Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid-19: Zniesienie większości ograniczeń w Anglii jest ryzykowne i może prowadzić do nowej zmiennej, ostrzegają czołowi naukowcy | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Czołowi naukowcy ostrzegli przed ryzykiem zniesienia większości ograniczeń COVID 19 lipca, mówiąc, że zwiększy się prawdopodobieństwo mutacji wirusa.

Dr Mike Tildesley, członek Rządowego Komitetu Doradczego ds. Pandemicznej Grypy Grupy ds. Modelowania (Spi-M), powiedział, że planowanie ponownego otwarcia w Anglii oznacza, że ​​istnieje ryzyko narażenia większej liczby osób na infekcję.

„Oczywiście, im więcej masz przypadków, zwłaszcza przy wyższym poziomie ochrony szczepionkowej, co nieco bardziej rzuca wyzwanie wirusowi i daje większy potencjał mutacji do postaci, w której szczepionki są mniej skuteczne” – powiedział Radio Times.

Podkreśliła to profesor Helen Stokes-Lampard, prezes Akademii Królewskich Kolegiów Medycznych Koronawirus choroba Wzrasta liczba przyjęć do szpitali i zgonów, a ona powiedziała, że ​​jest „bardzo zaniepokojona” zniesieniem ograniczeń.

W większości obszarów Anglii wskaźnik zachorowań na koronawirusa powrócił do poziomów ostatnio obserwowanych zimą, podczas gdy liczba pacjentów w szpitalach wzrosła do poziomów ostatnio obserwowanych w kwietniu.

Liczba przypadków wzrosła w minionym tygodniu o 30,7%. W porównaniu z poprzednim tygodniem, podczas gdy zgony w tym okresie wzrosły o 43,1%, a przyjęcia do szpitala wzrosły o 55,9% w tygodniu kończącym się 5 lipca, według najnowszych dostępnych danych.

Prof. Stokes Lampard powiedział Sky News: „Wszyscy idą w złym kierunku.

„Doszliśmy tak daleko i jest koniec tej pandemii. Pewnego dnia skończy się pandemia, mimo że COVID będzie z nami na zawsze. Musimy nauczyć się z tym żyć.

Oznacza to bycie ostrożnym i odpowiedzialnym, a nie pośpiech i myślenie, że to koniec.

Profesor Stokes-Lampard powiedział, że „wydaje się być nieporozumieniem, że życie wróci do normy” od 19 lipca i że „możemy pozbyć się wszelkich środków ostrożności”.

„Szczerze, to byłoby niebezpieczne” – powiedziała BBC.

„Wydaje się, że szpitale i przychodnie lekarskie są jak środek zimy, jeśli chodzi o to, jak bardzo jesteśmy zajęci, a nie lipiec, w którym zwykle obserwuje się bardzo małą liczbę infekcji”.

obrazek:
Personel NHS może nie musieć się izolować, jeśli jest zestresowany przez aplikację COVID

Zaproponowała numer 10 do złożenia Personel NHS zwolniony z samoizolacji Jeśli aplikacja COVID została „pingowana”, aby pomóc w poprawie poziomu siły roboczej, był to „rozsądny następny krok”.

READ  Pierwszy prywatny zespół astronautów, który udał się na Międzynarodową Stację Kosmiczną lotem SpaceX | Próżnia

Dr Tyldesley dodał, że decyzja o ponownym otwarciu lub nie jest „bardzo trudną decyzją dla rządu”.

Zgodził się, że Wielka Brytania jest „w pewnym sensie” częścią eksperymentu, jeśli chodzi o zniesienie ograniczeń, ale Wielka Brytania ma znacznie wyższy poziom szczepień niż większość innych krajów.

Członek Spi-M wezwał ludzi do przyjęcia drugiej dawki szczepionki, ponieważ po dwóch dawkach występują „znacznie wyższy” poziom ochrony przed wariantem delta.