Ukraina 1-1 Anglia: Kyle Walker minął bramkę, Phil Foden marnuje swoją szansę, ale James Maddison obiecuje |  wiadomości piłkarskie

Ukraina 1-1 Anglia: Kyle Walker minął bramkę, Phil Foden marnuje swoją szansę, ale James Maddison obiecuje | wiadomości piłkarskie

A na Tarczyński Arenie, gdzie dwa tygodnie temu mistrz świata wagi ciężkiej Oleksandr Usyk pokonał Daniela Dubois, tym razem nie doszło do nokautu Ukrainy z angielskim pretendentem, ale był to naprawdę heroiczny wysiłek.

Po otwarciu grupy C czterema zwycięstwami w tylu meczach od dawna wydawało się, że nie ma pewności, kiedy Anglia, wicemistrzostwo Euro 2020, zapewni sobie miejsce w przyszłorocznym letnim turnieju w Niemczech.

Zespół Three Lions wygrał 21 z 22 meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Europy, ale w sobotni wieczór był zmuszony zadowolić się jednym punktem po tym, jak nie udało mu się wykorzystać sukcesu Walkera, który znakomicie zniweczył pierwszą bramkę Oleksandra Zinczenki.

Niebiańskie sporty Przygląda się głównym tematom rozmów z Wrocławia…

Maddison nie ukrywa się przed trudnym startem Anglii

James Madison został zatrzymany we Wrocławiu

Nie dajcie się zwieść, to był prawdziwy międzynarodowy zasięg Jamesa Madisona. Jego debiut w pierwszym składzie w marcu przeciwko Ukrainie, a następnie jego drugi występ w czerwcowym zwycięstwie 4:0 nad Maltą, oznaczały łagodny start, gdy był jeszcze zawodnikiem Leicester.

Do tej pory były to trzy mecze na cztery, w których Southgate wybrał Maddisona, Bukayo Sakę i Harry’ego Kane’a na swoje atakujące trio – ale było inaczej.

Maddison był najbardziej znaczącym nabytkiem Tottenhamu tego lata, a jego forma na początku sezonu pozostawiła Garetha Southgate’a nie mając innego wyboru, jak tylko przenieść go do Polski. Podobnie jak w dwóch poprzednich meczach pod wodzą trenera Anglii, tymczasowo grał na pozycji lewego skrzydłowego, na pozycji nieco wyższej niż ta, z której korzystał menadżer Tottenhamu Ange Postecoglou.

READ  Bianca Andreescu odpadła z Madrid Open z powodu kontuzji kostki

Dopiero gdy kopał głębiej i poprosił Jude Bellingham, aby poszła dalej, jego wpływ wzrósł. Anglia miała trudności z wywieraniem presji, jak przyznał Southgate, ale Maddison był zajęty i wykazał się odwagą, szukając piłki nawet po kilku mocnych kontaktach i luźnych podaniach.

Maddison zawsze pragnie piłki, do tego stopnia, że ​​w pewnym momencie nadmierne wyzwanie spowodowało żółtą kartkę przed wycofaniem w 66. minucie, a Maddison na tym poziomie czuje się komfortowo w swoim zespole. Czas pokaże, czy od przyszłego lata stanie się głównym zawodnikiem Southgate.
Tereny Penna

Foden traci okazję do zajęcia miejsca startowego

Phil Foden nie wykorzystał swojej szansy w reprezentacji Anglii

Scena była przygotowana dla Phila Fodena.

Bukayo Saka regularnie spisuje się na boisku, a biorąc pod uwagę kilka przebłysków błyskotliwości w barwach Manchesteru City w pierwszych tygodniach sezonu, była to dla pomocnika szansa na zapewnienie sobie miejsca w wyjściowym składzie reprezentacji Anglii.

To prawda, że ​​dostał tylko 24 minuty przeciwko Ukrainie w składzie Anglii, który był słaby pod każdym względem. Ale kiedy 23-latek osiągnie poziom „talentu pokoleniowego”, który towarzyszył mu przez całą karierę?

W sobotę Foden w swoim sobotnim występie rezerwowym wykonał tylko jedno podanie w ostatniej tercji, przegrywając cztery pojedynki i nie kończąc nawet kozłowania.

Z wyjątkiem niewielkiego spadku jego poziomu podczas Pucharu Świata, Southgate nie powierzył Fodenowi żadnej większej odpowiedzialności za koszulkę reprezentacji Anglii. Od początku 2022 roku wystąpił zaledwie w jednej trzeciej meczów Anglii, a w ostatnich 18 meczach Anglii rozegrał pełne 90 minut zaledwie dwa razy.

Po takim występie ta sytuacja się nie zmieni.
Sama Blitza

Walker mija się z celem

Kyle Walker świętuje wyrównującego gola z Ukrainą w Polsce

Southgate ujawniło, że Anglia będzie grać płynnie, a trener Three Lions dotrzymał słowa. Madison i Bellingham Gołębi ogon. Mark Guehi i Maguire na zmianę wychodzili do ataku, co było widać po wyrównaniu.

Kane, który przegrywał przy serwisie przez 41 minut, upadł głęboko i wykorzystał bieg Jordana Hendersona jako zwód, by odbić atakującego Walkera i strzelić swojego pierwszego gola w międzynarodowym meczu w swoim 77. występie.

READ  Gary A. Schellinga 1955-2023 | Wiadomości, sport, praca

To był strzał w dziesiątkę dla weterana napastnika, ale dla Anglii był to impuls w odpowiednim momencie, gdy Ukraina objęła prowadzenie po pierwszej połowie.

To był pamiętny wieczór dla Kyle’a Walkera, gdy angielski obrońca strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji w zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą.

