Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald Trump mówi, że spodziewa się aresztowania za zapłacenie cichych pieniędzy Stormy Daniels |  Wiadomości z USA

Donald Trump mówi, że spodziewa się aresztowania za zapłacenie cichych pieniędzy Stormy Daniels | Wiadomości z USA

Pan Trump złożył oświadczenie na swojej platformie Truth Social, ale nie przedstawił żadnych dowodów na to, że został bezpośrednio poinformowany o toczącym się aresztowaniu, ani nie wyjaśnił, w jaki sposób dowiedział się o takich planach.


Sobota 18 marca 2023 14:09, Wielka Brytania

Donald Trump mówi, że spodziewa się aresztowania w związku z płatnością dokonaną na rzecz gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels.

Były prezydent USA powiedział, że „nielegalne przecieki” z biura prokuratora okręgowego na Manhattanie wskazywały, że zostanie zatrzymany we wtorek.

Twierdząc na swojej platformie Truth Social, Trump nie przedstawił żadnych dowodów na to, że został bezpośrednio poinformowany o toczącym się aresztowaniu, ani nie wyjaśnił, w jaki sposób dowiedział się o takich planach.


zdjęcie:
Trump na zdjęciu podczas oświadczenia, które złożył w sierpniu zeszłego roku w ramach dochodzenia w sprawie oszustwa cywilnego

Organy ścigania przygotowują się do wystawienia potencjalnego aktu oskarżenia przeciwko Trumpowi już w przyszłym tygodniu, donosi NBC News.

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie odmówiło komentarza w sprawie zarzutów Trumpa, a rzecznik byłego prezydenta nie wrócił, gdy się z nim skontaktowano.

Prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Bragg, najwyraźniej badał, czy płatności dokonane na rzecz Stormy Daniels i Karen McDougal w 2016 r. naruszyły prawo stanowe.

Wielka ława przysięgłych na Manhattanie przesłuchała świadków, w tym byłego adwokata Trumpa, Michaela Cohena, który powiedział, że zorganizował płatności dla kobiet, aby uciszyć je w sprawie kontaktów seksualnych, które miały z Trumpem dziesięć lat temu.

Mówi się również, że biuro Bragga bada, w jaki sposób firma Trumpa wynagradzała Cohena za jego pracę.

Cohen został skazany na trzy lata więzienia W 2018 r. po zatwierdzeniu dokonywania wpłat.

Przyznał się również do uchylania się od płacenia podatków i okłamywania Kongresu w sprawie zakresu negocjacji między Trump Organization a projektem Trump Tower w Moskwie.

READ  Trump: reakcja Stephena Kinga, gdy były prezydent USA powiedział, że zostanie aresztowany we wtorek

Cohen twierdził, że Trump polecił mu dokonać płatności w wysokości 280 000 USD (230 000 GBP) na rzecz Stormy Daniels i Karen McDougal – czemu zaprzecza były szef.