Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium

Robert Lewandowski postawił czołowe europejskie kluby w stan pogotowia, ponieważ wierzy, że gwiazda Bayernu Monachium chce odejść od niemieckich gigantów.

[ MORE: How to watch Premier League in USA ]

32-letni Lewandowski wychodzi po swoim najlepszym sezonie w lidze, ustanawiając nowy rekord większości bramek w jednym sezonie Bundesligi (41) i strzelił 297 goli w 331 meczach dla Bayernu od czasu przybycia z Dortmundu w 2014 roku.

Dodaj siedem tytułów Bundesligi i trofeum Ligi Mistrzów, a on odegrał kluczową rolę w niesamowitej konsekwencji Bayernu.

Jednak nasi brytyjscy partnerzy Sky Sports zdają sobie sprawę, że Lewandowski naciska na odejście z Bayernu, co natychmiast wyceniło polską gwiazdę na 139 milionów dolarów.

Oto kilka dodatkowych szczegółów:

Sky Sports Wiadomości Lewandowski, który w sobotę skończy 33 lata, powiedział, że jest zadowolony z Bayernu, ale chce przenieść się do innego europejskiego klubu przed 35 rokiem życia.

Dokąd może pójść Liwa?

Kluby będą ustawiać się w kolejce do pozyskania Lewandowskiego, który należy do elitarnego grona piłkarzy, którzy wydają się być w stanie osiągać imponujące liczby sezon po sezonie, niezależnie od wieku.

Razem z Cristiano Ronaldo, Lionelem Messim, Karimem Benzemą, Edinsonem Cavanim i Luisem Suarezem były napastnik Borussii Dortmund nadal występuje co tydzień.

Jeśli chodzi o miejsce, w którym mógłby pójść dalej, wcześniej tego lata wspomniano o przejściu do Premier League, a Manchester City i Chelsea były powiązane z ruchem Lewandowskiego.

Chelsea oczywiście podpisała kontrakt z Romelu Lukaku, podczas gdy Pep Guardiola wciąż szuka swojego nowego środkowego napastnika (kontynuując pozornie niekończące się poszukiwanie Harry’ego Kane’a) i chciałby pracować z Lewandowskim w Bayernie.

Może przeniesienie do Liverpoolu, gdzie były trener Dortmundu Lewandowski, Jürgen Klopp, jest możliwy? Roberto Firmino jest w tej samej grupie wiekowej co Lewandowski, ale jego wyczyny punktowe nie są.

READ  Nelma M. Shaffer Leslie, Polska, Ohio nekrolog

Kluczem jest tutaj to, że zespoły wiedzą, że Lewandowski będzie wolnym agentem w 2023 roku, ale wydaje się prawdopodobne, że przeniesie się następnego lata zaledwie na rok przed zawarciem umowy, a Bayern otrzyma sporą opłatę transferową za swojego gwiazdora napastnika.

I oczywiście takie osoby jak Barcelona, ​​Real Madryt, Paris Saint-Germain i Juventus zawsze będą zainteresowane ewentualnym darmowym transferem lub ofertą zniżkową dla gwiazdy takiej jak Liwa.

Wydaje się, że koła są poruszane, aby Lewandowski mógł kontynuować nadchodzące okna transferowe, ale robi to ze stylem i luksusem. Jak wszystko inne w jego karierze.