Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwiększ misje eksploracji kosmosu i zwiększ wykorzystanie małych satelitów w różnych zastosowaniach

Zwiększ misje eksploracji kosmosu i zwiększ wykorzystanie małych satelitów w różnych zastosowaniach

Logo firmy

Globalny rynek platform komputerowych na pokładzie

Globalny rynek platform komputerowych na pokładzie

Globalny rynek platform komputerowych na pokładzie

Dublin, 17 czerwca 2022 (GLOBE NEWSWIRE) – The „Space Aboard Computing Platform Market by Platform, Application (obserwacja Ziemi, nawigacja, komunikacja, wojskowość i nauka), orbita, częstotliwość komunikacji, technologia i region (Ameryka Północna, Europa, Azja i Pacyfik, RoW) – prognoza do 2027 r.” Raport dodany do ResearchAndMarkets.com Pokazać.

Szacuje się, że rynek pokładowych platform komputerowych do komputerów kosmicznych wyniesie 1,3 mld USD w 2022 r., a do 2027 r. ma sięgnąć 2,3 mld USD, przy skumulowanej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 12,1% w latach 2022-2027.

Wzrost tego rynku można przypisać zwiększonemu handlowi pokładowymi platformami do obliczeń kosmicznych, rozwojowi w sektorze obronnym i sektorze bezpieczeństwa narodowego.

Powstanie misji eksploracji kosmosu

Inicjatywy publiczne i prywatne w eksploracji kosmosu wzrosną wraz ze zbliżającym się globalnym zainteresowaniem eksploracją Księżyca w najbliższej przyszłości. Globalne inwestycje rządowe w badania kosmosu wyniosły 14,6 mld USD w 2017 r., co stanowi wzrost o 6% w porównaniu z 2016 r.

Jeśli chodzi o zastosowania, oczekuje się, że eksploracje Księżyca i Marsa będą stanowić większość misji kosmicznych, które mają zostać uruchomione do 2027 r., Ponieważ eksploracja Księżyca staje się przedmiotem zainteresowania publicznych i prywatnych interesariuszy.

Oczekuje się, że uruchomi 18 misji eksploracji kosmosu, a pozostałe misje będą poświęcone eksploracji Marsa. Eksploracja kosmosu zapewnia ludzkości wymierne i niematerialne korzyści w perspektywie długoterminowej. Badania i eksploracja firmy LEO pomagają dostarczać rozwiązania dla różnych usług globalnych, takich jak komunikacja, pozycjonowanie globalne, oceanografia, obserwacje i astronomia.

Tym samym globalne wydatki wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat, napędzane programami w krajach pionierskich i nowych krajach inwestujących w eksplorację kosmosu. Rozwój zaawansowanych technologicznie platform kosmicznych na pokładzie pozwala na bardziej zaawansowane funkcje. Przełomy technologiczne i spostrzeżenia z poprzednich misji kosmicznych zainspirowały nowych graczy do inwestowania na tym rynku ze względu na ogromne możliwości.

Zwiększone wykorzystanie małych satelitów w różnych zastosowaniach

READ  Zapierający dech w piersiach obraz krateru Marsa NASA wygląda jak „uderzenie w kosmos”

Małe satelity znalazły szerokie zastosowanie w zastosowaniach komercyjnych, cywilnych, rządowych i wojskowych. Przystępność cenowa tych misji satelitarnych poprawiła zastosowania cywilne i komercyjne, oferując niedrogie środki do badania dobrze ukierunkowanych celów badań naukowych, takich jak monitorowanie środowiska promieniowania kosmicznego, aktualizowanie geomagnetycznego pola odniesienia lub dostarczanie wczesnego dowodu koncepcji rozwoju ogromne projekty infrastrukturalne.

Kilka wad zostało już usuniętych, takich jak ograniczone zasilanie pokładowe do obsługi komponentów sprzętowych, niska dokładność w określaniu pozycji, zdalne sterowanie czujnikami oraz niewystarczające możliwości sterowania i przetwarzania danych. Doprowadziło to do rozwoju zaawansowanych nanosatelitów i możliwości satelitarnych.

Trwają również prace nad niezależnością tych satelitów na orbicie w celu dalszego rozszerzenia możliwości misji. W wyniku tych zmian mikrosatelity mogą spełniać wymagania różnych obszarów zastosowań, takich jak nawigacja, komunikacja i obserwacja Ziemi, otwierając w ten sposób możliwości rozwoju rynków mikrosatelitarnych i satelitarnych.
.
Średni satelita: największy segment rynku pokładowych platform do obliczeń kosmicznych według platformy.

Satelity o średniej mokrej masie (w tym paliwo) od 150 kg do 1000 kg.

Koszty eksploatacji i produkcji pokładowych kosmicznych platform obliczeniowych stosowanych w średnich satelitach są wyższe niż w przypadku małych satelitów ze względu na obecność dodatkowych ładunków, wyższe wymagania dotyczące tolerancji temperatury i odporności na promieniowanie. Satelity te są wykorzystywane w zastosowaniach takich jak monitorowanie klimatu i środowiska, obserwacja Ziemi i meteorologia, badania naukowe i eksploracja oraz nadzór i bezpieczeństwo.

