Tech

Krytykowanie wskazówek bezpieczeństwa Covid dla firm w Anglii jako „przepisu na chaos” | Polityka zdrowotna

Doradztwo rządowe dotyczące późniejszego zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom Ograniczenia dotyczące Covid-19 zniesione W Anglii 19 lipca został opisany jako „przepis na chaos”, a ministrowie potwierdzili, że noszenie masek nie będzie wymogiem prawnym.

zasady przewodnie Wydana w środę nakłada na sklepy, biura, imprezy i obiekty hotelarskie ciężar określenia, jakie środki bezpieczeństwa należy wdrożyć.

Wytyczne firm wyznaczają sześć priorytetów: ścisłe reżimy czyszczenia, utrzymanie ludzi z dala od objawów, zapewnienie odpowiedniej wentylacji, umożliwienie odprawy za pośrednictwem aplikacji NHS, dobre przeszkolenie personelu i ocena ryzyka.

podczas gdy rząd “oczekuj i polecam” Aby ludzie nosili maski w zatłoczonych miejscach, nie będzie to obowiązkowe.

W przypadku braku obowiązkowych środków, wytyczne kładą szczególny nacisk na zapewnienie dobrej wentylacji, w tym stosowanie monitorów dwutlenku węgla (CO2). Firmy będą musiały zdecydować, czy poprosić personel i klientów o zameldowanie się w aplikacji NHS, ćwiczenie dystansu społecznego lub stosowanie masek na twarz.

Francis O’Grady, Sekretarz Generalny TUCPowiedział, że dyrektywy są „receptą na chaos i rosnące ofiary” i zostały wydane z krótkim wyprzedzeniem, bez odpowiednich konsultacji ze związkami i pracownikami.

„Noszenie zakryć twarzy powinno pozostać wymogiem prawnym w transporcie publicznym i w sklepach – nie jest to kwestia „osobistej odpowiedzialności”, ani też nie należy pozostawiać decyzji poszczególnym pracodawcom” – powiedziała.

Partia Pracy próbowała uzyskać pilne pytanie parlamentarne w sprawie wytycznych po tym, jak Ed Miliband, minister ds. cieni biznesowych, powiedział, że firmy „zostały zmuszone do walki z mylącymi i sprzecznymi radami, a ministrowie uchylają się od właściwego postępowania i obarczają winą brytyjskie firmy”.

Wysokie rangą źródło związkowe powiedziało, że odbyło się „zero” konsultacji w sprawie wytycznych dotyczących bezpiecznej pracy, w przeciwieństwie do podejścia przyjętego na początku pandemii.

I powiedzieli: “To nie minister biznesu, ale numer 10 kieruje tym wszystkim ze względu na kierownictwo partii”. „Zdecydowana większość pracodawców chce postępować właściwie, ale są tacy, którzy zagrają szybko i stracą na bezpieczeństwie pracowników”.

READ  Plotka: zgłoszono, że kilka stron jest zainteresowanych zakupem Square Enix

W środę urzędnicy wydali wytyczne sektor po sektorze dotyczące „stopniowego powrotu” do miejsca pracy dla tych, którzy pracowali z domu, a także specjalne porady dla miejsc, w których gromadzi się dużo ludzi, takich jak stadiony sportowe i bary.

Zgodnie z wytycznymi, kontakty osobiste w biurach należy ograniczyć poprzez grupowanie pracowników w zespoły, stosowanie ekranów lub barier w celu oddzielenia pracowników oraz ograniczanie hot desków tam, gdzie to możliwe.

Barom, restauracjom i klubom nocnym zaleca się stosowanie detektorów CO2 do monitorowania wentylacji oraz stosowanie urządzeń mechanicznych lub otwieranie drzwi klinowych tam, gdzie to możliwe. Modele, które umożliwiają użytkownikom dokładne monitorowanie poziomu dwutlenku węgla, zwykle kosztują 250 funtów lub więcej.

W przypadku usług gastronomicznych wytyczne zalecają stosowanie jednorazowych pojemników na przyprawy, płatności zbliżeniowe i zamawianie za pośrednictwem aplikacji, ograniczone korzystanie z samoobsługi oraz wymaganie od ludzi, aby nie opierali się o powierzchnie robocze.

Hotele powinny poprosić wszystkich gości, którzy muszą się izolować, o rozebranie łóżek lub posprzątanie własnych pokoi, aby uniknąć kontaktu z personelem sprzątającym.

USdaw skrytykował rząd za opuszczanie sklepów, aby decydować, co zamówić u klientów. Sekretarz generalny związku, Paddy Lillis, powiedział, że wytyczne „nie dają żadnych gwarancji pracownikom ani pracodawcom. To prawdziwy bałagan. Prawo powinno wspierać ochronę pracowników handlu detalicznego poprzez noszenie zakryć twarzy i utrzymywanie dystansu społecznego w zatłoczonych miejscach publicznych, takich jak sklepy. “

Detaliści, w tym księgarnia Waterstones i jubiler Beaverbrooks, powiedzieli, że będą wymagać od pracowników i klientów noszenia masek.

Wyznaczanie tras dla dużych wydarzeń, takich jak festiwale muzyczne lub instalacje sportowe, koncentruje się na unikaniu zatorów w obszarach takich jak kolejki i bramki obrotowe poprzez wdrażanie większej liczby hostów lub stosowanie metod takich jak przerywane wjazdy.

Wytyczne stanowią, że organizatorzy mogą zapewnić, że miejsca na imprezy zostaną przydzielone, z wejściami i udogodnieniami dla gości, takimi jak bary lub toalety, przydzielonymi na podstawie ich obszaru, aby uniknąć nadmiernego mieszania się ludzi.

Podczas gdy maski na twarz nie są już obowiązkowe w transporcie publicznym, Grant Shapps, sekretarz ds. transportu, powiedział, że „oczekuje i rzeczywiście chce”, aby niektóre firmy kolejowe, autobusowe i kolejowe nalegały, aby osoby dojeżdżające do pracy i osoby dojeżdżające do pracy nosiły je.

Minister Hu Poprzyj decyzję burmistrza LondynuSadiq Khan, aby utrzymać maski obowiązkowe w transporcie publicznym w stolicy. Andy Burnham, burmistrz Greater Manchester, powiedział, że maski będą wymagane w tramwaju Metrolink.

Burmistrzowie innych angielskich obszarów, w tym Andy Street w West Midlands, nie mają uprawnień do nałożenia obowiązku noszenia masek, ale wezwali do tego osoby dojeżdżające do pracy. W zachodnim i południowym Yorkshire maski na twarz będą wymagane na dworcach autobusowych i skrzyżowaniach, ale burmistrzowie nie mogą nałożyć na nich obowiązku w autobusach lub pociągach.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment