrzałem za „najgłupsze uwagi w historii” o wizycie Zełenskiego w USA

Donald Trump Jr. i kongresmenka Marjorie Taylor Greene znaleźli się pod ostrzałem za wygłoszenie „najgłupszych oświadczeń w historii” na temat niespodziewanej podróży prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do USA.

Ukraiński przywódca odwiedził w środę Waszyngton, aby spotkać się z prezydentem Joe Bidenem i osobiście przemówić do Kongresu.

Trump Jr. udał się na Twittera, aby narzekać na poparcie republikanów dla wysiłków obronnych Ukrainy i Zełenskiego, którego nazwał „Królową międzynarodowego dobrobytu”.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Rachel Sharp22 grudnia 2022 10:40

1671704424

Demokracja żyje: Republikanin z Partii Republikańskiej Joe Kent wycofuje się z wyścigu do Kongresu stanu Waszyngton

W środę, jak donosi The Columbian, pan Kent powiedział, że zadzwonił do swojej demokratycznej rywalki, aby ustąpić i pogratulować mu zwycięstwa.

Potwierdzenie nadeszło po tym, jak hrabstwa w regionie południowo-zachodnim zakończyły indywidualne automatyczne przeliczanie na prośbę pana Kenta.

„Złożyłem obietnicę podczas kampanii, że zaakceptuję wynik wyborów, który został rozstrzygnięty raz na zawsze po zakończeniu ponownego przeliczania głosów” – napisał Kent w oświadczeniu. „Dziś rano zadzwoniłem do mojej przeciwniczki, aby się poddała i pogratulowała jej zwycięstwa”.

Pan Kent powiedział również, że GOP nie może dalej przegrywać bitwy o frekwencję wyborczą, że musi się dostosować i że nie może się doczekać „pomocy w przeprowadzeniu tej zmiany”.

Gloenkamp-Perez napisała na Twitterze, że cieszy się, że pan Kent zaakceptował swoją stratę.

„Demokracja żyje i ma się dobrze w naszym zakątku kraju” – napisała.

Rachel Sharp22 grudnia 2022 10:20

1671703200

Raport mówi, że były adwokat Białego Domu poradził świadkowi z 6 stycznia, aby składał wprowadzające w błąd zeznania

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów badająca zamieszki, które miały miejsce na Kapitolu 6 stycznia, twierdziła, że ​​był on byłym prezydentem Biały Dom Trumpa Adwokat ds. etyki poprosił świadka, aby zeznawał w sposób wprowadzający w błąd, radząc jej, aby powiedziała, że ​​nie pamięta rzeczy, które w rzeczywistości mogłaby pamiętać.

Chociaż komisja nie wskazała adwokata i świadka, donosi CNN Ten prawnik Trumpa ds. etyki w Białym Domu Stefana Passantino powiedział świadek Cassidy’ego Hutchinsonaktóry pracował jako asystent byłego szefa sztabu Marka MeadowsaŻeby uniknąć mówienia komisji wszystkiego, co wiesz. Pan Passantino odrzuca to twierdzenie.

Stuti Mishra22 grudnia 2022 10:00

1671699600

Nowa książka twierdzi, że Trump napisał „szokująco łaskawą” notatkę ekstradycyjną do Bidena

Z fragmentów książki wynika, że ​​Donald Trump kontynuował prezydencką tradycję swoich poprzedników i przed opuszczeniem Gabinetu Owalnego napisał list do swojego następcy. Walka jego życia Został przejęty przez West Wing Politico i skupiony na prezydencji Bidena.

Stuti Mishra22 grudnia 2022 09:00

1671696000

6 stycznia komisja już współpracuje z Ministerstwem Sprawiedliwości

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów 6 stycznia podobno „intensywnie współpracowała” z dochodzeniem Departamentu Sprawiedliwości w tej sprawie. Donalda TrumpaWysiłki mające na celu obalenie wyborów w 2020 r., w tym poprzez dostarczenie dokumentów i oświadczeń związanych z byłym szefem sztabu Białego Domu Trumpa i konserwatywnym profesorem prawa, który forsował ten plan.

Dla mnie Wiadomości z PunchbowlaZespół rozpoczął wysyłanie dokumentów do biura Specjalnego Radcy Prawnego Jacka Smithaprokurator powołany przez prokuratora generalnego Merricka Garlanda Nadzorowanie dochodzeń w sprawie postępowania pana Trumpa.

Raporty Andrew Feinberga z Waszyngtonu

Stuti Mishra22 grudnia 2022 08:00

1671692455

Trump żąda przywrócenia na stanowisko przed raportem z 6 stycznia

Donald Trump zażądał przywrócenia go na stanowisko prezydenta i podwoił kłamstwa na temat wyników wyborów w 2020 r., przed dzisiejszym raportem komisji z 6 stycznia.

Były prezydent zaczął od cytatu z konserwatywnego komentatora Jessego Watersa: „FBI i Twitter wysadziły się w powietrze za wybór Joe Bidena”.

„Wszystko zaczęło się dawno temu, przyspieszyli moją kampanię, próbowali sfałszować wybory w 2016 roku, ale im się nie udało. Pamiętajcie, robi to nasz rząd” – napisał w długim poście na swoim koncie społecznościowym Prawda, po Twitterze profile zostały opublikowane przez reporterów współpracujących z Elonem Muskiem.

„Co należy zrobić z tak straszną rzeczą, czy też pozwolić komuś, kto został wybrany w sposób oszukańczy i oszukańczy, pozostać na stanowisku i nadal niszczyć nasz kraj?” on dodał.

Stuti Mishra22 grudnia 2022 07:00

1671690600

Departament Sprawiedliwości trzyma los Trumpa w swoich rękach po ostatnim spotkaniu 6 stycznia

Komisja Izby Reprezentantów 6 stycznia mogła zidentyfikować potencjalną sprawę karną przeciwko Donalda Trumpaale w rzeczywistości nie przybliża to byłego prezydenta do ścigania.

the Ministerstwo Sprawiedliwości Prowadziła już własne szeroko zakrojone śledztwo w sprawie powstania 6 stycznia 2021 r. na Kapitolu USA oraz wysiłków Trumpa i jego sojuszników w celu odwrócenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 r.

Olivera O’Connella22 grudnia 2022 06:30