Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Viaplay firmy Nent nabywa prawa do hokeja na lodzie, piłki ręcznej i lekkoatletyki przed wejściem na rynek w Wielkiej Brytanii

  • Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie IIHF i mistrzowie ligi hokejowej pojawią się na Viaplay
  • Nent odbiera również prawa do EHF, ISU i World Athletics dla Wielkiej Brytanii
  • Viaplay zamierza zgromadzić 12 milionów subskrybentów do końca 2025 r.

Usługa przesyłania strumieniowego Nordic Entertainment Group (Nent) Viaplay ogłosiła, że ​​włączy sport na żywo do swojej listy treści w Wielkiej Brytanii, gdy zostanie uruchomiona w tym kraju w drugiej połowie 2022 roku.

Platforma streamingowa, wcześniej opisywana jako oferta rozrywkowa, teraz rozszerzyła swoją uwagę na obiekty sportowe z połączeniem z Europą Północną. W rezultacie Nent przypieczętował wyłączne prawa Wielkiej Brytanii do 2024 i 2028 International Ice Hockey League (IIHF) i Champions Hockey League (CHL) od 2023/24 do 2027/28.

Ponadto Viaplay będzie transmitować ISU Łyżwiarstwo Figurowe i Łyżwiarstwo Szybkie w latach 2023-2028, w tym Mistrzostwa Świata ISU w Łyżwiarstwie Figurowym od 2024 roku.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej i Liga Mistrzów (EHF), a także Liga Europejska mężczyzn i kobiet będą działać od 2022 do 2030 roku.

Ponadto zapewnione są prawa do rozgrywek Konfederacji Europejskiej Piłki Siatkowej (CEV) w latach 2022-2026, a także Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2023-2029 Continental Gold Series oraz 2024 Indoor Athletics World Tour.

Międzynarodowe wydarzenia FIS w Łyżwiarstwie Figurowym i Freestyle będą transmitowane na Viaplay od 2022 do 2026 roku, chociaż prawa te nie są wyłączne.

Nent stwierdził, że Viaplay zamierza z czasem rozwinąć szeroką ofertę w Wielkiej Brytanii, która łączy sporty na żywo z najwyższej jakości oryginalnymi treściami skandynawskimi.

Dodanie Wielkiej Brytanii oznacza, że ​​Viaplay będzie organizować pokazy sportowe na żywo w 2022 roku w regionie nordyckim, krajach bałtyckich, a także w Polsce i Holandii.

Więcej szczegółów na temat prezentacji treści Viaplay w Wielkiej Brytanii, cen i daty premiery zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie. Uruchomienie usługi obejmie 12 krajów, z co najmniej 16 krajami planowanymi do końca 2023 roku. Po przekroczeniu ponad czterech milionów abonentów w lutym, Nent ma na celu prawie 12 milionów abonentów Viaplay we wszystkich regionach do końca 2025 roku.

READ  Transmisja na żywo - Polska U21 vs Łotwa U21

„Mamy wielkie ambicje związane z Viaplay w każdym kraju, w którym mamy szeroką ofertę. Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Nenet Group, powiedział: „Wielka Brytania, z tak rozszerzonym asortymentem, nie jest wyjątkiem.

„Dodawanie sportu do skandynawskich treści premium będzie wyjątkową propozycją dla widzów, a nasza kolekcja będzie nadal rosnąć i ewoluować. To jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność Viaplay i pomoże nam szybko zająć pozycję w jednej z najbardziej konkurencyjnych i ekscytujących transmisji na żywo na świecie rynków.”

„Nasze zwiększone ambicje dotyczące Wielkiej Brytanii są oczywiście pozytywne dla naszych perspektyw, ale w tej chwili nie zmieniamy naszych wytycznych i pozostajemy w pełni finansowani, aby rozszerzyć Viaplay na co najmniej 16 rynków do końca 2023 roku”.