Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Włochy nie zagrają w Katarze po niespodziewanej porażce z Macedonią; Portugalia idzie do przodu

Międzynarodowa przerwa wiosenna jest tuż za rogiem, a to oznacza, że ​​eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022 są tutaj, a wszystkie oczy skierowane są na drużyny UEFA. W czwartek przyniósł jeden z najbardziej szokujących wyników we współczesnej historii międzynarodowej piłki nożnej, kiedy Włochy odpadły z kwalifikacji z Macedonią Północną.

Chociaż ta faza kwalifikacyjna nie zostanie zakończona do czasu rozstrzygnięcia starcia Szkocji z Ukrainą, gra przełożona z powodu niedawnej rosyjskiej inwazji, tory B i C zostaną rozstrzygnięte w tym miesiącu, gdy Polska, Szwecja, Czechy i Macedonia Północna dołączą do Włoch i Portugalczyków . w konkursie, aby się zakwalifikować.

Wyniki eliminacji Mistrzostw Świata UEFA

  • Włochy 0, Macedonia Północna 1
  • Portugalia 3 i Turcja 1
  • Walia 2, Austria 1
  • Szwecja 0, Czechy 0 (ET)

Oto cel, który wypchnął Włochy z rozgrywek Pucharu Świata:

kontynent

Wojna Rosji z Ukrainą wpłynęła na oba tory A i B, ponieważ Polska pożegnała się z finałem toru B, Rosja zatrzymała się i odłożyła konfrontację między Szkocją a Ukrainą przez FIFA z błogosławieństwem Szkockiego Związku Piłki Nożnej. Walia i Austria pójdą do przodu w tym miesiącu ze względu na potencjalny tłum na meczach Ligi Narodów UEFA zaplanowanych również na tegoroczny sezon letni.

Eliminacje do Mistrzostw Świata

Do mistrzostw świata zakwalifikowało się już dziesięć drużyn z Europy. Dwanaście innych drużyn rywalizuje o pozostałe trzy miejsca. Zespoły te składają się z wicemistrzów w fazie grupowej oraz Austrii i Czech, które zakwalifikowały się na podstawie wyników w Lidze Narodów. 12 drużyn zostało następnie podzielonych na trzy czteroosobowe grupy na torach A, B i C, z których każda kończyła się kwalifikacjami po półfinale i finale.

Ścieżka A: Walia, Austria, Szkocja i Ukraina.

Walia pokonała Austrię 2:1 po dwóch bramkach Garetha Bale’a, w tym oszałamiającym rzucie wolnym, aby otworzyć wynik. Będą musieli poczekać, aby zobaczyć, czy Szkocja lub Ukraina dołączą do nich w finale.

READ  Józef Devincent 1927-2022 | Wiadomości, sport, praca

ścieżka B: Szwecja, Czechy i Polska.

Rosja początkowo była pociągnięta do konfrontacji z Polską, ale wszystkie trzy przeciwne związki piłkarskie odmówiły podjęcia walki z rosyjską drużyną po inwazji na Ukrainę, a Sportowy Sąd Arbitrażowy od tego czasu utrzymał w mocy zawieszenie rosyjskich drużyn przez FIFA i UEFA.

sposoby: Polska awansuje bezpośrednio do finału w Chorzowie, a Szwecja i Czechy zmierzą się w Solnej, aby zdecydować, kto dołączy do Polaków.

ścieżka c: Włochy, Macedonia Północna, Portugalia i Turcja.

Pomimo ich statusu mistrzów Europy, Włochów nie można pożegnać w finałach Mistrzostw Świata i nie tylko zakwalifikowali się automatycznie, ale także stracili wspaniałego gola w dogrywce z Macedonią Północną i nie awansowali do finału. Portugalia wyszła na prowadzenie z dwoma golami po straconej bramce i rzucie karnym, ale marnotrawstwo Buraka Yilmaza skutecznie zakończyło mecz, a Portugalia dodała trzeciego gola, aby utrzymać mecz na dystansie.

sposoby: Macedonia Północna, zabijając jednego giganta za pasem, udaj się do Portugalii, aby zobaczyć, czy uda im się powtórzyć sztuczkę i powstrzymać Cristiano Ronaldo przed wyjazdem do Kataru.

Zasady kwalifikacji do Mistrzostw Świata

Są to półfinały i finały, a wszyscy zwycięzcy torów A, B i C zakwalifikują się do Pucharu Świata jeszcze w tym roku. W przypadku punktów za poziom po 90 minutach, będzie 30 minut dogrywki, która umożliwi szóstą zmianę. Jeśli drużyna nie zdobędzie bramki w ciągu dodatkowych 30 minut, zwycięzców zostaną określone kary. Technologia VAR jest również zatwierdzona do stosowania w tych kwalifikacjach.

komentarz gracza

Łączne zawieszenie za żółtą kartkę zostało zawieszone na te mecze, a Zlatan Ibrahimovic i portugalski duet Joao Cancelo i Renato Sanchez znajdują się wśród tych, które nie są dostępne w meczach otwarcia.