Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Łazik Perseverance robi zdjęcie zaniedbanego koca termicznego na Marsie

Okazuje się, że Ziemia nie jest jedyną planetą skażoną przez ludzi.

Nowe zdjęcie wykonane przez łazik Persevering NASA oddaje smutną prawdę o tym, jak faktycznie wyrzucamy śmieci na Marsa.

Inżynierowie odkryli porzucony koc termiczny, który, jak powiedzieli, był Służy do ochrony pojazdu wielkości pojazdu przed ekstremalnymi temperaturami, na które jest narażony podczas zjazdu.

„Znalezienie tego tutaj jest zaskakujące”, powiedzieli, ponieważ wytrwałe zejście miało miejsce nieco ponad milę od miejsca, w którym znaleziono wrak.

Zespół dodał: „Czy ten kawałek wylądował tutaj po tym, czy został zdmuchnięty przez wiatr?”

To nie pierwszy raz, kiedy w tym roku na Czerwonej Planecie zauważono małe szczątki.

Frustrujące: Okazuje się, że Ziemia nie jest jedyną planetą zanieczyszczoną przez ludzi. To dlatego, że nowy obraz z łazika Persevering NASA oddaje smutną prawdę o tym, jak faktycznie wyrzucamy śmieci na Marsa. Inżynierowie odkrywają odrzucony koc termiczny (pokazano)

Inżynierowie powiedzieli:

„Znalezienie tego tutaj jest niespodzianką” – powiedzieli inżynierowie, ponieważ lądowanie z wytrwałością miało miejsce nieco ponad milę od miejsca, w którym znaleziono wrak.

Zespół dodał:

Zespół dodał: „Czy ten kawałek wylądował tutaj po tym, czy został zdmuchnięty przez wiatr?”

W kwietniu śmigłowiec Ingenuity zrobił zdjęcie podwozia używanego, gdy przybył wraz z Perseverance w lutym zeszłego roku.

Baldachim i tylna pokrywa w kształcie stożka, która chroni łazik w kosmosie, a także podczas jego ognistego schodzenia w kierunku powierzchni Marsa, są widoczne z oszałamiającymi szczegółami.

Najnowsze odkrycie pojawia się w obliczu rosnącego zaniepokojenia kosmicznym śmieciem, nie tylko na innych planetach, takich jak Mars, ale także bliżej domu.

Pojawiły się obawy o skażenie butów, łopat i pojazdów pozostawionych przez misje Apollo na powierzchni Księżyca, a także zrzucanie gruzu z nowych misji na powierzchnię Księżyca.

READ  Zorza polarna może być postrzegana jako burza geomagnetyczna, która ma dotrzeć do Ziemi

Zbędne dopalacze rakietowe, nieistniejące satelity i inne części pozostałych części są również postrzegane jako niebezpieczne dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wywołało debatę wśród krajowych agencji kosmicznych na temat najlepszego sposobu działania na przyszłość.

Wytrwałość osiągnęła kluczowy moment w zeszłym miesiącu w poszukiwaniu dowodów na przeszłe życie na Marsie, kiedy zaczęła wspinać się po starożytnej delcie, aby szukać miejsc pobierania próbek, które mogą zawierać pradawne mikroorganizmy i organizmy.

Ta wspinaczka będzie przeznaczona do eksploracji, gdy łazik „krąży” w poszukiwaniu skał, które mają największą szansę na ukrycie tajemnic na temat istnienia obcego życia na Czerwonej Planecie.

To nie pierwszy raz, kiedy w tym roku na Czerwonej Planecie zauważono małe szczątki.  W kwietniu śmigłowiec Ingenuity zrobił zdjęcie podwozia używanego, gdy przybył wraz z Perseverance w lutym zeszłego roku (na zdjęciu)

To nie pierwszy raz, kiedy w tym roku na Czerwonej Planecie zauważono małe szczątki. W kwietniu śmigłowiec Ingenuity zrobił zdjęcie podwozia używanego, gdy przybył wraz z Perseverance w lutym zeszłego roku (na zdjęciu)

Baldachim i tylna pokrywa w kształcie stożka, które chronią łazik w kosmosie, a także podczas jego ognistego schodzenia w kierunku powierzchni Marsa, są widoczne z oszałamiającymi szczegółami.

Baldachim i tylna pokrywa w kształcie stożka, które chronią łazik w kosmosie, a także podczas jego ognistego schodzenia w kierunku powierzchni Marsa, są widoczne z oszałamiającymi szczegółami.

