Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Książę Harry ogłasza dziś wielkie ogłoszenie, jako że książę i Meghan Markle wezmą udział w wydarzeniu ONZ | Królewski | Aktualności

Książę i księżna Sussex mają dziś w Nowym Jorku uczcić historycznego działacza przeciw apartheidowi i byłego prezydenta RPA, Nelsona Mandeli. Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła na swojej stronie internetowej, że książę Harry wygłosi przemówienie programowe podczas nieformalnego dwugodzinnego posiedzenia plenarnego Zgromadzenia Ogólnego, które przypada dziś w Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli.

Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 2009 roku, aby uhonorować życie i spuściznę pana Mandeli.

Następnie przywódca z RPA poprosił ludzi o uczczenie go poprzez wspieranie swoich społeczności.

Sesja rozpocznie się o godz. 15:00 GMT (10 AM EST) i obejmie również uwagi Zastępcy Sekretarza Generalnego Aminy J. Mahometa i Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Abdullaha Szahida.

Podczas dwugodzinnego wydarzenia nagroda ONZ im. Nelsona Mandeli w 2020 r. zostanie przyznana pani Marianie F. Vardinoyannis z Grecji i dr Morisanda Kouyate z Gwinei.

Ta nagroda jest przyznawana co pięć lat i honoruje ludzi, którzy poświęcili swoje życie służbie ludzkości.

Specjalne wydarzenie, które odbędzie się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, skupi się na temacie podejmowania działań i inspirowania zmian.

Oczekuje się, że książę Harry opowie w swoim przemówieniu o ważnej spuściźnie południowoafrykańskiego przywódcy, który spędził 27 lat w więzieniu za walkę z polityką apartheidu nękającą nie-białych obywateli jego kraju.

Misja RPA przy ONZ stwierdziła, że ​​jego uwagi „skoncentrują się na wspomnieniach i dziedzictwie Mandeli oraz na tym, czego nauczyliśmy się z jego walki i życia, co może pomóc nam stawić czoła nowym wyzwaniom dzisiejszego świata”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Książę Harry planuje przepisać księgę zasad pałacu – twierdzi autor

Dyplomata w misji powiedział, że świat wciąż stoi przed tymi samymi wyzwaniami, z którymi zmagał się przywódca RPA za życia, w tym rasizmem i nietolerancją rasową, podziałem między bogatymi i biednymi, głodem i brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

READ  Protesty klimatyczne: gniew i optymizm w deszczu w Glasgow | policjant 26

Meghan i Harry odwiedzili RPA z synem Archiem Harrisonem na przełomie września i października 2019 roku, co później stało się ich ostatnią trasą w historii jako członek rodziny królewskiej.

Na ostatnim etapie podróży para spotkała żonę Mandeli, Gracę Machel, podczas przyjęcia w rezydencji brytyjskiego Wysokiego Komisarza.

Trio piło herbatę i omawiało doświadczenia Sussexes na kontynencie afrykańskim podczas ich 10-dniowej wycieczki.

nie przegap

„Miło mi pana poznać” – powiedziała pani Machal. „Jestem pewna, że ​​w przyszłości będziemy razem pracować. Czuję się taka pełna energii”.

Matka księcia Harry’ego, nieżyjąca już księżna Diana, spotkała Mandelę w marcu 1997 roku, pięć miesięcy przed tym, jak brała udział w wypadku samochodowym w Paryżu, w którym zginęła.

Diana nie była jedynym członkiem rodziny królewskiej, który spotkał przywódcę RPA.

Wiadomo, że królowa ma bliską przyjaźń z panem Mandelą.

Według jego byłej osobistej asystentki Zeldy La Grange, Jej Wysokość i Pan Mandela byli po imieniu.

„Myślę, że był jedną z niewielu osób, które dały jej jej imię i wydawało się, że to jej się podoba” – wspomina pani Grange w swoim pamiętniku Good Morning, Good Morning.

Dzisiejsze przemówienie księcia Harry’ego w ONZ jest następstwem wizyty członków rodziny Sussex w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych we wrześniu ubiegłego roku, kiedy spotkali się z panią.

Zastępca sekretarza generalnego powiedział, że omawiali „jak zaangażować się w sprawy, na których bardzo nam zależy” – w tym równość w szczepionkach, działania na rzecz klimatu, wzmocnienie pozycji ekonomicznej kobiet, zaangażowanie młodzieży i dobre samopoczucie psychiczne.

Meghan i Harry zostali sfotografowani, gdy opuszczali budynek, zanim wzięli udział w imprezie Global Citizen w Central Parku.

Podczas wydarzenia Harry i Meghan zajęli centralne miejsce, wzywając bogatsze narody i gigantów farmaceutycznych do działania na rzecz równości w szczepionce COVID-19.

READ  Rosja jest „agresorem”, mówi Biały Dom, ale Biden jest otwarty na dalsze rozmowy z Putinem – na żywo | Wiadomości z USA

Podczas gdy książę wygłosi dziś przemówienie, księżna przemawiała już do Organizacji Narodów Zjednoczonych w Międzynarodowym Dniu Kobiet w 2015 r., ponieważ została wyznaczona na rzeczniczkę kobiet ONZ ds. przywództwa kobiet i udziału w życiu politycznym.

Wśród uczestników byli Hillary Clinton i Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon.