Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: co wiemy w 190 dniu inwazji |  Ukraina

Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: co wiemy w 190 dniu inwazji | Ukraina

  • Volodymyr Zelensky na Festiwalu Filmowym w Wenecji Wojnę rosyjską na Ukrainie określił jako „prymitywny spisek w trzech aktach”. Aby świat popełnił trzy tragiczne błędy: przyzwyczaić się do wojny, znieść wojnę, zapomniał o wojnie”. Zełenski powiedział widzom „aby nie milczeć” i „nie zachowywać neutralności” wobec wojny.

  • Rosja ma Zatrzymał się przepływ gazu rurociągiem Nord Stream 1 do Europywskazujący na potrzebę naprawy. Niemiecki rząd odrzuca to twierdzenie, nazywając je „udawaniem”. Powiedziała, że ​​Nord Stream jest „w pełni sprawny” i nie ma problemów technicznych. Rosyjski państwowy koncern energetyczny Gazprom poinformował, że zamknięcie gazociągu bałtyckiego o 5 rano w środę potrwa trzy dni.

  • Estonia chce zabronić większości Rosjan w ciągu kilku tygodni, Minister spraw zagranicznych Urmas Renslow powiedział w środę. „To wymaga czasu, ale myślę, że czas jest również ważny, biorąc pod uwagę wjazd tak ogromnej liczby obywateli Rosji” – powiedział Rensloo w Pradze.

  • Unia Europejska zgodziła się na: Zawieszenie umowy wizowej z Moskwą Aby ograniczyć liczbę obywateli Rosji wjeżdżających do bloku na wakacje i zakupy, bez całkowitego zakazu wiz turystycznych. 27 ministrów spraw zagranicznych UE, którzy spotkali się w Pradze, obiecało zawieszenie zawartej z Rosją umowy o ułatwieniach wizowych z 2007 r., co sprawia, że ​​uzyskanie dokumentów podróży jest stosunkowo łatwe.

  • Zełenski z zadowoleniem przyjął rozwiązanie wizowe UE. „Myślę, że to upokarzające dla Europy, gdy jest postrzegana jako tylko duży sklep lub restauracja” – powiedział w swoim ostatnim przemówieniu krajowym. „Kiedy obywatele kraju, którzy chcą zniszczyć europejskie wartości, wykorzystują Europę do rozrywki lub zakupów, lub do spędzania wakacji z kochankami, podczas gdy sami pracują na wojnę lub po prostu czekają w milczeniu na niemoralny upadek Rosji”.

  • Stany Zjednoczone uzyskały sądowy nakaz zajęcia samolotu o wartości 45 mln USD, należącego do rosyjskiego koncernu energetycznego ŁukoilAmerykański Departament Sprawiedliwości powiedział, chociaż uważa się, że samolot znajduje się obecnie w Rosji. Samolot podobno przyleciał do iz Rosji z naruszeniem sankcji Departamentu Handlu USA.

    READ  Bomba w sprawie Brexitu: Francja i Niemcy knują „wewnętrzny krąg” UE – pozostawiając Wielkiej Brytanii otwarte drzwi
  • Ministrowie finansów G7 omówią proponowany przez administrację Bidena pułap cen rosyjskiej ropy Biały Dom powiedział, kiedy spotykają się w piątek. Rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała na spotkaniu informacyjnym w środę.