Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekkoatletyka-Zdzieblo wróciła do pracy jako lekarz po otrzymaniu srebrnego medalu dla Polski

Lekkoatletyka-Zdzieblo wróciła do pracy jako lekarz po otrzymaniu srebrnego medalu dla Polski

Polska lekkoatletka Katarzyna Zdzipło mogła zrobić sobie zasłużoną przerwę po zdobyciu srebrnych medali na Mistrzostwach Świata i Europy w lekkiej atletyce, ale zamiast tego wróciła do szpitala, w którym pracuje. Zdzipło, lat 25, zajął drugie miejsce w marszu na 20 km i 35 km na Mistrzostwach Świata IAAF w USA w lipcu i zdobył srebrny medal na 20 km w Monachium na Mistrzostwach Europy w sierpniu.

Do swoich osiągnięć w tym roku może również zaliczyć ukończenie szkoły medycznej i wróci do szpitala w Rzeszowie, w południowo-wschodniej Polsce, aby ukończyć szkolenie. „Powrót do pracy jako lekarz nie traktuję jako zderzenie z rzeczywistością, ale jako coś nowego” – powiedział Zdzipło polskiemu serwisowi informacyjnemu Sporto Fikite.

„Po kilku tygodniach treningów i podróży na Mistrzostwa Świata i do Europy odnajduję zmieniające się miejsce, otoczenie i środowisko.” Po stażu Zdzieblo będzie musiała zdecydować, czy odłożyć plany na specjalizację z radiologii i skupić się na lekkiej atletyce.

„Trend w chodzeniu wyścigowym polega na tym, że szczyt przychodzi po 30 roku życia” – dodała. „Nie patrzę tak daleko w przyszłość, ponieważ moje życie nauczyło mnie, że nie mogę myśleć o tym na dłuższą metę i że lepiej skupić się na tym, co mogę zrobić, aby być szczęśliwym w danym momencie”.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Obsada, data premiery i wszystko, co do tej pory wiemy o kontynuacji filmu