Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kopia Super Mario Bros. Po raz kolejny dla NES Just Smashed World Records

zdjęcie: Zgromadzenie

Hej, pamiętaj ostatni miesiąc, kiedy zapieczętowana kopia Super Mario 64 Sprzedał się za rekordową kwotę 1,56 miliona dolarów? Poprzedni rekord najdroższej gry wideo został ustanowiony zaledwie kilka dni temu, kiedy bardzo rzadka kopia legenda o zelda Na NES dotarł do (Wtedy) pobił rekord 870 000 $ na aukcji. Ta wersja Zeldy pobiła poprzedni rekord, który został ustanowiony w marcu 2021 roku, kiedy Sprzedano egzemplarz Super Mario Bros. Za 660 tysięcy dolarówktóry z kolei przezwyciężył Poprzedni Zarejestruj się 156 000 USD ustalone przez Super Mario Bros.3 w listopadzie 2020 r..

Prawdopodobnie domyślasz się, co będzie dalej. Rekord został ustanowiony Ponownie Przez nigdy nie otwieraną kopię Super Mario Bros. dla NES, który został sprzedany w Rally Collectibles za 2 miliony dolarów – co dla każdego, kto go śledzi, już się skończył dziesięć razy Kwota, która była światowym rekordem w 2020 roku.

Ale ta aukcja była trochę inna. Zamiast jednego sprzedawcy i jednego kupującego, Rally prowadzi inny system, pozwalający inwestorom kupować „udziały” fizycznego produktu, którzy następnie głosują, czy sprzedać, i osiągać zysk jako procent swoich udziałów w nim.

ostatni rok, Rally kupił grę za 140 000 $Inwestorzy głosowali przeciwko sprzedaży za 300 000 dolarów. W tym roku zaakceptowano anonimową ofertę w wysokości 2 milionów dolarów po tym, jak trzy czwarte inwestorów głosowało za sprzedażą.

Super Mario Bros.
zdjęcie: Zgromadzenie

Ten rodzaj szybkiego wzrostu cen jest Mało Niepokojące jest jednak to, że z pewnością nie może się wspinać w nieskończoność. Może jesteśmy po prostu zazdrośni, że nasze stare pudełka na zabawki są mniej „nigdy nie otwierane”, a bardziej „pies żuje i wrzuca je do łazienki”. No cóż – przynajmniej graliśmy już w tę grę.

Inne oferty rajdu obejmują, na wypadek, gdybyś chciał tego ułamkowego prawa własności Kopia Deklaracji Niepodległości (Nie, naprawdę) i Komputer Apple I podpisany przez twórcę Steve’a Wozniaka.

Czy denerwujesz się tą bańką inwestycyjną w gry wideo, czy też uważasz, że to ogromne pieniądze? Daj nam znać w komentarzach!

READ  Powiew przeszłości Burnley: 30 scen z nocy w byłym flagowym klubie nocnym na Hamerton Street, Lava i Ignite w latach 2006-2011.