Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Luizjana cierpi „katastrofalne” szkody, gdy milion ludzi traci moc w następstwie huraganu – śledź aktualizacje na żywo

Huragan Ida przedziera się przez dach szpitala w Luizjanie

Huragan Ida, piąty najpotężniejszy huragan, jaki kiedykolwiek uderzył w kontynentalne Stany Zjednoczone, został zdegradowany do rangi burzy tropikalnej po spędzeniu 16 godzin na rejsie po Luizjanie, co Joe Biden określił jako „poważną katastrofę”.

System pogodowy zintensyfikował się szybciej niż oczekiwali eksperci, a system pogodowy Nowego Orleanu eksplodował dokładnie 16 lat po dniu, w którym zniszczył huragan Katrina, odcinając zasilanie w mieście, zrywając dachy, a nawet odwracając przepływ rzeki Mississippi.

Mieszkańcy Gulf Coast ewakuowali swoje domy, a firmy zamknięto, ponieważ większość wybrzeża Luizjany zatonęła pod wodą. Tornado pochłonęło co najmniej jedno życie po tym, jak drzewo spadło na posiadłość mieszkalną w Baton Rouge.

Gubernator Luizjany, John Bel Edwards, ubolewał, że „gdyby trzeba było wytyczyć najgorszy możliwy kurs huraganu w Luizjanie, byłoby to coś bardzo, bardzo bliskiego temu, co widzimy”, ostrzegając mieszkańców jego stanu, aby przygotowali się na tygodnie powrotu do zdrowia.

National Hurricane Center ogłosiło w poniedziałek burzę tropikalną, ostrzegając przed dalszymi niebezpiecznymi burzami, szkodliwymi wiatrami i gwałtownymi powodziami w częściach południowo-wschodniej Luizjany i południowej Mississippi.

1630332937

Gubernator: System Levi’s działa bardzo dobrze, ale burza była katastrofalna

Gubernator Luizjany John Bel Edwards powiedział MSNBC, że deszcz i wiatr, które nawiedziły jego stan, były „katastrofalne”.

Edwards powiedział, że stan będzie miał „problemy z powodzią” i że „zdecydowanie mamy ludzi na drugich piętrach ich domów, a niektórzy na strychach”.

Dodał, że jasnym punktem tego chaosu było to, że „wszystkie nasze systemy tam działają bardzo dobrze, zwłaszcza system redukcji ryzyka huraganu wokół Nowego Orleanu”.

„Dzisiaj o trzeciej nad ranem, gdy tylko pogoda wystarczająco się poprawiła, wysłaliśmy miejskie zespoły poszukiwawczo-ratownicze do najbardziej dotkniętych obszarów” – powiedział.

„Mamy ponad 900 członków naszego zespołu poszukiwawczo-ratowniczego, składającego się z zespołów pochodzących z 16 różnych stanów”. [don’t] Obejmuje Gwardię Narodową, która jest w pełni zmobilizowana. I mają 195 pojazdów i 73 łodzie”. „Ludzie są ratowani, nawet kiedy rozmawiamy”.

Gustav Killander30 sierpnia 2021 15:15

1630331794

Filmy pokazują zniszczenia w następstwie huraganu Ida

Gustav Killander30 sierpnia 2021 14:56

1630330531

Al Roker prawie zniszczył huragan Ida

NBC Weatherman Al Roker Był zszokowany falami podczas swojego poniedziałkowego występu na żywo jako Mighty Huragan Ida rozbił się o brzegi Port Forchon, Luizjana.

Meteorolog pojawił się w niedzielę w programie „Meet The Press” stacji NBC w kombinezonie na całe ciało, gdy walczył o utrzymanie się na ziemi podczas burzy z szalejącymi wodami w pobliżu jeziora Pontchartrain.

„Myślę, że straciliśmy kontakt” – powiedział Rucker do mikrofonu w tym czasie dla gospodarza Chuck Todd Walcząc, by stać w miejscu.

„To w zasadzie huragan F3 o szerokości 15 mil”, powiedział o huraganie, który miał maksymalny zrównoważony wiatr o prędkości 150 mil na godzinę jako sztorm kategorii 4. Skala huraganu Fujita, F3 wskazuje na silny huragan z prędkością wiatru od 158 do 206 mil na godzinę.