Kiedy się wycofuje, łazik zbierze niektóre z tych próbek z krateru Jezero i pozostawi je u podstawy delty do pobrania w przyszłych misjach.

Amerykańska agencja kosmiczna chce zwrócić te skały na Ziemię w latach 30. XX wieku, aby mogły zostać poddane szczegółowej analizie.

Naukowcy mają nadzieję, że oprócz udzielenia odpowiedzi na temat możliwego starożytnego życia na Czerwonej Planecie, ujawnią również więcej o klimacie Marsa i jego ewolucji.

NASA powiedziała, że ​​obrazy rozbitego podwozia wykonane przez Ingenuity mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczniejszych lądowań przyszłych statków kosmicznych, takich jak Mars Sample Return Lander.

„Perseverance było najlepiej udokumentowanym lądowaniem na Marsie w historii, z kamerami pokazującymi wszystko, od nadmuchania spadochronu po lądowanie”, powiedział Ian Clark, były inżynier Perseverance Systems, który obecnie kieruje staraniami o zwrócenie próbek Marsa na Ziemię w Jet Propulsion Laboratory na południu Kalifornia.

Naukowcy mają nadzieję, że oprócz udzielenia odpowiedzi na temat możliwego starożytnego życia na Czerwonej Planecie, ujawnią również więcej o klimacie Marsa i jego ewolucji.

Naukowcy mają nadzieję, że oprócz udzielenia odpowiedzi na temat możliwego starożytnego życia na Czerwonej Planecie, ujawnią również więcej o klimacie Marsa i jego ewolucji.

Jeśli usprawnią nasze systemy tak, aby działały tak, jak nam się wydaje, lub nawet zapewnią pojedynczy zestaw danych inżynieryjnych, których możemy użyć do zaplanowania zwrotów próbek marsjańskich, byłoby to niesamowite.

„A jeśli nie, zdjęcia nadal są cudowne i inspirujące”.

Na zdjęciach prostej tylnej kuli i pola gruzu, które uderzyło w powierzchnię z prędkością 78 mil na godzinę (126 km/h), wydaje się, że ochronna powłoka tylnej kuli pozostała nienaruszona podczas ponownego wchodzenia Marsa w atmosferę.

Kilka z bardzo wytrzymałych linek zawieszenia z lat 80. łączących tylną osłonę z baldachimem jest widocznych i również wygląda na nienaruszone.

Rozproszony i pokryty kurzem widać tylko około jednej trzeciej pomarańczowo-białego spadochronu, który miał 21,5 metra wysokości i był największym, jaki kiedykolwiek zastosowano na Marsie, ale spadochron nie wykazuje żadnych śladów uszkodzeń od naddźwiękowy przepływ powietrza podczas inflacji.

NASA Mars 2020: Wytrwały łazik i innowacyjne poszukiwania śmigłowca w poszukiwaniu życia na Czerwonej Planecie

Misja NASA Mars 2020 rozpoczęła poszukiwania śladów starożytnego życia na Czerwonej Planecie, aby pomóc naukowcom lepiej zrozumieć, jak życie na Ziemi ewoluowało we wczesnych latach rozwoju Układu Słonecznego.

Nazwany na cześć Wytrwałości, łazik wielkości samochodu bada starożytną deltę rzeki w kraterze Jezero, który kiedyś był wypełniony laguną o głębokości 1600 stóp.

Uważa się, że na tym obszarze żyło życie drobnoustrojów około 3,5 do 3,9 miliarda lat temu, a łazik zbada próbki gleby w poszukiwaniu śladów życia.

Statek kosmiczny Mars 2020 o wartości 2,5 miliarda dolarów (1,95 miliarda funtów) został wystrzelony 30 lipca z łazikiem i helikopterem w środku – i wylądował z powodzeniem 18 lutego 2021 r.

Perseverance wylądował w kraterze i powoli zbierał próbki, które ostatecznie miały wrócić na Ziemię do dalszej analizy.

Druga misja poleci na planetę i zwróci próbki, prawdopodobnie do końca 2020 r. we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną.

Ta grafika koncepcyjna przedstawia łazik Mars 2020 lądujący na Czerwonej Planecie za pośrednictwem systemu

Ta grafika koncepcyjna przedstawia łazik Mars 2020 lądujący na Czerwonej Planecie za pośrednictwem systemu Skycrane NASA.