Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nic oficjalnie nie zapowiada 1 krzykliwego telefonu, zaczynając od 399 £

Nic oficjalnie nie zapowiada 1 krzykliwego telefonu, zaczynając od 399 £

Po tygodniach dokuczania, Nothing w końcu ogłasza swój inteligentny debiut – Nothing Phone 1 – podczas dzisiejszej premiery. Produkt ten, prowadzony przez współzałożyciela OnePlus, Carla Pei, jest drugim dobrze finansowanym produktem startowym, który został wydany po zeszłym roku. Prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne Ear 1. Możesz sprawdzić rękę mojej koleżanki Alison Johnson na wrażeniach z urządzenia tutaj.

Wielką wiadomością jest to, że Nothing Phone 1 będzie sprzedawany w cenie początkowej 399 GBP (równowartość około 475 USD, chociaż nie jest jeszcze powszechnie wypuszczany w USA), kiedy trafi do sprzedaży 21 lipca. 399 GBP daje model z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, a wzrost do 449 GBP (około 535 USD) zapewnia 256 GB miejsca. Model z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej trafi do sprzedaży jeszcze tego lata za 499 GBP (około 593 USD).

Niestety, jak wcześniej informowaliśmy, Nothing Phone 1 nie został w pełni wydany w USA. Zamiast tego nic nie mówi, że Phone 1 zostanie wydany na ponad 40 rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Japonii, Indiach i krajach Europy kontynentalnej.

Obraz: nic

W przeciwieństwie do firmy takiej jak Apple, która zaciekle chroni każdy szczegół swoich produktów, nawet oficjalne ogłoszenia, nic szczęśliwie nie ujawniło wielu kluczowych cech telefonu 1 w tygodniach poprzedzających dzisiejsze wydarzenie. To taktyka, która wywołała wiele nagłówków, ale oznacza to, że weszliśmy na dzisiejsze wydarzenie z bardzo jasnym wyobrażeniem o tym, z czego zbudowany jest Phone 1.

Przede wszystkim nic Pokaż projekt telefonu Na cały miesiąc przed dzisiejszym wydarzeniem ujawnił przyciągającą wzrok tablicę pasków świetlnych z tyłu urządzenia (zwaną interfejsem awatara) zaprojektowaną dla Służyć do różnych zastosowań.

Na przykład pasek świetlny z tyłu obok portu USB-C może wskazywać poziom naładowania baterii podczas ładowania, podczas gdy centralna lampka zapala się, aby pokazać, kiedy ładujesz telefon (lub inne urządzenie) bezprzewodowo. Wszystkie paski mogą migać, aby poinformować Cię o otrzymaniu powiadomienia lub połączenia przychodzącego i można je zsynchronizować z dzwonkami telefonu. Paski mogą również pełnić funkcję światła wypełniającego dla jego aparatów, a dodatkowy czerwony wskaźnik LED z tyłu miga, gdy telefon nagrywa wideo.

Z tyłu telefonu znajdują się dwa 50-megapikselowe sensory: jeden główny i jeden ultraszerokokątny. Główny aparat obsługuje zarówno optyczną, jak i elektroniczną stabilizację obrazu (OIS i EIS), a także szereg funkcji oprogramowania, w tym tryby skanowania nocnego, portretowego i dokumentów. Tymczasem ultraszerokokątny aparat ma pole widzenia 114 stopni i może robić zdjęcia makro z odległości do 4 cm. Telefon 1 jest dostępny w kolorze białym lub czarnym.

Obraz: nic

Z przodu Phone 1 ma 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 pikseli i szczytowej jasności 1200 nitów. Maksymalna częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz, ale może spaść o połowę w zależności od tego, co wyświetla ekran. W lewym górnym rogu znajduje się mały otwór na aparat do selfie 16 MP i wbudowany czytnik linii papilarnych w celu zabezpieczenia biometrycznego.

Wewnętrznie Nothing Phone 1 jest zasilany przez procesor Qualcomm Snapdragon 778G Plus. To może być rozczarowanie dla każdego, kto ma nadzieję, że telefon będzie korzystał z flagowego procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, ale firma twierdzi, że ten słabszy układ oferuje lepszą równowagę między wydajnością, zużyciem energii, mocą cieplną i ceną. Jest sparowany z 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci. Jeśli chodzi o oprogramowanie, telefon ma system operacyjny Nothing OS, który znajduje się na szczycie Androida.

Obraz: nic

Nic w Nothing OS dla telefonu z systemem Android nie jest zaprojektowane tak, aby lepiej integrować się z produktami innych firm. Istnieje możliwość sterowania innymi urządzeniami, takimi jak samochód Tesla z menu szybkich ustawień, w tym otwieraniem drzwi i włączaniem klimatyzacji samochodowej. Oprogramowanie wykazuje również oznaki, że zostało opracowane podczas ostatniego boomu NFT i zawiera integracje, takie jak możliwość wyświetlania drogich zdjęć na ekranie głównym telefonu lub śledzenia ich cen. Nic nie zapowiada trzech lat aktualizacji Androida i czterech lat aktualizacji zabezpieczeń (wydawanych co dwa miesiące).

Telefon 1 zasilany jest baterią o pojemności 4500 mAh, którą można ładować do 33 W za pomocą kabla lub 15 W bezprzewodowo. Jest odporny na kurz i wodę IP53, co oznacza, że ​​powinien wytrzymać użytkowanie w lekkim deszczu, ale nie powinien być całkowicie zanurzony.

Nothing Phone 1 to jeden z najciekawszych debiutantów na rynku smartfonów w ostatnich latach. Ale zamiast próbować dopasować specyfikacje innych, bardziej uznanych marek, nic nie podkreśla nowych funkcji, takich jak świecące paski świetlne telefonu 1, starając się je odróżnić. Ale ponieważ Apple, Samsung i duże chińskie firmy technologiczne coraz bardziej dominują na rynku smartfonów, nic nie może ich zredukować, jeśli chcą konkurować na dużą skalę.

READ  Wordle Today: Wordle Tips 791 19 sierpnia i dzisiejsza odpowiedź