Shweta Sharma30 sierpnia 2021 14:35

163330294

W Nowym Orleanie linia energetyczna i telefon alarmowy nadal nie działa

Gustav Killander30 sierpnia 2021 14:31

1630329212

Storm Ida: Pierwsza śmierć zgłoszona, pozostawiając milion ludzi bez prądu

Pierwsza śmierć została zgłoszona przez Storm Ida, pozostawiając milion ludzi bez prądu.

Ida przybyła do Luizjany w niedzielę na 16. rocznicę huraganu Katrina, który spustoszył stan w 2005 roku między 23 a 31 sierpnia.

Według National Hurricane Center, Ida przeniosła się w głąb lądu jako sztorm kategorii 4 z wiatrem do 150 mil na godzinę. Do godziny 22:00 czasu wschodniego przeniósł się do burzy kategorii 2 z wiatrem dochodzącym do 110 mil na godzinę.

W Luizjanie ponad milion ludzi nie ma elektryczności, a w Mississippi 100 tysięcy.

Entergy New Orleans powiedział w ostrzegawczym niedzielnym wieczorze, że cała parafia w Orleanie utraciła elektryczność „z powodu katastrofalnych uszkodzeń transmisji”.

Gustav Killander30 sierpnia 2021 14:13

1630328060

Inwestorzy starają się obliczyć wpływ huraganu Ida na amerykańską ropę i gaz

Według Bureau of Safety and Environmental Enforcement huragan Ida spowodował ewakuację ponad połowy platform i platform w Zatoce Meksykańskiej, nasz redaktor ekonomiczny Anna Izaak Raporty.

Inwestorzy zauważyli, że przestoje mogą w nadchodzących tygodniach podnieść ceny benzyny w USA, ponieważ środki do przekształcenia ropy naftowej w główne produkty uboczne są poważnie ograniczone przez huragan i jego następstwa.

Ceny benzyny w Stanach Zjednoczonych wzrosły o ponad 3 procent, ponieważ inwestorzy próbowali obliczyć, ile czasu zajmie ponowne uruchomienie głównych rafinerii ropy naftowej.

Andy Gregory30 sierpnia 2021 13:54

1630327045

Gdy światło dzienne zaczyna ujawniać prawdziwy rozmiar zniszczeń w Luizjanie, urzędnicy Służby Meteorologicznej USA w Nowym Orleanie sporządzili listę ulic, o których wiadomo, że zostały zalane.

Andy Gregory30 sierpnia 2021 13:37

1630325605

Oto więcej zdjęć z noclegu w Luizjanie.

Policjanci z Nowego Orleanu badają wrak zawalonego budynku

(Zdjęcie AP/Gerald Herbert)

Policjant patroluje przed kobietą idącą wzdłuż Bourbon Street

(Zdjęcie AP/Eric Gay)

Komendant straży pożarnej w Burg, TJ Pelegrin, pyta parę, czy wszystko w porządku po przejściu huraganu Ida

(Marc Felix/AFP przez Getty Images)

1630324285

Hydrolog stanowy mówi, że odwrócenie stanu Missisipi jest „niezwykle rzadkie”

Hydrolog z Luizjany rzuca więcej światła na efekt Ida na rzece Missisipi, która, jak stwierdził, płynie w przeciwnym kierunku.

„Pamiętam, co zaskakujące, podczas huraganu Katrina nastąpiło pewne odwrócenie przepływu rzeki Mississippi, ale zdarza się to niezwykle rzadko” – powiedział CNN Scott Perrin, nadzorujący hydrolog w Centrum Nauki Wody Lower Mississippi Bay w US Geological Survey.

Poziom rzeki wzrósł w niedzielę o około 7 stóp z powodu burz, które pchały rzekę w górę w skali USGS, położonej około 20 mil na południe od Nowego Orleanu, w tym czasie, jak powiedział Perrin, „przepływ rzeki zwolnił z około dwóch stóp na sekunda do około pół stopy w drugim w przeciwnym kierunku.”

„Rzeka odczuwa skutki burzy na dużym obszarze” – dodał.

Andy Gregory30 sierpnia 2021 12:51

1630323029

National Weather Service opublikowało tę aktualizację zabezpieczeń:

Wzywają ludzi do zachowania czujności w pobliżu uszkodzonych budynków i unikania linii energetycznych i wód powodziowych tam, gdzie to możliwe.

Andy Gregory30 sierpnia 2021 12:30