„Posługiwał się bardzo szybkim skrzydłem, dobrze wykorzystywał piłkę i wykazał się dużym opanowaniem na bramce” – powiedział Southgate. „Jest bardzo ważnym graczem w naszej grupie”.

Czy pierwszy gol Walkera był bliski? Obrońca Manchesteru City, który niedawno podpisał nowy kontrakt na stadionie Etihad, zaledwie kilka dni temu na treningu strzelił oszałamiającego gola, który zaniemówił jego kolegom z drużyny.

33-latek, udostępniając swoje konto na Instagramie na Instagramie, skierował piłkę w prawo, a następnie posłał ją w górny róg bramki, mijając Aarona Ramsdale’a. Walker najwyraźniej przybył do Polski z apetytem na zdobywanie punktów. Podniósł małpę z pleców i był najlepszym zawodnikiem w Anglii.

Modrić nie może odpocząć

Mykhaylo Modrić walczył z Walkerem

Mychajło Modrić rozegrał w tym sezonie zaledwie 67 minut dla Chelsea pod okiem nowego trenera Mauricio Pochettino, ale jeśli chodzi o drużynę narodową, jest niezastąpiony i niesie nadzieje Ukrainy.

Wrześniowa przerwa międzynarodowa dała mu możliwość ponownego odkrycia formy przed entuzjastycznymi fanami na znajomym boisku.

Modrić w zeszłym sezonie rozgrywał mecze Ligi Mistrzów dla Szachtara Donieck w Warszawie, na stadionie Legii i to właśnie podczas tych meczów 22-latek podkreślił swój ogromny potencjał, co ostatecznie doprowadziło do jego przeprowadzki do Chelsea za 88,5 miliona funtów w styczniu.

Pomimo krytyki stylu ataku reprezentacji Anglii, trener Anglii Gareth Southgate wyraził zadowolenie z odporności, jaką wykazał się jego zespół w zremisowanym 1:1 meczu z Ukrainą w eliminacjach Euro 2024.

Grając na lewym skrzydle przeciwko Walkerowi, zawsze towarzyszyła mu atmosfera oczekiwania, gdy dostawał piłkę. Miał jednak trudności z wywarciem wrażenia i w starciu z prawym obrońcą Anglii był odległym drugim miejscem.

Pewnego razu, na krótko przed jego zastąpieniem, Ukraina miała dobrą okazję do kontrataku. Jednak Modrić wpadł w panikę, gdy zdał sobie sprawę, że Walker się do niego zbliża, a następnie upadł na piłkę, wyglądając na kontuzjowanego.

Zawstydzony odszedł. Był to kolejny dowód na to, że młody człowiek miał wiele obietnic i zmagał się z ciężarem oczekiwań.

Henderson radzi sobie z presją przed meczem, ale problemy pozostaną

Jordan Henderson rozegrał swój pierwszy mecz w reprezentacji Anglii od czasu przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej

Punktem kulminacyjnym pracowitego tygodnia Jordana Hendersona był jego pierwszy występ w Anglii od czasu kontrowersyjnej przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej latem.

READ  Rodziny oddają cześć ofiarom katastrofy lotniczej | Wiadomości, sport, praca

We wtorek ukazał się obszerny wywiad pt Sportowiec Po raz pierwszy omówił proces przeniesienia i kwestie z nim związane, w tym krzywdę odczuwaną przez społeczność LGBTQ+. Niektórzy zastanawiali się także, jak długo będzie trwała jego kariera w Anglii po przeprowadzce do Al-Ettifaq.

Jeśli jednak sobotni mecz ma minąć, Hendersonowi pozostało jeszcze kilka lat gry w Three Lions. Southgate powiedział, że nie pozwoli, aby hałas z zewnątrz przeszkodził mu w zagraniu na pozycji pomocnika, pomimo ostrego sprzeciwu ze strony angielskiej grupy zwolenników LGBTQ+ Three Lions Pride.

Wydaje się, że niewielka uwaga poza boiskiem wpłynęła na występ Hendersona. Po tym, jak Ukraina otworzyła wynik, 33-latek wydawał się najbardziej prawdopodobny do stworzenia szansy dla Anglii. Na 10 minut od rozpoczęcia drugiej połowy również posłał w pole karne dwa niebezpieczne dośrodkowania.

Jednak występ nie był doskonały. Był jednym z kilku zawodników Anglii, którym nie udało się zdobyć bramki dla Ukrainy, ponieważ nie śledził wystarczająco dobrze swoich biegaczy. Ogólnie występ był dobry, chociaż wielu czekało na porażkę.

Choć wydaje się, że Henderson będzie częścią planów pomocnika Southgate na najbliższą przyszłość, nowa rzeczywistość jest taka, że ​​za każdym razem, gdy zostanie wybrany, będzie kierowana pod jego adresem ta sama krytyka.

Tym razem nie pozwolił, aby presja przed meczem miała na niego wpływ. Jednak część fanów Anglii sfrustrowana postawą byłego kapitana Liverpoolu nie opuści go łatwo, niezależnie od tego, jak dobrze będzie spisał się na boisku.
Charlotte Marsh

Co wtedy?

Anglia Weź to teraz na siebie Szkocja We wtorek w meczu towarzyskim na Hampden Park – początek o 19:45.

Następnie podopieczni Southgate powrócą do akcji w październiku na kolejną przerwę reprezentacyjną, kiedy zmierzą się z nimi Australia 13 października na stadionie Wembley w towarzyskim meczu. Następnie nastąpi baraż z eliminacjami Pucharu Narodów Europy Włochy Cztery dni później, 17 października, w tym samym miejscu.

Ukraina Następny mecz to eliminacje do Euro 2024 vs Włochy We wtorek na San Siro – początek o 19:45.