Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książę Walii spotyka ukraińskich uchodźców w Polsce po wizycie w bazie wojskowej

Książę Walii będzie rozmawiał z ukraińskimi uchodźcami i oddał hołd „inspirującemu człowieczeństwu” Polaków, którzy im pomogli.

Drugiego dnia swojej niespodziewanej podróży do Polski William odwiedzi halę gastronomiczną Hali Koszyki w Warszawie, aby usłyszeć od tych, którzy opuścili Ukrainę po zeszłorocznej inwazji rosyjskiej.

Książę ma również spotkać się z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w pałacu prezydenckim i złożyć wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza, nawiązując do wizyty zmarłej królowej i księcia Edynburga, który zrobił to samo w 1996 roku.

William powiedział, że dwudniowa wycieczka pozwoli mu osobiście podziękować żołnierzom i „potwierdzić” swoje wsparcie i wdzięczność dla Polaków, którzy pomogli ukraińskim uchodźcom.

Lądując w środę w Warszawie, książę powiedział: „Wspaniale jest być z powrotem w Polsce.

Nasz kraj ma silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również nasza i wasza, więzi te są dalej wzmacniane.

„Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować siłom polskim i brytyjskim, które działają w ścisłym i zdecydowanym partnerstwie.

„Chciałbym również oddać hołd inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyłem wasze serca jak wasze domy.

Dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam żołnierzami, wysłuchać ich historii i uznać ich obowiązek.

„Uderzyła mnie ich pasja, a także ich wspólna determinacja w obronie naszych wspólnych wolności”.

Nastąpiło to po tym, jak podziękował siłom brytyjskim oddalonym o około godzinę jazdy od granicy z Ukrainą za „obronę naszych wolności” poprzez „monitorowanie” sytuacji na Ukrainie.

Książę Walii spotyka się z żołnierzami w Rzeszowie (Yui Mok/PA)

Po przybyciu w środowe popołudnie do wojskowej bazy obronnej w Rzeszowie w południowo-wschodniej Polsce księciu, który był ubrany w czarną marynarkę i spodnie, pokazano wyrzutnię rakiet.

Zwracając się do żołnierzy, powiedział: „Chciałem tylko przyjść tutaj osobiście, aby podziękować za wszystko, co robicie, dbając o bezpieczeństwo wszystkich tutaj i obserwując, co się dzieje.

READ  Niemcy vs Polska: aktualizacje wyników na żywo (36-23) | 18.09.2022

„Więc bardzo dziękuję za to, co robisz na co dzień”.

Dodał: „Wykonujesz tutaj naprawdę ważną pracę, a obrona naszych wolności jest naprawdę ważna, a wszyscy w domu całkowicie cię wspierają”.

Baza, złożona z koalicji sił brytyjskich, polskich i amerykańskich, pomaga wspierać Ukrainę.

To jego pierwsza podróż do Polski od czasu, gdy odwiedził ją w 2017 roku z żoną, księżną Walii.