Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mario Golf: Super Rush kończy pobyt Ratcheta i Clanka na szczycie |  Brytyjskie wykresy pudełkowe

Mario Golf: Super Rush kończy pobyt Ratcheta i Clanka na szczycie | Brytyjskie wykresy pudełkowe

Nowa gra Mario Sports jest najlepiej sprzedającą się grą sportową tego tygodnia w Wielkiej Brytanii.

Mario Golf: Super Rush miał stosunkowo skromną premierę w wersji na Switch, chociaż tytuły sportowe Mario rzadko mają większą premierę. Sprzedaż w pierwszym tygodniu wzrosła o 17,5% w porównaniu z Mario Tennis Aces z 2018 roku, chociaż jasne jest, że baza instalacji Switcha była wówczas znacznie mniejsza.

Wielką letnią grą Nintendo jest The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, która pojawi się 16 lipca.

Oznacza to, że po dwóch solidnych tygodniach na 1. miejscu, Ratchet & Clank: Rift Apart straciło 1. miejsce i faktycznie spadło na 3. po 78% spadku sprzedaży tydzień po tygodniu. Może się wydawać, że w trzecim tygodniu jest to gwałtowny spadek, ale sprzedaż na wyłączność PS5 znacznie wzrosła w drugim tygodniu (bardzo rzadki wyczyn), dlatego ten spadek wydaje się tak ekstremalny. Oczywiście na wydajność gier na PS5 duży wpływ ma dostępność konsol.

FIFA 21 to gra nr 2. Tytuł EA rośnie o 10% w sprzedaży tydzień po tygodniu i bez wątpienia korzysta z europejskich turniejów, które obecnie odbywają się w kilku krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

W tym tygodniu na listach przebojów pojawiło się wiele nowych gier. Scarlet Nexus firmy Bandai Namco pojawił się na 8. miejscu, z 58% sprzedaży na PS5, 21% na PS4 i 20% na Xbox.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Oficjalna gra wideo Segi zaczyna się na 11. Gra pojawia się na miesiąc przed turniejem, więc prawdopodobnie zostanie na jakiś czas. 51% sprzedaży przypada na PS4, 29% na Xbox One i 21% na Nintendo Switch.

Gdzie indziej, ikona gier z lat 80., Alex Kidd, powraca w remake’u oryginału. Alex Kidd In Miracle World DX z Merge Games osiąga 17,41% sprzedaży na Nintendo Switch, 33% na PS5, 16% na PS4 i 10% na Xbox. Alex Kidd był maskotką Sega przed debiutem Sonic. Sonic obchodzi w tym miesiącu swoje 30. urodziny, chociaż obecnie na listach przebojów nie ma gier Sonic.

READ  Oferty firmy Dell na Czarny piątek 2021 obejmują laptopy, komputery stacjonarne i akcesoria • Eurogamer.net

W końcu na Switch pojawił się doskonały Pro Skater 1+2 Tony Hawk, który pomógł Activision Blizzard podskoczyć o 394% tydzień po tygodniu i z powrotem na listach przebojów pod numerem 29.

Jeśli chodzi o resztę pierwszej dziesiątki, sprzedaż wielu gier rosła z tygodnia na tydzień. Mario Kart 8: Deluxe nadal znajduje się na czwartym miejscu z 2% wzrostem sprzedaży, podczas gdy Animal Crossing: New Horizons wspięło się na piąte miejsce po wzroście sprzedaży o 58%. Assassin’s Creed Valhalla ponownie weszła do pierwszej dziesiątki list przebojów na 6 miejscu ze skokiem sprzedaży o 93%, a następnie Minecraft na Switchu na 7 miejscu, który wzrósł o 18%. Ring Fit Adventure awansował o pięć miejsc na 9. miejsce (wzrost o 72 proc.), podczas gdy Super Mario 3D World + Bowser’s Fury spadły na 10. miejsce, ale nadal cieszył się 10% wzrostem sprzedaży tydzień po tygodniu.

Ubisoft miał dobry tydzień. Wraz ze wspomnianym już Assassin’s Creed: Valhalla, Just Dance 2020 wspięło się na osiem miejsc na 12. po 109% wzroście sprzedaży, a Watch Dogs Legion wspiął się na 19. z 31. po wzroście sprzedaży o 120%. Lekki spadek i nieśmiertelność: Fenyx Rising ponownie wchodzi na listy przebojów na 26 miejscu po 153% wzroście sprzedaży. Wszystkie cztery gry Ubisoftu pojawiły się w letniej wyprzedaży w zeszłym tygodniu.

W tym tygodniu ponownie na listy przebojów pojawił się również Cyberpunk 2077, który uplasował się na 22. miejscu po 374% wzroście sprzedaży. Gra powraca w wiadomościach w tym tygodniu po powrocie do PlayStation Store, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że te dane śledzą tylko rzeczywistą sprzedaż, więc sprzedaż PSN nie jest liczona. Wszystkie trzy wersje gry (PS4, Xbox One i PC) odnotowały wzrost sprzedaży z tygodnia na tydzień.

READ  iPhone będzie dostarczany z nowym kablem USB-C, ale będzie on powolny, a za szybki kabel trzeba będzie dodatkowo zapłacić

Oto pierwsza dziesiątka GfK na tydzień kończący się 26 czerwca 2021 r.:

zeszły tydzień w tym tygodniu tytuł
nowe wejście 1 Mario Golf: Super Rush
3 2 FIFA 21
1 3 Ratchet and Clank: Rift Apart
4 4 Mario Kart 8: Deluxe
6 5 Przejście dla zwierząt: nowe horyzonty
12 6 Assassin’s Creed: Valhalla
8 7 Minecraft (Przełącznik)
nowe wejście 8 Szkarłatny Nexus
14 9 Pierścionek na przygodę
9 10 Super Mario 3D World + Bowser Fury