Low Earth Orbit (LEO): najszybciej rozwijający się segment na rynku pokładowych platform do obliczeń kosmicznych według firmy Orbit

Satelity znajdują się na niskiej orbicie okołoziemskiej na wysokości od 500 do 1500 km nad powierzchnią Ziemi. Można to zobaczyć przez 95 do 120 minut, gdy satelity krążą po niskiej orbicie.

Rośnie zapotrzebowanie na pokładowe systemy platform kosmicznych, które zarządzają wszystkimi operacjami na CubeSatach i mikrosatelitach, od sterowania orbitalnego i transferów orbitalnych po sterowanie systemami napędowymi do zarządzania urządzeniami IO w celu wykonywania wymaganych zadań.

READ  Teleskop Webba przybliża planetę poza naszym Układem Słonecznym | przestrzeń

Rozwój sektora kosmicznego doprowadził do zwiększonego wykorzystania zaawansowanych komponentów, co stwarza wiele możliwości rozwoju pokładowych platform kosmicznych. Firmy takie jak MDA (Kanada), Endurosat (Bułgaria) i Ramon Space (Izrael) są jednymi z głównych twórców platform do obliczeń kosmicznych na satelitach LEO, które są wykorzystywane do obserwacji Ziemi, komunikacji i nawigacji.

Ameryka Północna: największy region wnoszący wkład na rynku kosmicznych platform obliczeniowych

Stany Zjednoczone i Kanada należą do głównych krajów branych pod uwagę w analizie rynku w regionie Ameryki Północnej. Agencje kosmiczne w tych krajach są zaangażowane w rozwój zaawansowanych technologicznie platform komputerowych na pokładach statków.

Swoją siedzibę mają znani i wybitni producenci tych platform, tacy jak Lockheed Martin Corporation (USA), Northrop Grumman Corporation (USA), Honeywell International Inc. (Stany Zjednoczone), Raytheon Technologies Corporation (Stany Zjednoczone), MDA (Kanada) w tym regionie.

Scena konkurencyjna

SAAB AB (Szwecja), Raytheon Technologies (USA), Honeywell International Inc. (USA), Thales Group (Francja), BAE Systems (Wielka Brytania), Leonardo SpA (Włochy), Northrop Grumman Corp. (USA) to jedne z wiodących firm działających w raporcie rynkowym Onboard Space Computing Platform.

Charakterystyczne spostrzeżenia

 • Rosnący popyt na satelity komunikacyjne odpowiedzialne za rozwój rynku

 • Okienko nawigacji do rynku zleceń od 2018 do 2027

 • Oczekuje się, że średnie satelity zdominują rynek w latach 2018-2027

 • Segment S-Band dominuje na rynku od 2018 do 2027

 • Segment LEO znajduje się w trendzie wzrostowym od 2018 do 2027 r.

 • Oczekuje się, że Stany Zjednoczone będą najszybciej rosnąć od 2022 do 2027 r.

dynamika rynku

kierowcy

 • Powstanie misji eksploracji kosmosu

 • Zwiększone wykorzystanie małych satelitów w różnych zastosowaniach

 • Ładunki definiowane programowo dla satelitów komunikacyjnych

 • Zapotrzebowanie na obrazy i analizy z obserwacji Ziemi

 • Nowe obszary zastosowań dla Cubesatów

ograniczenia

szanse

 • Korzystanie z technologii definiowanej programowo w celu zapewnienia elastyczności przy zmianie misji kosmicznych

 • Rozwój sieci satelitarnych umożliwiających dostęp do Internetu na obszarach nie posiadających łącza szerokopasmowego

 • Inwestycje rządowe w technologie kosmiczne

READ  International Observe the Moon Night 2021: Nie przegap dzisiejszej transmisji na żywo.

Wyzwania

Analiza technologii

Przypadków użycia

Trendy w branży

Analiza łańcucha dostaw

duże firmy

pojawiające się trendy w branży

Efekt megatrendów

 • Sieć kosmiczna 5G

 • Przypadki użycia sieci kosmicznej 5G

 • Rola satelitów Leo w 5G

 • Inicjatywa Kosmiczna Artes Telecom

 • Inmarsat wdraża nowy typ sieci satelitarnej kompatybilnej z 5G

 • Nowa satelitarna sieć radiowa 5G

 • Rozmieszczenie satelitów obserwacyjnych Ziemi

 • Przypadki użycia wystrzeliwania satelitów obserwacyjnych Ziemi

 • Wystrzelenie Taranis przez Francuską Agencję Kosmiczną (Cnes)

 • Misja Eos-4 przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych (Isro)

Innowacje i patenty

profil firmy

Główni gracze

Inni główni gracze

 • Przestrzeń modowa

 • Przestrzeń Ramona

 • Lmo. przestrzeń

 • Cobham Geisler w górę

 • Gauss Srl

 • Systemy kosmiczne York

 • Kosmiczne Tango

 • Kontec

 • Isi . spacja

 • Endorozaury

 • Loft Orbital

Więcej informacji na temat tego raportu można znaleźć na stronie https://www.researchandmarkets.com/r/rrw5ji

Przywiązany

CONTACT: CONTACT: ResearchAndMarkets.com Laura Wood, Senior Press Manager [email protected] For E.S.T Office Hours Call 1-917-300-0470 For U.S./CAN Toll Free Call 1-800-526-8630 For GMT Office Hours Call +353-1-416-8900