Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Krytyk Kremla Aleksiej Nawalny „może umrzeć w każdej chwili”: Doktor | Wiadomości Władimira Putina

Lekarz mówi, że uwięziony lider rosyjskiej opozycji jest zagrożony zatrzymaniem akcji serca i uszkodzeniem nerek kilka tygodni po strajku głodowym.

Lekarz powiedział uwięzionemu liderowi rosyjskiej opozycji Aleksiejowi Nawalnemu, który wszedł w trzeci tydzień strajku głodowego, że jego stan zdrowia gwałtownie się pogarsza, a 44-letni krytyk Kremla może być bliski śmierci.

Doktor Jarosław Ashikmen powiedział w sobotę, że wyniki badań, które otrzymał od rodziny Navalnych wykazały, że ma on bardzo wysoki poziom potasu, który może prowadzić do zatrzymania akcji serca, a podwyższony poziom kreatyniny wskazuje na niewydolność nerek.

„Nasz pacjent może umrzeć w każdej chwili” – powiedział w poście na Facebooku.

Anastasia Vasilieva, prezes Stowarzyszenia Sojuszu Lekarzy wspieranego przez Nawalny, powiedziała na Twitterze, że „należy natychmiast podjąć działania”.

Nawalny to najbardziej prominentny i wytrwały przeciwnik prezydenta Rosji Władimira Putina.

Jego osobistym lekarzom nie pozwolono widzieć go w więzieniu. Rozpoczął strajk głodowy, aby zaprotestować przeciwko odmowie pozwolenia im na odwiedzanie ich, ponieważ zaczął cierpieć na silny ból pleców i utratę czucia w nogach.

W piątek Nawalny powiedział, że władze więzienne zagroziły, że włożą go w zawiązaną kurtkę, aby siłą go nakarmić, chyba że zrezygnuje ze strajku głodowego.

Rosyjska Służba Więzienna powiedziała, że ​​Nawalny otrzymuje wszelką pomoc medyczną, jakiej potrzebuje.

Nawalny został aresztowany 17 stycznia, kiedy wrócił do Rosji z Niemiec, gdzie spędził pięć miesięcy na rekonwalescencji po zatruciu gazem paraliżującym, zarzucanym Kremlowi.

Rosyjscy urzędnicy zaprzeczyli jakiemukolwiek zaangażowaniu, a nawet kwestionowali, czy Nawalny został otruty, co potwierdziło kilka europejskich laboratoriów.

Został skazany na dwa i pół roku więzienia na podstawie tego, że jego długi powrót do zdrowia w Niemczech naruszył wyrok w zawieszeniu, w stosunku do którego został wydany za oszustwo w sprawie, która według Nawalnego ma motywację polityczną.

READ  Rebelianci przejmują kontrolę nad dużym miastem w Birmie po tym, jak siły rządowe złożyły broń wiadomości ze świata