Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Królowa Elżbieta II żyła życiem low-tech, ale ma mnóstwo postaci science-fiction

Królowa Elżbieta II żyła życiem low-tech, ale ma mnóstwo postaci science-fiction

Powiększenie / Królowa Anglii Elżbieta II panowała przez 70 lat. Zmarła w czwartek w wieku 96 lat.

Chris Jackson – Pula WPA / Getty Images

Śmierć królowej Elżbiety II, najdłużej urzędującej monarchini Wielkiej Brytanii, oznacza koniec ery nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale dla całego świata. Obejmuje globalną społeczność naukową i technologiczną. W ciągu swoich długich rządów królowa przyznała liczne odznaczenia wielu liderom nauki i technologii – jej rycerzom za stołem nauki i technologii. Świętujemy jego odejście z wybraną listą najwybitniejszych naukowców i technologów, którzy zostali tak uhonorowani.

techników

Johnny Ive

Dyrektor generalny Apple Tim Cook i dyrektor ds. projektowania Joni Ive przyjrzą się nowemu komputerowi Mac Pro 3 czerwca 2019 r.
Powiększenie / Dyrektor generalny Apple Tim Cook i dyrektor ds. projektowania Joni Ive przyjrzą się nowemu komputerowi Mac Pro 3 czerwca 2019 r.

Johnny Ive Miał duży wpływ na projekt produktów Apple, w szczególności na charakterystyczny wygląd iMaca, Power Maca G4 Cube, iPoda, iPhone’a, iPada i MacBooka. Za jego obsesję na punkcie szczupłości można również winić problematyczną klawiaturę Butterfly i usunięcie złącza zasilania MagSafe, portu HDMI i czytników kart SD z MacBooka. Nikt nie jest perfekcyjny.

Karierę rozpoczął w londyńskiej firmie projektowej Tangerine, której zadaniem było projektowanie popularnych produktów gospodarstwa domowego, takich jak kuchenki mikrofalowe, toalety, wiertarki i szczoteczki do zębów. Jednak praca była dla niego frustrująca, ponieważ klienci często nie podzielali jego nowoczesnych, uproszczonych gustów. Po tym, jak jeden z tych klientów odrzucił jego projekt toalety i bidetu, zdecydował się przyjąć ofertę dołączenia do Apple, mimo że oznaczało to przeprowadzkę jego rodziny do Stanów. To był trudny początek i prawie się skończyłem. Steve Jobs przekonał go do pozostania, gdy Jobs wrócił do firmy po usunięciu w 1985 roku.

Ive został starszym wiceprezesem ds. wzornictwa przemysłowego w 1997 r., a jego pierwszym wielkim sukcesem był komputer iMac, wprowadzony w 1998 r. — wyróżniający się przyciągającym wzrok przezroczystym plastikowym etui. Ten wczesny sukces projektowy doprowadził do wielu innych. On i Jobs podzielali podobną wizję i byli tak małomówni, że istniał ukryty korytarz łączący ich biura w siedzibie Apple w Cupertino w Kalifornii. Odegrała również istotną rolę w projektowaniu Apple Park, który został ukończony w 2017 roku. Opuścił Apple w 2019 roku, aby założyć niezależną firmę.

READ  Odkrycie Skyrim kończy 10-letnią tajemnicę

Królowa Elżbieta II nagrodziła Ewę w sylwestra 2011 „za usługi projektowe i projektowe”, czyniąc go Sir Jonathanem Eve.

Tim Berners-Lee

Jej Wysokość Królowa Elżbieta II nadaje Sir Timothy'emu Bernersowi-Lee Order Zasługi dla Sir Timothy'ego Bernersa-Lee w Pałacu Buckingham w centrum Londynu.
Powiększenie / Jej Wysokość Królowa Elżbieta II nadaje Sir Timothy’emu Bernersowi-Lee Order Zasługi dla Sir Timothy’ego Bernersa-Lee w Pałacu Buckingham w centrum Londynu.

Steve Parsons/PA Images przez Getty

Gdzie bylibyśmy dzisiaj bez pracy wglądu? Tim Berners-Lee? To człowiek, który wynalazł World Wide Web podczas pracy w CERN w Szwajcarii w latach 80-tych. Można go również winić za początkową parę podwójnych ukośników we wszystkich linkach internetowych, które, jak później przyznał, były „niepotrzebne”. Rozpoczął jako niezależny wykonawca w CERN w 1980 roku, gdzie zaproponował system ułatwiający wymianę i aktualizację informacji wśród badaczy laboratoryjnych, oparty na koncepcji hipertekstu. Jego prototypowy system o nazwie INQUIRE.

Berners-Lee spędził kilka następnych lat pracując dla firmy komputerowej w Dorset w Anglii, opracowując „zdalne wywołanie procedur w czasie rzeczywistym”. Kiedy wrócił do CERN jako kolega w 1984 r., polegał na tym doświadczeniu w sieciach komputerowych, aby połączyć ze sobą różne istniejące indywidualne elementy: hipertekst, Internet, obiekty tekstu wielowierszowego i tak dalej.

„Musiałem złożyć je razem” Powiedział w 2007 roku. „To był krok w kierunku uogólnienia, przejścia na wyższy poziom abstrakcji i myślenia o wszystkich istniejących systemach dokumentacji jako części większego fikcyjnego systemu dokumentacji”.

On i Robert Caillou stworzyli system oparty na kościach INQUIRE. Berners-Lee zbudował pierwszą przeglądarkę internetową i uruchomił pierwszą stronę internetową 20 grudnia 1990 roku, hostowaną na serwerze CERN. Upewnił się, że jego kreatywność jest swobodnie dostępna, unikając jakichkolwiek patentów czy tantiem, aby każdy mógł korzystać z technologii. Założył konsorcjum World Wide Web Consortium, aby tworzyć kompatybilne standardy i stale poprawiać jakość sieci.

Królowa Elżbieta II nadała Berners-Lee tytuł szlachecki w 2004 roku; W 2007 roku przyznała mu także prestiżowy Order Zasługi.

READ  Ujawniono datę premiery i ceny dodatku Nintendo Switch Online Expansion Pack