Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książę Walii spotyka ukraińskich uchodźców w Polsce po wizycie w bazie wojskowej

Książę Walii spotyka ukraińskich uchodźców w Polsce po wizycie w bazie wojskowej

Książę Walii z wizytą w Polsce (Yui Mok/PA Wire)

the książę Walii jest rozmowa z uchodźcami ukraińskimi i oddanie hołdu „inspirującemu człowieczeństwu” Polaków, którzy im pomogli.

William drugiego dnia swojej niespodziewanej podróży do Polski odwiedzi jadalnię Hali Koszyki Warszawa Aby wysłuchać tych, którzy opuścili Ukrainę po inwazji rosyjskiej w zeszłym roku.

Książę ma też spotkać się z prezydentem Polski Andrzej Duda w pałacu prezydenckim i złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza, nawiązując do wizyty śp. królowa i książę Edynburga, który zrobił to samo w 1996 roku.

William powiedział, że dwudniowa wycieczka pozwoli mu osobiście podziękować żołnierzom i „potwierdzić” swoje wsparcie i wdzięczność dla Polaków, którzy pomogli ukraińskim uchodźcom.

Lądując w środę w Warszawie, książę powiedział: „Wspaniale jest być z powrotem w Polsce.

Nasz kraj ma silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, więzi te są dalej wzmacniane.

„Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować siłom polskim i brytyjskim, które działają w ścisłym i zdecydowanym partnerstwie.

„Chciałbym również oddać hołd inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyłem wasze serca jak wasze domy.

Dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam żołnierzami, wysłuchać ich historii i uznać ich obowiązek.

„Uderzyła mnie ich pasja, a także ich wspólna determinacja w obronie naszych wspólnych wolności”.

Nastąpiło to po tym, jak podziękował siłom brytyjskim oddalonym o około godzinę jazdy od granicy z Ukrainą za „obronę naszych wolności” poprzez „monitorowanie” sytuacji na Ukrainie.

Po przybyciu do wojskowej bazy obronnej w Rzeszowie, w środę w południe księciu, który był ubrany w czarną marynarkę i spodnie, pokazano wyrzutnię rakiet.

Zwracając się do żołnierzy, powiedział: „Chciałem tylko przyjść tutaj osobiście, aby podziękować za wszystko, co robicie, dbając o bezpieczeństwo wszystkich tutaj i obserwując, co się dzieje.

READ  Edward Gerissa 1928-2023 | Wiadomości, sport, praca

„Więc bardzo dziękuję za to, co robisz na co dzień”.

Dodał: „Wykonujesz tutaj naprawdę ważną pracę, a obrona naszych wolności jest naprawdę ważna, a wszyscy w domu całkowicie cię wspierają”.

Baza, złożona z koalicji sił brytyjskich, polskich i amerykańskich, pomaga wspierać Ukrainę.

To jego pierwsza podróż do Polski, odkąd odwiedził ją w 2017 roku z żoną Księżniczka Walii.